Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megjött akkor biztos nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megjött akkor biztos nem lettem terhes?

Figyelt kérdés
Hétfőn és kedden feküdtem le védekezés nélkül és ma megjött, akkor ugye nem vagyok terhes?
2015. febr. 4. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan régen volt szóval megtörténhet, bár kisebb rá az esély.. de mivel pár napja volt ugy gondolom amúgy is megjönne..sőt olyanra is volt példa hogy mindig megjött a nőnek ugyan úgy...szerintem várd meg amíg elmúlik és vegyél egy terhességi tesztet olyat amibe kettő darab van és egyiket csináld meg utána rá egy hétre meg a másikat is..ha azt jelzi hogy nem vagy terhes akkor szerintem semmi gáz nincs. ezek már elég pontos mérők.
2015. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, akkor ezekszerint nem biztos még :(, csinálok majd tesztet :)
2015. febr. 4. 07:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Az aktus után 10-14 nappal mutatja a teszt, ha terhes lettél, elötte nincs értelme tesztelni.
2015. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké, majd akkor csinálok.
2015. febr. 4. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Az esély szinte a nullával egyenlő!!!

Ha rendkivűli peteérésed lenne akkor sem tudna beágyazódni a zigóta....ilyenkor max méhen kívüli terhesség jöhetne szóba amiről jobb nem is beszélni.

37F

2015. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az esély szinte a nullával egyenlő!!!

Ha rendkivűli peteérésed lenne akkor sem tudna beágyazódni a zigóta....ilyenkor max méhen kívüli terhesség jöhetne szóba amiről jobb nem is beszélni.

37F"


Ebben tévedsz.

Egyrészt nem túl ritka a soronkivüli peteérés, tehát van esély a terhességre, mégha kevesebb is, mint a félirö környékén. Viszont a spontán peteérést általában valami értelmi felindulás váltja ki, ami viszont éppen növeli ezt.

Viszont zygóta nyugodtan be tud ágyazódni, mert a megtermékenyítés a petevezetöben történik és 10-14 nap, mire eljut a méhbe, hogy beágyazódjon. Addigra viszont már felépül az új, nagyon friss nyálkahártya (és ha terhesség van, akkor ez fokozottabb gyorsasággal történik), ezért semmi akadálya a beágyazódásnak, söt komondottan optimális körülményeket talál.

A méhen kivüli terhességnem meg egész más oka van, nevezetes az, hoyg a megtermékenyített petesejt nem tud a petevetezön átjutni (általában a petevetezéknek valamiért szükebb egy részen) mivel a zygota nagyobb, mint a nem megtermékenyített petesejt. Ezért a petevezetöben megakad, ott tapad meg és a növekedése, fejlödése során megreped a petevezeték - és emiatt kerül életveszélybe a nö.

2015. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!