Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A biblia miért 'tiltja' a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A biblia miért 'tiltja' a homoszexualitást?

Figyelt kérdés

2014. máj. 19. 16:19
 51/93 anonim ***** válasza:
83%

(Ezt úgy mondod, mintha már lettél volna delfin, és tudnád, hogy egy delfin miképpen érzékeli a körülötte lévő világot és saját magát)


Amit meg a homoszexualitásról írtál nettó badarság. Senki nem hívja az impotenseket homoszexuálisnak és a homoszexuálisok sem impotensek. És nem is eltévelyedés. És nem is betegség. És nem is természetellenes. És nem is ártalmas. Csak az ilyen mások életében kotorászni imádó utálkozó lények nem bííírják elviselni a létezését valami általam ismeretlen okból. (a fentieket említik általában, de ezek megdőltek) Egyszerűen beleőrülnek, hogy nem tudják a világból kiirtani a jelenséget.:D Pedig komolyan semmi dolguk vele... Ahelyett, hogy a saját boldogulásukon munkálkodnának, csavargatják a fejüket, hogy kit lehet bántani. (Elég szánalomra méltó.) Lesik, hogy kinek lehet az élete felett ítélkezni. És általában erre a Bibliára hivatkoznak, ami mint láttuk régen valóban elment legfeljebb holmi törvénykönyvnek, de ma már a PTK van érvényben (szerencsére). Az nincs tele "halállal lakoljon" "vére rajta" szófordulatokkal a "szeresd felebarátodat" jeligével.


Kívántad, hogy valósuljon meg mindenkinek az, amiben hisz, hát én hiszek benne, hogy egyszer megvilágosodnak ezek a szentfazekak.:D Meg hogy megnyerem a lottót. (Utóbbira nagyobb az esély, 1:43949268)

2014. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
19%

Kedves barátom!


Ne hidd, hogy nem merültek fel bennem a homoszexuális fantáziálások. Régebben sokszor eljátszottam a gondolattal. Sőt a cél érdekében a nememet is hajlandó lettem volna megváltoztatni. Nem tettem, mert él bennem a hitemhez való hűség. Voltam nős is. Az emberben a hitétől függetlenül kell lennie bizonyos erkölcsi tartásnak. Hidd el áttudom érezni ezen kísértés "fájdalmait". Ennek ellenére soha nem jutna eszembe, hogy önző vágyaimat az utcára vigyem, nehogy másokat megbotránkoztassak. Mindenkinek szuverén joga, hogyan rontsa el az életét, de felelősséggel tartozunk egymásért, embertársaink felé és minden eszközt igénybe kell venni, hogy a közerkölcsöt nehogy megrontsuk perverz (érts ezalatt minden házasságon kívüli szexuális cselekményt) gondolatainkkal, cselekedeteinkkel. Példát kell mutatnunk embertársainknak az életvitelünkkel.

Egy hívő ember számára (ha maradunk az eredeti témánál) semmi nem ér fel a hit szintjéig. Az igaz hívő tudja mi Isten legfőbb parancsa, amiből következik a többi is. Ha ezt a legfőbb parancsot valaki betartja, akkor az összes többit is és akkor a törvény elveszíti törvényi erejét és átalakul természetes életvitellé és ez a lényeg. Aki az Istenhez ragaszkodik, akinek Isten a mércéje, az minden mást a háttérbe szorít.

A legfőbb parancsolat: "Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!". Vagyis: "Szeresd Uradat, Istenedet , teljes szívedből, teljes lelkedből, minden erődből, és teljes elmédből..." Ha ezt valaki életté változtatja, az az életet megveti, és ezáltal megnyeri azt. Ellenben aki az e-világi életet megnyeri is, elveszíti azt.

Minden olyan hívő ember figyelmébe ajánlom a legfőbb parancsolatot, ami a szeretet csúcsa, nem kevesebbet jelent, mint 100 %-os szeretetet és minden mást csak ez alapján szeret, az legyen szülő, gyermek, házastárs stb.


Egyébként is a közmondás azt mondja: Aki a farka után rohan, hamar elveszíti a fejét és ez nagyon igaz!

2014. máj. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
0%

Szeretnék válaszolni a delfinnel kapcsolatos véleményedre, megerősítve az állításomat, habár nem vagyok abban biztos, hogy megérted azt.


Természetesen nem voltam delfin, ennek ellenére tudományos szinten megalapozott következtetésekre juthatok.


A tudománynak egyik válfaja az Etológia (humán terminológiában Etika), ami az élőlények viselkedését hivatott vizsgálni és aminek alapján következtetéseket lehet levonni annak az élethez való viszonyulására. Ezen vizsgálatok során jól használható az empátia (önmagunk kiüresítése és a másik teljes befogadása). Egy autista számára a másik élőlény gondolatai, viselkedése taszító, ha nem olyan, mint sajátja. Elmenekül tőle, elzárkózik, bezárkózik. Számára minden önmaga által képviselt viselkedés a természetes és alapvető, egyforma és érthetetlen ha tőle eltérő. Egy delfin számára is az. Az autista szemszögéből a nem autisták "bolondok", mert számára az a természetes ami önmaga, vagyis ahogyan vagyok én, olyan a másik, ergo mindegy, hogy én vagy a másik (de ez a gondolat fel sem vetődik benne). Nem ismeri fel önazonosságát. Számára érthetetlen, hogy van másik, hogy a másik másként is gondolkodhat. Nem tud az autista empatikussá válni, nem tudja beleélni magát a másik világába, mert számára csak az a világ van, amibe és ahogyan beleképzeli magát. Ha a másik olyan mint én akkor a másik fogalma értelmetlen. Pont ezért olyan zárkózottak az autisták. Két autista önállóan soha nem osztja meg a világképét egymással négyszemközt, mint ahogyan a többi ember teszi. A delfin sem. Mégis az autista annyival több a delfinnél, hogy rendkívül nagy az intelligenciája. Se egy autista, se egy delfin soha nem lesz önmagától erőszakos, de mindig megvédi az életet. Ők természetüknél fogva nem képesek vétkezni, mert számukra ismeretlen a bűn fogalma. Az autista még is ember, mert minden erre utal nála, csak olyan nem tökéletes ember, akinek értelmi képessége gyakorta meghaladja az átlagember képességeit.


A delfin intelligenciája lényegesen magasabb a többi állatnál, de messze elmarad az értelmi fogyatékos embertől. Számára az egész élet játék, nem is veszi komolyan.

2014. máj. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
30%

Nem ugy volt, hogy befejeztetek?:D


komolyan a delfinek maganeletr a tema? Tegye fel a kezet aki volt mar delfin! Senki? Akkor meg....

ilyen hulyesegeken vitatkoztok.... ennel mar csak en vagyok hulyebb, aki reggel f7kor ezt olvassa:D

2014. máj. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 anonim ***** válasza:
76%

Kedves barátom,


"Mindenkinek szuverén joga, hogyan rontsa el az életét, de felelősséggel tartozunk egymásért, embertársaink felé és minden eszközt igénybe kell venni, hogy a közerkölcsöt nehogy megrontsuk perverz (érts ezalatt minden házasságon kívüli szexuális cselekményt) gondolatainkkal, cselekedeteinkkel. Példát kell mutatnunk embertársainknak az életvitelünkkel."


Ezzel nem értek egyet. Az igaz lehet, hogy embertársaink felé felelősséggel tartozunk, de ez nem azt jelenti, hogy a közerkölcs "megrontatlanságáért" is. Már fentebb kifejtettem, hogy az erkölcs számomra nem mást jelent, mint egy politikai eszközt az emberek viselkedésének egységesítésére, a társadalom homogenizálására és ezáltal könnyebben megvalósuló állami kontrollra és kizsákmányolásra. Még egyszer már nem fogom leírni, hiába nem érthető.

A perverz relatív fogalom.

És nem kell példát mutatnunk más embereknek, ahogy más emberek példáját sem kell követni. Nem birkák vagyunk, legfeljebb azok, akik a nyájba tartoznak.:)


"Az igaz hívő tudja mi Isten legfőbb parancsa"


Pontosítok. Nem tudja, hanem azt HISZI, hogy a Biblia egyik szövegrészlete. (Pedig valójában nincs parancsa, de ezt is mondtam már.. Neked hatalmad van a karod mozgatása felett ez azt jelenti, hogy egyszerűen mozgatod. Nem pedig nézed bután és parancsolod neki, hogy mozogjon.)


"megerősítve az állításomat, habár nem vagyok abban biztos, hogy megérted azt."


Jogosan merül fel az aggály...

És valóban, a kifejtésedben több helyen az egymást követő mondatok nem állnak egymással - sőt önmagukkal sem - logikai kapcsolatban. Definiálod ez etológiát, majd elmondod, hogy a legjobb vizsgálati módszer, ha "az állat szemszögéből nézzük" a világot... Csakhogy attól még, mert empatikusnak hisszük magunkat és elképzeljük, hogy milyen lehet a delfinnek vagy az autistának (egyáltalán hogy jönnek az autisták az etológiához??), még nem tudjuk továbbra sem, hogy a delfin és az autista milyen.:D Továbbra is csak találgatod, hogy így nincs öntudata, úgy nincs öntudata... Ez olyan, mintha azt állítanám, hogy a polipok egy buboréknak képzelik magukat, majd úgy indokolnám meg, hogy "én empatikus vagyok, és belelátok a polipba.. és érzem, hogy buboréknak hiszi magát" - Nagyon tudományos, nagyon hiteles, tényleg... Továbbra sem tudhatod te sem, én sem, milyen a delfineknek és az autistáknak. Az hogy találgatsz, hogy ők hogy látják, közel sem tudományos dolog. Nem fogadható el bizonyítékként. ÉS A TÉMÁHOZ SEM KAPCSOLÓDIK.


"Egy autista számára a másik élőlény gondolatai, viselkedése taszító, ha nem olyan, mint sajátja. [...] Számára minden önmaga által képviselt viselkedés a természetes és alapvető, egyforma és érthetetlen ha tőle eltérő."


Ez igaz az "igaz hívők"-re is. Helyettesítsd be az "igaz hívő"-t az autista helyébe és ugyanannyira marad igaz az állítás.


És itt visszaértünk a KÉRDÉSHEZ. Akik a Bibliát írták, azok hívők voltak. Azt hitték(!) hogy hallják Isten szavát (miközben nem szokott beszélni, mint írtam az egész világ úgy működik, ahogy akarja, nincs szüksége külön parancsolgatásra) - kvázi bolondok voltak. Mint aminek mi tartjuk az autistákat, és aminek az autisták tartanak minket.:) És mivel ezek az írók olyanok voltak, mint az autisták, ezért meg is válaszoltad helyettem a kérdést: az idézetben citált állításoddal. Ezért tiltja a Biblia a homoszexualitást.


Mert olyan bolondok írták, akik számára elfogadhatatlan, értelmezhetetlen, természetellenes az övéktől különböző viselkedés. <-ez a válasz az eredeti zöld keretben lévő kérdésre.:D


"Nem ugy volt, hogy befejeztetek?:D"


Ööö nem.:D Olvass vissza, csak egyvalaki hazudta, hogy befejezte.

Viszont a kérdés megválaszoltatott, így aztán felesleges további köröket futnom, így most már én állítom, hogy befejeztem. (de lehet, hogy én is megszegem majd a hazugság tilalmára vonatkozó parancsolatot... mert rám nem hatályos.:D)

2014. máj. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/93 anonim ***** válasza:
0%

Nem neked írok előttem véleményt kinyilvánító A befejezést is csak a feléd való kommunikációra értettem, azaz nem akarok veled vitát folytatni, mert nem kenyerem.


A nézetemet írtam, írom le. Soha senki felett nem török pálcát, mert jogom sincs hozzá. Szabad akarattal vagyunk megáldva, és ha kérdeznek, legjobb tudásom és hitem szerint válaszolok.

Mindenki előtt nyitva hagyom a kaput mit fogad el és mit nem, de ezt el is várom mástól is. Nem akarom senkire sem ráerőltetni a világnézetemet és azt fogadom csak el, ami a jelenlegi hitem keretébe belefér.

A fenti kérdés a téma és ha lehet ettől ne térjünk el.

A keresztény hit nem tiltja a homoszexualitást, hanem bűnnek tartja az ilyen cselekedetet. Nem az ember bűnős, hanem az aki ilyet tesz. Azaz aki ilyet tesz az bűnös és a keresztény tanítás a bűnös emberre azt mondja ki, hogy ha nem távolodik el ezen tettétől, akkor nem üdvözül, persze a végső szót Isten mondja ki!

2014. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
64%

Szeretné az ember Istent átprogramozni saját igényeinek, elvárásainak megfelelően, de ez szerencsére soha nem fog menni. Még ha protonágyuval lőnek az ég felé, akkor sem. És akkor mindenkinek más isten kéne, ahány ember, annyi vallás lenne.

Isten nem azért van, ha van, hogy kiszolgálja az összes óhajodat, hanem hogy esetleg te igazítsd hozzá magad és próbálj meg normálisan élni.

2014. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk pont 2 hete volt a napi evangéliumban, hogy Isten sem várja el mindenkitől ugyanazt... hisz minek akarat, minek kreativitás, minek lélek, ha ugyanazt várja el mindannyiunktól?
2014. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 anonim ***** válasza:
20%
kiegészítem: személyre szabottan.
2014. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/93 anonim ***** válasza:
74%
Mert az a papok privilégiuma.
2014. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!