Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk ebben a kilátást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnénk ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés
A húgom 17 éves, és finoman szólva borzalmas a személyisége. Anorexiásnak van diagnosztizálva a súlya miatt (170cm-hez nincs 40kg), de valójában ő nem látja kövérnek magát, szenved a súlya miatt. De egyszerűen mégsem hajlandó enni. Többször volt már kórházban, pszichológusná pszichiáternél, de semmi nem változik. Vannak még egészségügyi problémái emellett, de eltelik néha úgy egy teljes hét, hogy semmit nem eszik. Volt már öngyilkossági kísérlete, de akkor azt mondta, esze ágában nem volt meghalni. Azóta viszont azt mondja, azért nem eszik, mert meg akar halni. Anya iszonyatosan szenved, amiért bármit mondunk, bármit teszünk, nem hajlandó sem enni, sem inni. Depressziós az egész család, mert ha ez nem változik, (komolyan mondom, szó szerint) meg fog halni a testvérem! Nem érdekli, hogy szenvedni látja a családját, mindigis önző volt. Azért írok ide, hátha itt tud valaki valamit tanácsolni, vagy ismerős neki a helyzet, mert rengeteg orvosnál jártunk, de senki nem tudott segíteni...:'(

2015. márc. 5. 22:10
 1/9 A kérdező kommentje:
*szó szerint napokon belül meg fog halni
2015. márc. 5. 22:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a húgod nem hagyja, hogy segítsenek neki, akkor nem is lehet. Elsősorban neki kellene belátnia, hogy csak ő tud javítani a saját helyzetén. Amúgy sajnos vannak olyan személyiségek, akiken semmi sem segít, és előbb-utóbb öngyilkosok lesznek, vagy tönkreteszik magukat valamilyen módon.
2015. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha szép szóval nem megy, szerintem próbáljátok meg erőszakkal. Hülyén hangzik a dolog, de ha le is kell nyomni a torkán az ételt megkötözve akkor is meg kell etetni, mert az élete a tét. Sajnos ez van, sajnállak titeket :(!
2015. márc. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem önző... Valami miatt biztos kialakult benne. Amikor én voltam anorexiás, azért voltam az, mert nem tudtam (még most sem) feldolgozni több tragikus eseményt magamban.

Talán nem támadni kéne, hanem leülni vele és megbeszélni neked/nektek, nem pszichológusnak, hogy mi a baja, mi történt vele. Biztosítsd róla, hogy benned/bennetek megbízhat! Hidd el, ok nélkül nem lesz ilyen az ember.

Lefényképeztétek már? Odadugtátok az orra alá, hogy ezt nézd meg, ez vagy te, ennyire vagy sovány... Vagy nézzesetek vele olyan műsort, ami anorexiásokról szóló doku film. Láttam olyat, amitől még én is elsírtam magam. Lehet, hogy ő is átgondolná a helyzetét!

Sok szerencsét hozzá és próbáljatok meg türelmesek lenni.

2015. márc. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó, az önzőséget az alaptermészetére értem. Amióta beszélni tud, szörnyű jelleme van, felháborodott, ha meg kellett kínálni valakit a csokijából, ami csak azért volt az övé, mert ő kérte. Csak azért tettem bele, hogy szörnyű természete van, mert velünk nem beszél. Mindig próbálunk normálisan beszélgetni vele, de ha csak köszönünk neki, ránk förmed, hogy hagyjuk már békén. Nem lehet vele beszélni, mert szóba sem áll velünk, ha mégis, örülünk, ha nem tépi le a fejünket.

Ő tisztában van vele, hogy milyen ijesztően sovány, mint írtam, szenved is tőle. Nem azért nem eszik, mert kövérnek hiszi magát, hanem mert meg akar halni.

2015. márc. 6. 09:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Mélyen legbelül biztos nem akar, ha még él... Aki meg akar halni, az nem fog hónapokat vacakolni.

Az anorexia amúgy egy figyelemfelkeltés, tehát valamit el szeretne érni ezzel nálatok, hogy figyeljetek rá, valami történt vele... Lehet, hogy önző(nek hiszed te..), de én nem hiszem, hogy így született, azért gondolj bele, egy gyereknek nincs alapból önző természete. Ezt vagy tőletek tanulta, vagy, mint írtam: történt vele valami. Nem lehet, hogy megerőszakoltál, bántotta valaki?

2015. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
megerőszakolták* (hülye billentyűzet...)
2015. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, pont az a baja, hogy foglalkozunk vele (ezt mindig meg is mondja). Mivel 3-an vagyunk testvérek, meg kellett tanulnuk osztozkodni. Nem én gondolom önzőnek, hanem mindenki, aki valaha eltöltött a közelében 5 percet. Ő is szokta mondani, hogy tudja, hogy nagyon önző, de neki így jó. Nem hiszem, hogy megerőszakolták, nem úgy viselkedik. Mivel velem megtörtént, tudom milyen utána az ember. Tudom, mindenki máshogy dolgozza fel az eseményeket, de ő inkább olyan, mint...akit megszállt az ördög...
2015. márc. 6. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2016. jún. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!