Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok a saját magam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok a saját magam ellensége?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve vagyok együtt a párommal, a nő vagyok a kapcsolatban. A problémám az, hogy nem bírom ki, hogy ne foglalkozzak a párom korábbi kapcsolataival. Az exeit mind megkerestem, lecsekkoltam facebookon, a régi smseit elolvastam, a képeket stb. amik a telefonján voltak szintén. (Azóta mindent törölt!!!) Fogalmam sincs miért csinálom ezt, szinte keresem a fájdalmat, mert mikor elkezdek mondjuk olvasni egy facebookos beszélgetést akkor is azt keresem hogy mikor ír valamelyik exéről valamit. Mondjuk az előző kapcsolatáról, amikor a lánnyal elmentek nyaralni azt megírta a legjobb haverjának, hogy milyen jó volt a kaja, meg a tengerben fürdeni, milyen jól érezték magukat. Az exeivel való beszélgetéseket törölte, de most a legjobb haverjával valót nyilván nem fogja és ott is szóba került. Ugyanakkor nem vagyok féltékeny, soha nem szólok neki egy szót sem, de magamat kínzom ezekkel folyamatosan. Beteg vagyok? Egy pszichológus segíthet?
2015. máj. 14. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Jézusom, ez elég durva...

Én is önkínzó vagyok és kérdezgetem, hogy de az előzővel ez meg az milyen volt, de az, hogy nyomozzak és elolvassam a beszélgetéseit... őszintén csodálkozom, hogy még nem akadt ki ezen

20/L

2015. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus válaszol bejegyzés következik:

"Ugyanakkor nem vagyok féltékeny" Első körben ennek a mondatnak a racionalizációjára lennék kíváncsi.

Továbbá arra, hogy mit érzel mikor ez eszedbe jut, miért jut eszedbe, esetleg köthető valamihez, valami kiváltja netán? Talán vársz valamire?

Valamint, ez az előző kapcsolataidban is így volt? Okot adott netán rá a fiú vagy valamelyik előző fiú? Vagy egy barátnő, családtag sugalmazása áll netán a háttérben?

Esetleg neked van vaj a füled mögött ezen a téren?


Amúgy, teljesen hétköznapi és egészséges dolog az, ha valaki kíváncsi a másikra és ebbe beletartoznak az előző kapcsolatai is, sőt azok még inkább pioritást élvezhetnek. Persze vagyunk páran, akiket ezek egyáltalán nem érdekel, meghallgatjuk, de nem sok vizet zavar.

Ha nem igen adott rá okot és te sem rejtegetsz előle semmi hasonlót elképzelhető, hogy egy olyan lapot szeretnél megkaparintani, amivel önmagadat védheted majd a későbbiekben. Hogy a későbbi oly rettegett csalódást még idejében enyhíthesd.

Bizalom vagy van, vagy nincs. És amilyen nehezen alakítható ki, olyan könnyen veszíthető el.

És sajnos sokszor nem is igazán alakul ki. Elég csak annyi, hogy az illető túlságosan emlékeztet valakire, aki fájdalmat okozz neked és ez benned lehet hogy még csak nem is tudatosul.

A pszichológus drága. Ezért kár felkeresni. Gondolkozni kell, megpróbálni elvonatkoztatni, esetleg beszélni erről másokkal, akik segíthetnek más nézőpontokkal.

2015. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!