Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van ertelme a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van ertelme a sporolasnak?

Figyelt kérdés
Szerintem sporolasbol meg senkinek sem lett penze... Mivel az nem beveteli forras. A gyarapodashoz nincs mas megoldas, mint tobbet keresni.
2014. szept. 13. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Rossz témakörbe kerültél Dagobert bácsi!
2014. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Spórolással, nem fogsz meggazdagodni, de a hónap végén több marad a zsebedben, amit másra elkölthetsz. Gondolok itt a hobbidra, párodra, stb.
2014. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Íme a fogyasztói társadalom gyermeke! Ne spórolj, ne legyen tartalékod, amihez adott helyzetben hozzá tudsz nyúlni, sőt fogyassz még többet!
2014. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
van igen , megkapod a fizudat beosztod a honapra , hogy ne 1 hetig eljel jol utana meg ehezzel 3 hetig
2014. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted a HITEL az micsoda?


Odaadják az EGÉSZ pénzt, hogy te "APRÁNKÉNT" (?) visszafizesd. Rád van kényszerítve a spórolás - ha magadtól nem volt elég eszed, hogy ne hitelt használj és ne vegyél meg olyan dolgokat, amelyeket nem tudsz megvenni!


~45F

2014. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézzünk egy példát.


Adott a Kovács család. A család havi 200 000 ft bevételből él. Az átlagos színvonalon való megélhetés 160 000-be kerül. Ha nem spórolnak, akkor természetesen a 200 000-et elköltik. 1 év után gajra megy a TV.


a) Ha spórol, akkor van 480 000 ft-ja egy TV-t venni. Természetesen nem 480 000-ért fog TV-t venni, tegyük fel, hogy vesz egyet 70 000-ért.


b) Nem spórol, Van 0 ft-ja. Ha TV-t akar nézni, akkor hitelből kell egy TV-t vennie. Vegyen mondjuk hitelből 50 000-ért egy TV-t. Tegyük fel, hogy ezt 20%-os kamattal vissza kell fizetnie, ami miatt 10 000-et mínuszt kapott azért, mert nem spórolt.


Tehát 'igazad' van, a spórolás nem jelent + bevételi forrást, de a nem spórolás jelent plusz költségeket. Gyarapodni valóban nem ebből fog, és valóban az a megoldás rá, hogy többet keressen.


/Persze a számok nem tükrözik a valóságot, hasraütésre mondtam számot/

2014. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Tehát 'igazad' van, a spórolás nem jelent + bevételi forrást, de a nem spórolás jelent plusz költségeket."


Persze, de ez by definition igy van. Viszont annak a penznek, amit nem koltesz el, semmi ertelme.


En pl. a teljes havi lakhatasomert rezsivel egyutt 4 napot dolgozom, ami szerintem nem rossz. Azert, hogy minden nap etteremben egyek egyszer, meg kb. 5.6 napot egy honapban. Soha nem penzben szamolok... Ha foznek minden nap, akkor 5.25 nap korul dolgoznek erte havonta.


Sporolni akkor szoktam tobbet csak, ha egyszeruen nem jovok ki honap vegere. Megtakaritasom olyan 3-5 nap szokott lenni egy honapban. Vagyis a havi kaja es lakhatas egesz hamar megvan. Volt, hogy 3 honapig tudtam fizetes nelkul elni.

2014. szept. 13. 12:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Amugy soha eletemben nem halmoztam meg fel akkora hitelt, amit ne tudnek visszafizetni egy osszegben, ha eladnam a nelkulozheto targyaim. Nyilvan kockazatos dontes lenne ilyet bevallalni.
2014. szept. 13. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó helyzetben vagy. Szerintem nem érzed szükségét, mert bármit meg tudsz venni. (nem rovom fel neked, szerencsés vagy és/vagy jól csináltad a dolgokat)

Nekem a fizetésem 40%-a megy el lakhatásra (kb 2 heti munka) + még az étkezések, örülök, ha valamit félre tudok tenni. Most azon dolgozom, hogy olyan végzettségem legyen, amivel jobban tudok élni.

2014. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"En pl. a teljes havi lakhatasomert rezsivel egyutt 4 napot dolgozom, ami szerintem nem rossz."


Akkor miről van szó? A spórolás általában nem a milliomosok témája. (Vagy barlangban laksz?) Neked aztán tök mindegy, hogy 20 millió vagy 21 marad hónap végén.

2014. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!