Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mit kellene tennem? Helyesen cselekszem, ha megtartom a babát? Engedjem el a barátomat? 19/L

Figyelt kérdés
Úgy fél éve járok a barátommal. Imádjuk egymást. Ő rángatott ki a legmélyebb korszakomból. A kishúgom ugyanis meghalt. Rá tényleg mindig számíthatok. Minden csodás volt, egészen addig, míg rá nem jöttem, hogy babát várok. A lakótársam magamra hagyott, pedig azt ígérte, végig mellettem fog állni. (Barátnők voltunk.) A barátom nem repes az örömtől, hogy babánk lesz. És én meg AKAROM tartani. A kishúgomat és korábban a szüleimet is elvesztettem, éppen ezért nem hagyhatom, hogy a babám is meghaljon. Igaz, hogy fiatalok vagyunk még, de azt ígérte, mindenben támogatni fog a barátom. Az anyagiakkal nincs gond, egy egész vagyon maradt rám a szüleim után, és mivel a kishúgommal sem kell osztozkodnom... Úgy érzem, ez lehetne életem legcsodásabb eseménye. Végre nekem is igazi családom lehetne. És biztosan meg is tartom a babát, de lehetséges, hogy a barátomat el kellene engednem? Ugyan egy szóval sem utalt rá, de úgy érzem, ezzel csak hátráltatom.
2015. febr. 4. 01:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ennyi idősen ő még nem biztos, hogy felkészült rá..:/
2015. febr. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudom. Éppen ezért fontolgatom, hogy szakítok vele. Hiába szeretem. ÉS hiába tudom, hogy ő is szeret. Neki még élnie kell. Így is megadta nekem a legnagyobb boldogságot. Azt, hogy innentől sohasem kell egyedül lennem. Mert a kisbabám mindig velem lesz.
2015. febr. 4. 01:15
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Ha el akarna menni, amúgy se nagyon tehetnél mást. Mondjuk szerintem baromság lenne megtartani, annyi mindenkit elveszítettél, ennyi erővel most meg akkor a barátodat veszítenéd el, én inkább őt akarnám megtartani és élni tovább normálisan az életünket, mint egy meg se született gyereket.
2015. febr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha az anyagiakkal nincs gond akkor tartsd meg mindenképp!

Viszont azt azért tisztázhatnád a barátoddal, hogy ő mit is szeretne, mert szerintem sokkal nagyobb csalódást okozna, ha 1-2 év múlva lép le, amikor már megszületett a baba.

2015. febr. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

eloszor is reszvetem a kishugod es a csaladod miatt.

szerintem ne engedd el a baratodat...o is szeret teged es te is ot, o a te gyermeked apja es ugyanugy szuksege lesz a gyereknek ra mint rad.

2015. febr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

részvétem.


ne elenged,hanem beszéld át vele az egészet. mond el az érzéseidet is.


különben szerintem belőled jó anya lesz:)

2015. febr. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Bakker, ez kemény így 19 évesen, le a kalappal, hogy nem omlottál még össze. Normál esetben biztosan azt mondanám, hogy vetesd el, rossz lesz neked, de ebben a helyzetben teljes mértékben megértem, hogy meg szeretnéd tartani.


Ha úgy gondolod, hogy tudsz a babáról gondoskodni még pár évig akár egyedül is, kitart a pénz, ne erőszakoskodjál a barátoddal. Biztos szeret, de teljes mértékben megértem azt is, hogy nem akar még gyereket, hiába végezte el már az egyik felét. A probléma mindenképpen az, hogy 19 évesen senki nem lesz így, annak az esélye, hogy találsz magadnak egy barátot igen csekély.


Szóval megértem az aggodalmadat, hogy egyedül fogsz maradni a gyerekeddel, de két dolgot tarts szem előtt:

1. úgysem tudod erőszakkal magadhoz láncolni a fiúdat

2. most legalább tudod, hogy mégis meddig ér el a szava, hogy mindenben támogat


Még csak jóformán fizetnie sem kellene a gyerekért, mert (fogadd őszinte együttérzésemet) sajnos van pénzed rá, hogy ruháztasd, etesd, így neki csak téged kellene szeretnie elsősorban. De ha választani kell, most már tudod mik a lehetőségeid.

2015. febr. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én már ezerszer beszéltem vele erről, és mindig azt mondta, hogy velem marad, mert szeret. De aztán látom a barátaival, ahogy önfeledten nevetgél, viccelődik és ami a legfontosabb, él. Nem érzem magam jól, mert úgy érzem, magamhoz láncolom a gyerekkel, és, hogy ő nem ezt érdemelné.
2015. febr. 4. 01:25
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem láncolod magadhoz, marad, ameddig marad. Lehet, hogy fél évig, lehet, hogy egy évig, lehet, hogy örökké.


Nekem is volt a környezetemben pár fiú, akik borzasztóan undorodtak a gyereknevelés gondolatától is, sose akartak maguknak, mert undorító, büdös, hangos. Aztán mikor megszületett a gyerek, ránéztek, és tudatosult bennük: ez az én fiam. Onnantól beindult bennük az ösztön, és apák lettek. Ha ő látja majd a gyerekét, legyen az akár fiú, akár lány, máshogy fogja látni a dolgokat, és meglehet, hogy meg fogja találni majd az összhangot a gyereknevelés és a szórakozás közt.

2015. febr. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a véleményeket! Nagyon sokat jelent számomra ez, tűnjék bármilyen röhejesnek, hogy vadidegenek véleményét kérem ki ilyen fajsúlyú dolgokban. De sajnos nekem nincs anyukám vagy apukám, aki segíthetne. A legjobb barátnőm pedig önző módon itt hagyott. Tényleg köszönöm nektek/ önöknek!
2015. febr. 4. 01:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!