Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A támadás a legjobb védekezés?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A támadás a legjobb védekezés? Miért csinálhatta ezt a lány?

Figyelt kérdés
Van egy lány (egyetemi csoporttárs), akiről úgy gondoltam, hogy kölcsönösen bejövünk egymásnak, vagy legalábbis jó viszonyban vagyunk, adott esetben többet is szerettem volna tőle. Viszonylag rendszeresen beszélgettünk fb-on is az utóbbi időben, ott is kedves volt, élőben is. Aztán a minap szóba került, hogy megcsinálta-e már a beadandóját. Azt írta, hogy nem, és hogy nem is akarja megírni. Kérdeztem, miért, azt válaszolta, hogy "azért". Segíteni szerettem volna neki, rákérdeztem, hogy úgy érzi-e, hogy nem tudná megcsinálni, mondta, hogy igen. Ezért próbáltam őt biztatni stb., mondta, hogy oké. Másnap vagy két nap múlva megint felnéztem fb-ra, kis idő múlva se köszönés tőle, se semmi, csak kb. leb*szott, hogy nem kell őt dicsérgetni, mert túlságosan elbízza magát. Mondtam neki, hogy szerintem értelmes, ügyes lány, simán meg tudná csinálni, erre megint elég nyersen írt, hogy hagyjuk stb. Próbáltam vele kommunikálni, még tőmondatokban válaszolt, aztán meg már vissza se írt, így én is leléptem, azóta nem beszéltünk, nem is akarok, mert rosszul esett nekem a viselkedése. Úgy érzem, azért volt ez, mert "gyengének" láttam őt, holott mindig erősnek és magabiztosnak akar látszani, más okát nem nagyon tudom elképzelni a viselkedésének. Szerintetek mi állhat a háttérben? Tudom, megkérdezhetném tőle, de túl nagy a sértettségem és az önérzetem ahhoz, hogy beszéljek vele. Örülnék pár jó ötletnek, hogy miért csinálhatta ezt. Mondjuk akárhogy is van, akkor is megmondhatta normálisabban is, ha baja volt, nekem csak ez esett rosszul.

2014. jún. 25. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl nyájas, csöpögős voltál, úgy írtad az egészet, hogy neki az jött le belőle, hogy nem gondolod komolyan, vagy csak próbálod vígasztalni hamis tényekkel. Ezt elbasztad
2014. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aranyszabály: segítséget mindig annak adjál, aki KÉRI. Kéretlen segítség után ne te sértődj még meg, ráadásul egyértelműen nem akart beszélni róla, szóval a teljes sztorit sem tudod, csak kierőszskoltál belőle pár szót. És ha erősnek akar látszani akkor mi van? Miért baj az neked? Nem mindenki szereti ha pátyolgatják.
2014. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg beleképzelni magad, van egy dolog amit elbaszol, és feladsz, erre random arc folyamatosan löki a dumát, hogy: meg tudod csinálni, miért nem csinálod stb. mikor már rég feladtad, és elkönyvelted magadban, hogy veszett az ügy. Azzal, hogy emlékeztet arra, hogy rossz döntés volt, csak a saját lelkiismeretfurdalásod erősíti folyamatosan. Szóval ez jóhiszemű hülyeség volt. Miért nem ajánlottad fel hogy korrepetálod?:D
2014. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1: Oké, és ha hibáztam, akkor az ok arra, hogy ne lehessen intelligensen elintézni a dolgot? Mi történt volna, ha normálisan leírja még a lecs*szés előtt, hogy "bocs, de ez engem zavar, légyszi ne beszéljünk erről"?
2014. jún. 25. 22:03
 5/8 A kérdező kommentje:
#2: Kért segítséget, adtam neki jó pár tippet, hogy miből írhatna, utána meg szóba került, hogy megírta-e, ennyi. Egyébként meg nem az a baj, ha valaki erősnek akar látszani, az a baj, ha valaki csak megjátssza magát, és valójában esetleg nincs mögötte erő.
2014. jún. 25. 22:09
 6/8 A kérdező kommentje:
#3: Kb. kétszer mondtam neki azt, hogy simán meg tudná csinálni. Jó, mondjuk, hogy hülyeséget csináltam, de ő sem volt nyílt ebben a kérdésben, ha őt zavarta a hozzáállásom, plusz nem kell azonnal letorkolni a segíteni szándékozót. Senkinek nem látok bele a fejébe, néma gyereknek anyja se érti a szavát, én azt nem tudhattam, hogy az neki esetleg kellemetlen.
2014. jún. 25. 22:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Most nem értem, tehát először segítséget kért utána meg azt mondta nem csinálta még meg. Ugye? De te úgy állítod be mintha egyáltalán nem szándékozná megcsinálni. Ha így lenne, miért kért volna először segítséget? Amúgy meg szerintem az 'azért' elég nagy felkiáltójel volt, hogy nem akar róla beszélni. :D

Mit tudom én, lehet hogy azért nem csinálta meg, mert 3 napja meghalt a kedvenc nagymamája, és maga alatt van, szóval érted, ilyen magánügy amiről nem akart beszélni.

2014. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Igen, mert ő maga mondta, hogy neki nem menne, nem is akarja megcsinálni (ugyanis lehet menni vizsgázni is a tárgyból, ki mit akar, de eddig úgy volt, hogy ő is inkább írni fog). Az az igazság, hogy utolsó előadáskor a tanár mindenki előtt kijelentette, hogy tőlem már megkapta az elemzésemet, és tetszett neki, és örülne, ha másoktól is ilyen jót kapna, én meg majdnem elsüllyedtem zavaromban, gyűlölöm, ha "kilógok a sorból", én ebben egy teljesítendő feladatot láttam, amit megcsináltam, és kész, nem akarom, hogy engem kiemeljenek. Aztán a lány kérte, hogy küldjem már át neki, amit írtam, előtte kérdezte, hogy mit tudnék neki ajánlani, és így jutottunk el addig, hogy azt mondta, ő nem csinálja meg. És én úgy éreztem ebből, hogy nála ez a végleges döntés. Amúgy meg tényleg nem bántani akartam őt, csak segíteni szerettem volna neki. A vicc az, hogy most nézem az e-maljeim között, hogy írt a fb-on, hogy ne haragudjak, hogy nem írt vissza, meg hogy reméli, hogy jól vagyok. Már én is terveztem, hogy írok neki, és bocsánatot kérek tőle, és megpróbálom elmagyarázni, hogy nem ártani akartam, és mindent komolyan gondoltam, amit neki írtam.
2014. jún. 26. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!