Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A biblia miért 'tiltja' a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A biblia miért 'tiltja' a homoszexualitást?

Figyelt kérdés

2014. máj. 19. 16:19
 11/93 anonim ***** válasza:
21%

7es, te ne frocsogj!

Ha neked az korlatozasnakmszamit, hogy ne olj, akklr sajnalom, elj masik bolygon:D


szerintem az ebyhaznak szuksege van egy megujulasra, amit Ferenc papa elhohnimlatszik... tul berogzult volt, hogy aki nem hiszmvagy nem felel meg mindenben, az a pokolban eg el... emberkozelinek kell lenni! Egy vallas lenyege nem a buntetes, hanem hogy megtanitson bekesen, szeretve elni! Es nemmlehet mkndenki egyforma! En hkszek a kereszteny tanok ertelmeben, de nemmjarok templomba es nem mondom, hogy hiszek Istenben... es ha ugy tetszik, akkor nekem ez az utam, es ha mindent ugy teszek ahogy egyebkent Isten eloirja, csak epp nem az o, hanem a sajat megfontolasombol teszem, akkor mar bunos vagyok es buntetest erdemlek? A rossz emberek menjenek a pokolra, ne a hitetlenek:D

ezert jo Ferenc papa szemelye, mert vegre valaki, aki nem ragadt le ott, hogy "en papa vagyok, ugy is kell viselkednem" hanem ha egy terhes no leejt valamit, akkor igenis o, a papa, fog lehajolni erte, mert ne egy terhes no hajolgasson mar... a papa most a jo embereket nezi, nem pedig azt, hogy ki mennyit imadkozik:)

2014. máj. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
93%
10es, a homoszexualitas mar az okkrban is elfogadott volt.. a meresztenyseg fdlbukkanasaig nem volt vele semmi gond, vagyis normak koze szamitott a hkmoszexualitas is
2014. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
23%
Nem a biblia tiltja, hanem Isten. Mindenkinek megvan a maga keresztje ebben az életben. A hominak az, hogy homi. Ettől függetlenül neki is be kell tartania Isten törvényeit, még is ha az állati ösztöneit nagyon nehéz leküzdenie. De ha sikerül, biztos meglesz a jutalma a mennyországban.
2014. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
65%

Tehát Isten már az anyaméhben megbélyegzi a születendő gyermeket azzal, hogy esetleg homoszexuálisnak teremti. Értem, milyen kegyes Isten, szeressük... Szeresd felebarátodat, meg az ellenségedet, imádkozz a rosszakaróidért, de a meleg EMBEREKET tagadd ki az egyházadból, mert fujjmár. Logikus. Persze, a Bibliában nem kéne logikát keresnem, csak beszélő kígyókat meg szamarat.

Mondjon bárki bármit, idézzen bárki bárhonnan, nekem ez nagyon nem szimpatikus, ellenben minden tiszteletem a Pápáé, aki végre nem valami elfuserált, képmutató dumával jön, hogy "változtassuk meg" a melegeket, mert keresztbe tesznek Isten akaratának.

Jelzem, túl sok ember él a Földön! Ideje lenne belegondolni, hogy talán az égi bácsi azért "teremt" szaporodásra úgymond alkalmatlan embereket, hogy ne nyomjuk agyon egymást a kis kék bolygónkon. Mert az Afrikában éhező gyerekeket ugyanúgy a szakállas muki teremtette, mégis megölik őket a bélférgek, meg az éhínség...

2014. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
100%

#11 Véleményem szerint nem olyan hangnemben írtam meg a neked irányuló hozzászólásomat, hogy ilyen lekezelő bevezetéssel kelljen nekilódulni a mondanivalódnak. No mindegy.

Annyit még hozzáteszek: akármilyen "morbidnak" hangzik, ez konkrétan bekorlátozásás. Csakugyan nem helyes erkölcsileg az emberölés, de korlátozzák a szabad választásodat. (És nem, ez nem azt jelenti, hogy a tömeggyilkosokat pártolom, vagy jómagam is egy lennék közülük.)



"Egy vallas lenyege nem a buntetes, hanem hogy megtanitson bekesen, szeretve elni!"

Nem értek egyet. Legyél nő az arab világban.


"A rossz emberek menjenek a pokolra, ne a hitetlenek"

Javíts ki ha tévednék (illetve bárki másnak is szabad joga van ehhez hozzászólni), de nem úgy tartja, hogy aki hitetlen, az rossz/bűnös?

2014. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
63%
A Biblia még menő volt a középkorba, mert valahogy meg kellett fékezni a sok buta embert, mert akkor jóval több volt mint most. Ma már itt a rendőrség meg a tek meg az adóhatóság erre :D
2014. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
33%
Ja meg a kormány :D
2014. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
27%
14-es: Nem tagadja ki az egyház az embereket, csak a homoszexualitást ítéli el. Ugyanúgy, mint például a lopást is. Isten mindenkit szeret és mindenkit az örökkévalóságba vár, így a homoszexuális beállítottságú embereket is addig, amíg betartják Jézus szavát.
2014. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
62%
Jézus sose kérte hogy a tanításait parancsként éljék meg.. ezt csak azok akarták akik írták a bibliát hogy ez által hatalomra tegyenek szert.. ennyire egyszerű. a biblia meg a vallások nem mások mint kötelező érvényű parancsok amiket be kell tartani kül a pokolra kerülsz, régen azok voltak a törvények. most meg a kormány hozza őket :D
2014. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
100%

Tehát melegként lehetnék az egyház tagja, csak mindenki úgy nézne rám, mint a véres kardra, ha ne adj' Isten nem csak plátói szerelmet táplálnék egy azonos nemű iránt. Sokkal jobb.

Ha pedig így nézem, akkor Isten kissé szadista. A heterók használhatják az elsődleges nemi jellegeiket, ahogy azt szokás, de a homoszexuálisoknak meg kell tartóztatniuk magukat, mert ahogy ők szexelnek, az rossz. Mindent értek, Isten direkt csinálta ezt az akadálypályát, mert próbára akarja tenni a kis játékszereit, esetleg unatkozik a fejünk fölött.

2014. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!