Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jogos ha megsértődtem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jogos ha megsértődtem azon a barátnőmre hogy nem kaptam tőle semmit, és azon hogy nem is töltötte velem?

Figyelt kérdés

A történek a következő, születésnapomon(bár nem szeretem őket, sose volt még boldog születésnapom, idén szerettem volna egyet amin tényleg örülök neki). Na az történt, hogy semmit de semmit, nem kaptam egy "Boldog születésnapot kicsim" -en kívül.


Nem is azon van főként egy hangsúly, hogy annyira kellett volna bármi ajándék is, mert ami kell azt fogom és megveszem magamnak.


Az kellett volna, hogy ő csináljon valamit süti szerűséget, vagy ha már ő nem akkor rendel egy tortát, és mikor felébredek, várhatott volna kedvesen stb.. meg ugye velem tölthette volna leginkább, de nem ő inkább mással van pont az nap.


Na mindegy, nekem ez elég rosszul esett, pont annyira hogy ne is akarjam soha többet megünnepelni a születésnapom senkivel se.


23/F



2015. ápr. 3. 10:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Általában a fiúk szoktak ilyen parasztok lenni...

Jogos, hogy rosszul esett, szerintem próbáld meg neki őszintén elmondani, hogy ez bánt, mert különben ott fog benned maradni és csak kotlani fogsz rajta :(

20/L

2015. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez parasztság a legjavából! Szerintem is beszéld ezt meg vele! Nem volt szép tőle!
2015. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt is, mint minden mást, meg kell beszélni.


Nem tudom, milyen típus vagy, én a szülinapom előtt elég sokszor beszélek róla, utalgatok rá (elég egyértelműen) hogy miket szeretnék, és nem várom, hogy magától rájöjjön a vágyaimra. Azt meg egyértelművé teszem, hogy ezen a napon velem kell lennie. Különben harag van. Na jó, nyilván ha munkanap, vagy ilyesmi (mint pl ma), akkor nem morcogok, hogy nincs egész nap velem, de igyekezzen minél több időt rám szánni. Ha ajándék meg süti nincs is, részemről ez a minimum. És a legfontosabb is egyben.


De akár így utólag is mondhatod neki, hogy ez rosszul esett, számítottál volna rá. Hátha bepótoljátok az ünneplést, vagy a jövőben kicsit figyelmesebb lesz.


Ha vigasztal, én is borzasztóan megbántódnék ezen, bár én olyan típus vagyok, aki ennek hangot is ad. De szerintem igenis jogos a sértettséged.


22/l

2015. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Elvárni ajándékot nem illő...Azt se, hogy süssön-főzzön...

Ezt elkerülvén mi meg szoktuk beszélni, h ki mit kér...

2015. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak találgatni tudok. Ha az történt, hogy eddig azt sulykoltad a barátnődbe, hogy utálod a születésnapokat, akkor ő csak annyit tett, hogy figyelembe vette az óhajodat, és tapintatos volt veled, nem emlékeztetett egy kellemetlen dátumra.

Ha viszont elmondtad neki, hogy eddig mindig utáltad a születésnapokat, de most, idén először szeretnél valami mást, egy örömtelit, vele együtt, és elkezdted vele együtt tervezni, vagy elejtett megjegyzéseket tenni arra, hogy mit szeretnél, sütit, tortát, együtt töltött napot, és ennek ellenére ment el otthonról, az tényleg csúnya dolog.

Az egészből csak azt akartam kihozni, hogy ha az érzéseinkkel ellentétesen kommunikálunk, akkor nem érdemes megsértődni, ha azt valaki úgy is értelmezi, ahogy mondjuk.

2015. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt mondtam neki róla régebben, hogy nem igazán szeretem a születésnapokat mert nem nagyon volt még olyan amikor boldog lettem volna.
2015. ápr. 3. 10:25
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából az esett volna jól ha ő csinál nekem valamit, vagy veszi a fáradtságot és rendel valami finom kaját vagy tortát, ez lenne a lényeg hogy ő.


Most az hogy én rendelek saját magamnak hogy húú nekem születés napom van és torta kell meg finom főétel az közel se ugyan az, meg igazából nem is érdekelne, sose tennék ilyet.



Tőle viszont jól esett volna, ha megteszi ezt.

2015. ápr. 3. 10:27
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindegy mit mondtál neki,lehetett volna annyi esze hogy egy ici-picit gondol rád.Én megcsinálnám vele ugyanezt a névnapján,születésnapján,stb.
2015. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azt kellett volna mondani neki, amit itt leírtál:

"idén szerettem volna egyet amin tényleg örülök neki"

Nem több ezer ismeretlennek utólag, hanem annak az egynek, akivel szeretted volna, és előre.

Kicsit az az érzésem (ez persze csak az én érzésem, könnyen lehet, hogy köze nincs a valósághoz), hogy tudat alatt teremtetsz olyan helyzetet, amiben később lesz okod megsértődni.

2015. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ne lennék tudatában annak, ha olyan helyzetet akarnék teremteni amin meg akarok sértődni, meg nem is szoktam nem tudatosan, érzelmekből cselekedni. 99%-ban tudatos minden cselekedetem.


Egyébként meg elég rossz körülmények között nőttem fel, mivel nem olyan friss a kapcsolatunk igaz nincs egy éves, de elmeséltem neki azokat a dolgokat amik gyerekkoromban voltak, tudhatta hogy nem volt boldog gyerekkorom semmi jó élményem, de nyilván ez a magam baja, de ha én ezt tudom valakiről és azt a valakit szeretem is akkor azon vagyok mindennel hogy olyat okozzak neki amitől talán boldog lehet, vagy úgy viselkedjek vele, ha tudom milyen volt előtte.


Sőt elmeséltem neki pár olyat is hogy mit művelt velem apám az egyik születésnapomon, és ennek tudatában volt ez.


Kérdést megelőzve azt, hogy elutaztam hozzá, ő meg szépen elfelejtette és ő is "elutazott" dolgozni pedig le volt beszélve, és utána nem igazán tudtam hazajönni 10 évesen.

2015. ápr. 3. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!