Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mit szólnátok ehhez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülők, mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, akivel már találkoztam élőben, de másik városban lakik. Anya nem enged randizni. Amikor beszéltem neki, hogy van egy fiú abban a városban, ahová majdnem minden hétvégén megyünk, szinte lehordott, hogy mit képzelek, hogy fiúkkal ismerkedek.. Sosem volt még barátom, de én nagyon kedvelem ezt a fiút. Nem is meséltem anyának semmit róla, csak annyit, hogy hol lakik és mennyi idős (3-4 évvel idősebb). Az megoldás lenne, ha mondjuk anyával pont megyünk abba a városba, és a fiúval 'véletlen' összefutnánk? Persze a sráccal előtte megbeszélném. Egyébként külföldi a fiú, félvér, egyetemista, de normális. Hamarosan 19 leszek.
2015. febr. 4. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Gáz, hogy félvér külföldikkel ismerkedsz.

Az is gáz, hogy anyád 19 évesen ennyire korlátoz.

Mondjuk a tények ismeretében én is ezt tenném...

2015. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: gondolom, te szent lélek vagy..
2015. febr. 4. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
19 évesen már igazán a te dolgod, hogy kikkel ismerkedsz. Ennyire elzártan nevelkedtél, anyu jókislányaként? Ez nem bántás, de tényleg, nagyon agresszív reakció ez a részéről.
2015. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban 19 éves leszel, nem emelhetnek semmi kifogást az ellen, hogy ismerkedsz. Ebben a korban ez teljesen normális. Engem az ellenkezője aggasztana inkább. A korkülönbség nem aggasztó ennyi idősen. Nekem is van egy lányom, én ráadásul apa vagyok. Elfogadtam, hogy idővel lesznek fiuk az életében. A véletlen találka nem rossz ötlet. Ha nem nyitnak feléd, és nem a tanulásról van szó, akkor inkább őszintén. Muszáj ezt elfogadniuk.
2015. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, de a sajátjaim nevében tudok nyilatkozni.

Teljesen nonszensznek gondolom, hogy 19 évesen nem enged ismerkedni. Nálunk ez sosem volt gond, annyi volt a kérés, hogy mondjam el, hová megyek és kivel, valamint legyen nálam a telefonom. 19 évesen elengedtek külföldre is, hogy találkozzam egy ott élő magyar fiúval, aki azóta is a párom. :)

Ha nem tettél soha semmi szörnyűséget, akkor szerintem ennyi igazán kijár neked, nem vagy már 14 éves... Mondd meg anyukádnak őszintén, hogy már nagykorú vagy, részben talán felnőtt is, szeretnél ismerkedni, és van egy fiú, aki érdekel. Mesélj róla neki. Mondd anyukádnak, hogy akár mehettek együtt is abba a városba, hogy lássa, ki ez az illető.. A szüleid addig csinálnak valami mást, amíg ti beszélgettek. Valami kompromisszum csak van...

Ahogy látom, anyukádnak nem a fiú félvérségével vagy külföldiségével van baja, hanem azzal, hogy egyáltalán férfiember. Valószínűleg ő az a fajta szülő, aki nehezen fogadja el, hogy a gyereke felnőtt. Próbálj vele beszélni.

2015. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A tanulás miatt nem lehet kifogásuk, mivel kitűnő vagyok, ennél jobb hova legyek.. Sőt, mivel angolul beszélünk a fiúval, a nyelvtudásom is sokat fejlődött. Egyébként meg komoly terveim vannak, egyetemen mérnöki szakra készülök, meg teszek is érte, hogy bekerüljek. Szórakozóhelyekre sem mehetek el, örülhetek, ha napközben elengednek 1-2 órára a barátnőimhez.
2015. febr. 4. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem üljetek le beszélgetni, mert csak idő kérdése és a bizalmatlanság ellentétet és konfliktust fog szülni. Ha véletlenül szerelem lesz a vége talán el is "veszíthetnek" ez miatt. Inkább vállalj fel egy konfliktust, de ne menekülj hazugságokba..

Egyébként ez maximálisan rossz szülői hozzáállás szerintem...

2015. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!