Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat a nőket még mindig, akiknek nem az az elsődleges céljuk az életükben, hogy férjhez menjenek és gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok, inkább karrier orientált. A barátaim és a szüleim ezt teljesen elfogadják, nincs gondjuk vele. Viszont mikor olyan emberek kérdezik meg tőlem, hogy mik a jövőre nézve a terveim, akik kicsit távolabbi ismerősök, akkor mindig furán néznek, miután elmondom őket nagy vonalakban. Azért, mert nem szerepel bennük a házasság és a gyerek, sőt még a férfi sem, de most nem ez a lényeg. Nem tudom megérteni, hogy elsősorban mi köze bárkinek is ehhez és azt sem értem, hogy miért kell mindenkinek házasságot kötni, meg gyereket nemzeni? A kiveszik a magyarság, kicsi a szaporulat dolgok nem érdekelnek most. Én önző embernek tartom magam, jobban szeretem saját magam attól is, hogy valakivel most kapcsolatot alakítsak ki, nemhogy még gyerek. Egyáltalán nem való nekem az ilyesmi és nem értem miért olyan nehéz ezt elfogadni. Én sem szapulok senkit, aki hamar házasságot köt, bizonytalan anyagi helyzetbe vállal gyereket, stb. A sértő megjegyzésektől kíméljetek meg, normális válaszokat várok.

2014. szept. 10. 18:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Mert tartják magukat ahhoz az ódivatú elképzeléshez, hogy a nő attól nő, ha kölköket szül és családanya lesz. Ha karrierista, túl férfias, túl lázadó, valami nincs rendben vele.


Felesleges ostoba emberek véleményére adni. Több vagy, mint egy két lábon járó inkubátor.

2014. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha idős ember leszel és meghalnak majd a szüleid meg a rokonaid, akkor olyan leszel, mint a keresztanyám a természetedből ítélve! Mivel nem tudod majd magad eltartani, mármint olyan értelemben, hogy nem tudsz majd mosni, főzni és takarítani magadra, akkor majd segítséget kérsz és majd fogsz sírni, hogy hjaaaj de öreg vagyok, szegény és gyámoltalan, a kutya se néz rám és egyedül vagyok! Ha meg farkad felcsapva bevonulsz egy öregotthonba, akkor is ürességérzeted lesz, mert nem érzel majd magadhoz senkit közel és nem lesz, aki szívből, szeretetből öreg korodra is gondodat viselje!
2014. szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
39%
Gondolj arra, milyen lesz, ha már nyugdíjaskorban jársz. Egyedül leszel és senkid sem lesz. Nem jó így élni.
2014. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Látod, kérdező, erről (1) beszéltem.
2014. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
#2 Arra lenne a kormány, hogy az viselje gondját az öregeknek. Jah, hogy a kapitalista rendszerben ez nem így van? Ohhhh oh ohoh.
2014. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
hány embert ismerek, akire rá sem néznek a gyerekei :)
2014. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

2. és 3.!

Tehát, aki úgy érzi, hogy nem lenne jó szülő az is szüljön gyereket, hogy ne legyen egyedül??

Szerintem sokkal jobb lenne a világ, ha többen belátnák, mint a kérdező, hogy ők nem szülőnek valók.

2014. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%
Jah, minek szereket szülni, ha nem tudsz/akarsz rá száz százalékban odafigyelni? Csak megkíméled a szeretetlenségtől és a saját pénztárcád a kiadásoktól.
2014. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
11%
Legyen nyugodtan karrierista és egyedülálló élete végéig, én nem ítélem el! Csak utána 80-90 évesen ne nyivákoljon meg sajnáltassa magát öregasszonyként, hanem főzzön, mosson, takarítson magára és lássa el a ház körüli munkát is! És egy önsajnáltató kijelentés se hagyja el a száját! Persze ha egészségügyi bajból származik ez az egész, akkor érthető és sajnálja az ember, segít, ahol tud, de aki magának választotta ezt a "majd én megmutatom, hogy egyedül is 100évesen még eltudom tartani magam", akkor az meg is érdemli! Huszonévesen könnyen beszél, még fiatal, zsenge, nagy álmok, nagy karrier, blablabla, aztán később, amikor idősebb lesz, rájön majd, hogy mennyire egyedül van, amikor majd az anyukáját és apukáját kell eltemetnie! :)
2014. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Egyre többen vannak így, ezért egyre inkább elfogadható másoknak is.

Ez ugyan nem lesz soha természetes, de attól még az egyén szabadsága és döntési, amíg ezzel másoknak nem árt, tiszteletben tartandó. És ébbe benne van az is, hogy a véleményüket is tiszteletben tartjuk, amíg az nem sértő.


Én félek a jövőről magamról is nehezen gondoskodom. Nincsenek őseim, nem fogok tudni a gyerekkel foglalkozni. Akinek nem tetszik, nyugodtan támogathat.

2014. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!