Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb, kapcsolatfüggőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a jobb, kapcsolatfüggőnek lenni vagy ha nem akarunk kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Személyes példából jutott eszembe ez a kérdés..több barátnőm is van,akik kapcsolatfüggők,de komolyan.Egyszerűen nem bírnak egyedül lenni,mindig kell egy pasi nekik,és általában van is "vésztartalék".. Ezzel szemben én szinte elhárítom magamtól a kapcsolat lehetőségét.Volt már barátom,de viszonylag hamar szakítottam is vele,egyedül akartam lenni.Mondjuk ennek az is lehet az oka,hogy nincs testvérem,hozzá vagyok szokva az egyedülléthez,nekik azonban mindig kell valaki.Nyilván egyik sem ideális,de..melyik a jobb eset?
2010. febr. 24. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
talán kapcsolatfüggőként több esélyed van arra, hogy találj valakit, akivel minden ok. Társ pedig előbb-utóbb kell az ember életébe. Mármint biztosan van ellenpélda, de idővel a nagy többség vágyik rá.
2010. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ember társaslény.Az is lehet,hogy ők egyszerűen nem kapcsolatfüggők,csak nekik így alakul az életük,hogy mindig jön a képbe valaki.Ha azok is,talán annál jobb,mint ha hárítjuk azt,amire valójában vágyunk.Ha viszont Neked tényleg nem kell a kapcsolat,akkor lelked rajta!Csak ne csapd be saját magadat.

Ha így jól érzed magad a bőrödben,akkor nincs is problémád.

2010. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kapcsolatfüggő az egyedülléttől fél, te meg a kapcsolattól. Semmi gond ezzel, légy csak önálló és független. Ráérsz majd akkor pasizni, amikor túl leszel a tanulmányaidon és anyagilag is függetlenné válsz.
2010. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik érzés alapja a félelem,ez igaz.Viszont ha örökké arra várnánk,hogy mindenünk meglegyen,s azt hajtogatnánk:,,na majd én akkor kötelezem el magam,ha...", ez lesz,meg az lesz,akkor valószínűleg várhatnánk 40 éves korunkig a párkapcsolattal.
2010. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindannyian jókat írtatok,nekem igazából nem az a bajom,hogy félek vagy ilyenek,csak egyszerűen jól érzem magam függetlenül,és szeretem is ezt megtartani.Amúgy akiket említettem,tényleg azok,ők maguk mondták,több éves kapcsolat után is összejönnének rögtön valakivel,mert NEM BÍRNAK egyedül lenni,kell,hogy legyen mindig barátjuk,nekem valahogy ez olyan furcsa,hogy ennyire függnek ettől. Köszi a válaszokat:)
2010. febr. 24. 16:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egyedül-lét párti vagyok/voltam. Szerintem érdemes kivárni a megfelelő társat, mert amíg mindig van az ember mellett valaki, addig nem tud kifejlődni a saját kis világa. Előbb legyen meg az, hogy én ki vagyok és mit akarok az élettől, aztán jöhet a társ... Szerintem.
2010. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is olyan lány vagyok, aki simán mellőzni tudja a pasizást és a tartós kapcsolatot főleg olyan személlyel, ami nem is jön be igazán.


Tehát én is egyedül vagyok, és jól meg is vagyok, ez nem is baj. De ha jön az "igazi" akkor fel kell tudnunk mérni, hogy párkapcsolatra nekünk is szükségünk van!

És is simán szakítottam, ha az illető nem hozzám illett!


A kapcsolatfüggő emberek a legboldogtalanabbak és a legkiszolgáltatottabbak. Valahogy én úgy érzem, hogy ők mindig támaszkodni akarnak valakibe, még ha boldogtalanok is akkor is. Magukban sem bíznak, elnyomják a személyiségüket és önértékelési zavarban szenvednek. Én nem hiszem el, hogy egy lány szakít vkivel utána egyből szerelmes lesz a következő hercegbe, és így tovább.... mert ezek az emberek maguknak is hazudnak. Igazából nagyon rossz nekik, mert még boldogtalanabbak, mint mi, akik egyedül vagyunk, és lefoglaljuk magunkat.


Ismerek kapcsolatfüggő embereket. A legtöbbjüknek problémás a kapcsolata, mert olyannal él együtt, akit nem is szeret igazán, csak támasztéknak kell, mert saját magát kevésnek érzi.

2010. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked is igazad van,utolsó,és igen,tényleg komoly probléma,ha valaki társfüggő.Viszont azok is szenvednek valamiféle lelki ,,zavarban",akik kifejezetten menekülnek az elköteleződés elől.

Meg kell találni az arany középutat!Szakítani,ha kell,és társat keresni,ha magányosak vagyunk.

2010. febr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
sztem kapcsolatfüggőként több szenvedés ér egy embert mintha senkitől sem akarna komolyabbat vagy nem vágyik kapcsolatra...
2010. szept. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!