Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érzek semmit a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érzek semmit a szexnél? MI lehet a háttérben és mi lehet rá a megoldás?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és a barátommal már jó pár hónapja együtt vagyunk. És valami oknál fogva nem érzek semmit. Sem rosszat,sem jót. Nem szedek fogamzásgátlót.

Lehet a probléma okozója pszichéseredetű? Esetleg kiskori trauma vagy zűrös családi háttér? VAgy Bármi más?



2014. ápr. 23. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Önkielégíteni szoktál-e? Ha nem, itt az ideje elkezdeni, mert amíg a saját testedet nem ismered, és nem tudod, mi a jó, addig nem fog működni a szex sem. Valamint meg kell tanulnod ellazulni. Az is lehet a gond, hogy valami miatt gátlásos vagy még.


Kiskori trauma is lehet ennek a hátterében, de ehhez nyilván az kell, hogy legyen ilyen traumád. Akár szexuális abúzus, akár csak annyi, hogy beléd nevelték, hogy a szex bűn, vagy rossz, vagy ilyesmi.

2014. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegyük fel,hogy az egész szex témához viszolyogva állok. És nem érdeklődöm iránta egyáltalán csak mikor a barátommal vagyok, akkor persze érzem a vágyakat.
2014. ápr. 23. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért van ez? Ha nem azért, mert még nem érzed magad érettnek rá, akkor valószínűleg van valami mélyebb oka. Én a helyedben felkeresnék egy pszichológust (ha van a sulitokban, az ingyenes), vagy ha nagyon jó önismerő képességed van, akkor gondolkozz sokat azon, mi lehet ennek a kiváltója, miért érzel így. Hiába érzed a vágyakat - azok csak fizikai reakciók -, hogyha lelkileg nem érzed ennek szükségét. Ha próbálod elnyomni a viszolygást, akkor pont az lesz a vége, hogy semlegesen fogsz a szexhez állni, nem fogod élvezni.
2014. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs. Igazából már ki koromtól fogva valahogy viszolyogtam a témától és most is, kivéve ha a barátommal vagyok. ÉS ilyenkor "lelkileg " is vágyom rá. De valamiért érzéketlen vagyok.

Pár évvel ezelőtt hallottam anyámat meg az akkori barátját szeretkezni és akkor az számomra nagyon nagy sokk volt és akkor anyámat teljes szinten elítéltem és sokáig nem tudtam ránézni sem

2014. ápr. 23. 22:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon rágörcsölsz az egészre. Kicsit nyugodj le, relaxálj előtte, legyen bőven előjáték és akkor menni fog rendesen.
2014. ápr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2014. ápr. 24. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!