Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Help! Nem tudok tanulni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Help! Nem tudok tanulni, egyszerűen nincs motivációm, mit csináljak? Most is azt kéne csinálnom.17L

Figyelt kérdés

(Kicsit hosszú lett,de kérlek olvassátok el :) )Legfőképp azóta van így,mióta van barátom.Ugyanis a nyáron ismerkedtünk meg.Ugye a szünetben már megszoktam a laza életet, aztán összejöttem a barátommal és már eltelt egy évharmad lassan és még mindig nem tudtam visszazökkenni a normális kerékvágásba.


Holnap doga bioszból, 14 oldalt kéne valahogy megtanulnom,és még mindig nem áll oda az eszem.

Az van,hogy ha tudom,hogy jobb jegyeim vannak belőle és nem bukhatok meg,akkor nincs motivációm amiért tanuljak.Matekból ha 2-esem volt addig nyúztam míg tök jó jegyeket kaptam,de így...


Eldöntöttem,hogy mit fogok csinálni a továbbiakban.Érdekel az angol és az anyanyelvünk, imádom a gyerekeket.Szóval a továbbtanulásom magyar-angol szakon lesz az biztos,azt majd eldöntöm,hogy tanárnő,óvónő,bébiszitter, esetleg fordító leszek,de valamelyik biztosan.Most is inkább bevágnék 2 oldal angolt,minthogy ezt a biológiát magoljam.A többi reál tantárgyról ne is beszéljünk.

Barátom már idősebb,dolgozik.Nagyon szeretjük egymást,és már tervezgettünk előre,hogy mi lesz a jövőben.Ő is elszeretné hagyni az országot,azt mondta vár amíg végzek és majd együtt kezdhetünk új életet,s majd esetleg külföldön folytatom az egyetemet és ott keresek állást.


Mivel ilyen konkrét terveim vannak,amiket meg akarok valósítani,nem tudok összpontosítani ezekre a dolgokra,amik nem érdekelnek.Pedig érettségim lesz épp úgy bióból,matekból is...

Tudtok valami jó tanácsokat,hogyan üljek neki komolyan ennek? Mind máson jár az eszem,várom,hogy a barátommal legyek, azt is megbeszéltük,hogy idegen nyelvet majd együtt fogunk tanulni.Annnyi mindenen jár az eszem,hogyan tanuljam meg ezt a 14 oldalt?


Veletek volt már ilyen ? Jól jönne pár tanács,remélem még vannak segítőkész emberek fent.


2015. jan. 12. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit sportolsz? Jól érzem hogy nem sokat? A sport nagyon sokat segít egy dologra koncentrálni. Ha most nem megy, akkor gondolj arra hogy egy oldal tanulás, 1-2 perc pihi
2015. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit tudok tanácsolni hogy ülj le és magold be...

Mit gondolsz én mint reál-műszaki beállítottságú ember mennyire élvezem az irodalom rejtélyeit?(főleg úgy hogy az egész elemzés egy semmilyen "szerintünk azt jelentheti hogy, vagy a költő/író arra gondolhatott hogy)

Ülj le és magolj másképp nem fog menni. Tanárnéninek/óvónéninek elég kevés a fizetés, de ha téged ez tesz boldoggá:)

2015. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 To7ka ***** válasza:

Fél 7 van. Legalább még 7-ig válaszokat olvasgatsz, vagy belefér egy vacsora is. Mondjuk úgy 11-ig még ha kitolod valahogy fog az agyad, az 4 óra. 14 oldal 4 óra alatt, legyen 4 oldal óránként. Aláhúzni, kiemelni a lényeget nagyon automatikus, biztos h koncentrálsz, nem unalmas. Fogd fel úgy, hogy érdekes dolgot tanulsz, még ha annyira nem is az, de ha szereted a gyerekeket lesz Neked is, és neki is lesz hasonló problémája. Nem valószínű, hogy akkor már fogsz emlékezni mittudomén az egysejtűekre, de tudod, hogy képes vagy magadat rávenni egy utált anyag megtanulására is, és ezt a motivációt átadhatod, segíthetsz neki.

Természetesen zárj be mindent, kívánj mindenkinek jóéjszakát, kapcsold ki a gépet, és nem fog már hívni senki telefonon se ilyenkor, vagy akkor úgy járt, tessék szépen azt is kikapcsolni. Teljesen. És fogd fel úgy, mint egy hülye kihívás. Komoly céljaid vannak az életben, amiket nagyon nehéz lesz elérni. Hogy a francba lenne képes kifogni rajtad 14 hülye oldal bioszból?:) Ennél sokkal többet is képes leszel teljesíteni, ez semmiség, vacsorára úgy felfalod, h még a gyomrod se viseli meg!:P

Hajrá!

2015. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy hajoban evezunk
2015. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,értékelem,hogy normálisan írtatok.

Egyébként szoktam sportolni,igaz mostanában,ilyen időben ezt eléggé hanyagolom.De amikor időm engedte sokat bicikliztem,jártam futni és görkorizni legtöbbet.

Ilyen időben meg inkább bent punnyadtam egész nap.

Lehet ez is közrejátszik ennyire?

2. Még pontosan nem dönöttem el,hogy mi is lesz pontosan,de mindenképp valami hasonló,mert hiába csinálnék olyat amit nem szeretek/nem vagyok jó benne. Szüleim folyton a nővéres dologgal piszkálnak,de ha vért látok az ájulás szélén állok,szóval nem hinném,hogy nekem való lenne.

Egy csomó hobbim is van/lenne,ha nem köteleznék ennyire a sok fölösleges tantárgyat.Kémiából/matekból/bioszból vagyok a legnagyobb nyomás alatt.De így hogy ki nem állhatom őket,nagyon nehéz.

3.Köszi a biztatást...még elolvasom egyszer a válaszod és megpróbálok nekiülni a dolognak ténylegesen.

4.Legalább nem vagyok az érzéssel egyedül...

2015. jan. 12. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!