Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önmagunk hibájának, felelőssgé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költőnő? kérdése:

Önmagunk hibájának, felelőssgének felismerése?

Figyelt kérdés

Szerintem hihetetlenül nehéz és fájdalmas folyamat. De ugyanakkor hihetetlen felemelő is.

Van aki egyetért ezzel? Volt akinek megváltozott vmiben az élete egy ilyen felismerés megélése után?

Pozitív volt? V inkább negatív?

És azoknak, akik még ez előtt állnak, mit mondanátok? Mivel bíztatnátok őket? Érdemes? Miért? Mit tehetnek azért h meglássák ezt?



2015. márc. 1. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sokaknak ez nem megy, mivel önmagukkal szemben sem őszinték.
2015. márc. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos tudom. De várnék olyan történeteket, akiknek ez sikerült. Talán esetleg mások okulására v nem is tudom.

De az érdekelne, h pl hogyan lehet segíteni azokon, akik képletesen szinte már a küszöbén állnak és mégsem merik átlépni vmiért.

2015. márc. 1. 09:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele, amikor pl a környezeted nem akar megbántani az őszinteséggel, pedig sokszor lehetne építő jellegű, ha mindenre nem magadtól kellene rájönnöd. Mert sajnos beledöbbenni a valóságba, hónapok, évek kérdése, amire sokszor szerintem a sikertelenség ébreszt rá.
2015. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez a kegyes hazugság, illetve annak jó példája, h az emberek mennyire nincsenek képben azzal kapcsolatosan, h ezzel gyakorlatilag többet ártanak. Én utólag több év után, amit ezen a nehéz úton járok, azt kívánom; bár vki hamarabb megrázott volna. Pedig fájdalmas volt amúgy nagyon.
2015. márc. 1. 09:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én életem úgy szar, ahogy van. Mindig csak azt nézem, hogy mi a feladat, amit teljesítenem kell, és közben megfeledkezek a saját boldogságomról. A támasztott elvárások miatt állandóan stresszben élek, félek attól, hogy elbukok. Önmagammal egyáltalán nem vagyok megelégedve. Ha tudnám, hogy 5 perc múlva meghalok, nem az elért sikerek jutnának eszembe, hanem az, hogy mi mindenből kimaradtam. És a legszomorúbb, hogy nem változtatok magamon. Alig van olyan pillanat, amikor azon veszem észre magam, hogy mosolygok és boldog vagyok. Nincs bennem semmi, ami miatt férfiként tudna rám tekinteni egy nő.


21/F

2015. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És mit teszel azért, h ne így legyen, ha már ezt így tudod, h így van?

Nem kötözködésből kérdem, tényleg érdekel.

2015. márc. 1. 10:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem teszek semmit sem. Amit meg kellene lépnem, hogy megváltozzak, azt félek meglépni, nem érzem azt, hogy elég kitartó vagyok ahhoz, hogy végig is vigyem. Még az elején feladnám.
2015. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivel folyamatosan dolgozom az önismereten, egyre csak ilyenek történnek. De szerintem jóval nehezebb felismerni, hogy valami nem a környezeted, de nem is a te hibád, hanem csak megtörtént veled, és alkalmazkodnod kell hozzá pl. súlyos betegség, válás stb. Sokan úgy birkóznak meg vele, hogy valakire ráhárítják a felelősséget, mert sokkal nehezebb azt mondani, hogy bizony erről a sok fájdalomról senki sem tehetett.

Illetve felismerni azt, hogy ha van veled probléma, akkor tényleg veled van, és rég már nem a környezeteddel, még ha az is okozta. A környezetedet nem tudod megváltoztatni, ellenben magadat igen.

2015. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70-esnek is mondom, hogy ezt a munkát segíthet valaki elindítani (pszichológus), nem kell egyedül elkezdened
2015. márc. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen egyetértek. Számomra anno az utolsó lépés adta az erőt hozzá. H lehet változni, változtatni. H tudok tenni a rossz dolgok ellen, h tudok tenni magamért.

21f. Te mitől félsz? Mi a legrosszabb, ami történhet?

2015. márc. 1. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!