Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Plátói szerelem valós kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Plátói szerelem valós kapcsolat helyett - miért?

Figyelt kérdés
Ha valaki nagyon szerelmes és lehetne is belőle kapcsolat, mert a szerelme tárgya is nyitott rá, akkor miért fél mégis? Mivel lehetne kimozdítani ebből az állapotból?
2014. máj. 3. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem plátói szerelem. Annak azt nevezzük, amikor az egyik fél nem vsizonozza az érzelmeket.

Abban az esetben, amit leírtál, valakinek kezdeményeznie kell és kész.

2014. máj. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abból a szempontból plátói, hogy a szerelmes fél nem képes elhinni, hogy ő kellhet a másiknak, még akkor sem, ha ennek vannak egyértelmű jelei. (A másik fél valószínűleg nem is szerelmes, csak adna esélyt a dolognak.)
2014. máj. 3. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor is csak az lehet a megoldás, hogy valaki kezdeményez. Én már jártam úgy, hogy nekem adtak esélyt, pedig nem volt kölcsönös az érzelem, mert amúgy kialakulhatott volna. Csak én mondjuk elcsesztem. De attól még belekezdtem a dologba, és a fent leírt esetben is csak úgy történhet bármi, ha valaki kezd valamit.
2014. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. bátortalanság/félénkség

2. önbizalomhiány.


Ha valaki félénk, az nem probléma, az egy tulajdonság. Hogy le lehet-e győzni? Igen. Egyszerűen oda kell lépni, és megpróbálni kezdeményezni, vonzalmat kifejezni.


Az önbizalomhiány rosszabb. Akkor nem érzed magad értékesnek, és úgy gondolod, nem vagy elég jó a másikhoz, úgy érzed ő túl jó férfi/nő hozzád képest. Nem vagyok pszichológus, de de szerintem ezt lehet kezelni és gyógyítani.


Akármelyik kategóriában is érzed magad, ha tényleg szerelmes vagy, és tényleg akarod Őt, lépj! Próbáld meg! Ha meg sem próbálod, eleve vesztes vagy. Viszont ha megpróbálod, nyerhetsz, a Tiéd lehet. Persze benne van a csalódás veszélye, de legalább megadtad magadnak az esélyt. A másik pedig, hogy tudni fogod ezután, hogy érdemes-e utána epekedni. Ha nem viszonozza az érzelmeidet, túl kell lépned rajta, s úgy könnyebb, hogy tudod, hogy felesleges rá várni.


"Wer kämpft, kann verlieren. Wer nicht kämpft, hat schon verloren."

(egyik kedvenc idézetem)

2014. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudok németül, de ezt valahogy úgy fordítanám "Ha harcolunk, veszíthetünk. ha nem harcolunk, már vesztettünk." Ez így helytálló?
2014. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen:

Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már veszített.

2014. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!