Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik minden autistáról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik minden autistáról és aspergeresről, hogy aszexuálisok?

Figyelt kérdés

Vagy legalábbis nagy részükről tartják ezt.


Én is egyszer áldozatául estem az előítéleteknek, mikor meg tanácsot kértem valahol ez ügyben, akkor azt mondták hogy az autistákkal való kikezdés megrontásnak számít, nem tartanak igényt kapcsolatokra (még barátságra sem), stb. Engem meg megpróbáltak lebeszélni a párkapcsolatokról többször is.


23/f/aspergeres



2014. máj. 29. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet nem véletlenül mondták. Egyébként ki hiszi azt minden aspiról és autiról? Hm?
2014. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert keveseknek van fogalmuk az autizmusról, és sokan ezek közül csak a filmekből merített ismeretekből táplálkoznak.


Fiktíven, mivel van párom:


Mint nő, én például nem tudnék egy autistával elképzelni egy kapcsolatot. De biztos vannak olyan nők, akik igen.

És bár az autistáknak fokozottan szükségük van a szexualitásra, akár társsal, akár maszturbációra, párkapcsolatra nagyon kevesek vágynak közülük, és nem is mind alkalmas rá, sőt, nagyon ritka, aki igen...

2014. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert tudatlanok az emberek és mindenbe belepofáznak pedig nem is értenek hozzá.
2014. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb szerintem azt írni (szakirodalom szintjén egyébként...), hogy igazából nem is akarnak párkapcsolatot, le kell kötni a figyelmüket, sportolni kell, társaságba kell járni, stb - mint tényleg hasznos tanácsokat, megoldási lehetőségeket nyújtani egy problémára, ami még a többségnek (neurotipikusok) sem egyszerű.


1.) Nem hiszi ezt mindenki. 2.) Nem minden auti ilyen, de az arányok nagyobbak autik körében.

2014. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hiszi ezt mindenki, aki pedig kicsit is ért hozzá, az biztosan nem.


Egy átlag ember csak a "súlyos" autistákra gondol ilyenkor, nem tudják, hogy ez egy óriási spektrum.

Autisták millió élnek párkapcsolatban és sokaknak van teljesen normális családi élete, gyerekei is.

2014. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad lebeszelni. A ferjem fonokenek a fia is autista es hazassagban el, ket gyereke van. A baratnom holgy ismerose is autista, neki egy lanya van.

A magyar adatokat nem ismerem de Nagy Bitanniaban 40 milliobol fel millio ember autizmussal el.

2014. jún. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát lol, ezzel az előítélettel még nem is találkoztam. Én aspie vagyok és elég sok spektrumtárssal tartom a kapcsolatot neten keresztül, így azt hiszem, kellően megalpozott, mikor azt mondom, kisebbsgben vagyok köztük az aszexualitásommal és azzal, hogy nem akarok párkapcsolatot. Sőt, még meg is leptem ezzel pár embert, azt mondanám, hogy a párkeresés és a párkapcslati problémák statisztikailag legalább olyan gyakori témát jelentenek az autik beszélgetései során, mint bárhol máshol
2015. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!