Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális a következő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális a következő helyzet? (távkapcsolat, hosszú)

Figyelt kérdés
22 éves szolnoki fiú vagyok, és együtt vagyok egy 19 éves budapesti lánnyal. A lánynak meghaltak a szülei, így nagyszüleivel és testvérével él együtt. Elég zűrös élete volt, apukája elmebeteg volt és piás, ráadásul olyan társaságba is keveredett (+előző barátja) akik közrejátszottak hogy megbukott a középiskolában. Jelenleg olyan felnőtteknek kitalált suliba jár, ahova heti 4 naponta kell bejárni délutánonként, és jövőre fog érettségizni. Az én helyzetem egyszerűbb mert leérettségiztem és elvégeztem egy jó szakmát, amit szeretek. Sajnos a magyar szakmai átlagbért keresem, és a lánynak jelenleg nem lehet munkaviszonya az oktatás miatt. Az a kérdésem hogy szerintetek mennyire normális hogy szinte mindent én fizetek minden találkozásnál, már 5 hónapja, amióta megismertem? Kicsit hülyén érzem már magam, mert szeretjük egymást, de azért mégis bennem motoszkál a dolog, hogy mi lenne ha nem lenne munkahelyem. Így is megvisel mert távkapcsolat, és havonta csak utazásra elmegy a fizetésem 10%-a (mindig én megyek Budapestre), nem is beszélve ha elmegyünk enni, múlt hétvégén is elköltöttem étteremben fizetésem 5-10%-át, és még a barátnője is ott volt, aki még sokkal nehezebb sorsú mint Ő (5-an vannak egy családban, anyukája most halt meg, főiskolán tanul), így nem volt képem mondani neki hogy vegye elő a pénztárcáját mikor hozták a számlát. De sajnos hiába érzem magam jól vele ha nem tudom a jövőmet építeni, és félretenni valamelyest a keresetemből. Vannak céljaim (vállalkozás, ház, autó, egzisztencia) de ebben az esetben úgy érzem, hogy ilyen carpe diem az egész, mert jól érzem magam, mindig boldogan telnek a hétvégék, de aztán a hétfőt úgy élem meg hogy nem tartok előrébb, még ha szeretem is a munkám... Szerintetek kivel van a baj? Velem, a távkapcsolattal, az országgal?

2015. máj. 18. 06:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem veled van a baj. Meg a tavkapcsolattal.


Nekem volt tavkapcsolatom es hidd el ott mindent megtettunk, hogy lassuk egymast. Ha o nem tudott jonni en mentem. A koltsegeket osztottuk, vagy felvaltva alltuk. Igaz az utazast nem, de akkor sem az volt a lenyeg, hogy hany %ek.


Viszont nalad szerintem mas a helyzet!

A csaj ugy huz le ahogy nem szegynli!

Eloszor is:

Mi az, hogy nem dolgozhat? Nincs olyan iskola ami tiltja a diakmunkat. Foleg egy felnotkepzos erettsegit ado! Annak pont az a lenyege, hogy munka mellett legyen papirod. Gondoljozz kicsit! Esetleg kerdezz ra a suli nevere es nezz utanna ennek!


Masodszor:

Amilyen ritkan talalkoztok elkepzelheto, hogy te csak a penzes luzer vagy akit megtur a parja, mert lehuzhatnak, ugysem tudod meg sose. Jo ez ne biztos, de ha olyan a csaj ahogy leirtad nagyon elkepzelheto.


Harmadszor:

A tundermesek es a tavkapcsolatok csak a filmekben ernek veget boldogan, amig meg nem...

Szoval, ha tenyleg olyan eletet akarsz akkor epitsd le a csajt. Ne hagyd, hogy az almaid eluszanak egy neked terhes kapcsolattol, ami nem is kapcsolat.

Tapasztalatbol beszelek! Keress valaki mast! Biztos, hogy van a kornyezetedben olyan aki jobban megerdemli a szeretetedet!

2015. máj. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de én addig "kerestem" a legjobban, amíg diák voltam, ráadásul félárva. Kaptam árvaellátást, az egyetemen szoctámot, tanulmányi ösztöndíjat. Összeadva simán kijött egy minimálbér, de volt hogy több (50-75 ezer között kaptam havonta) és ehhez jött még hozzá a diákmunka.


A felnőttképzések lényege egyébként pont az, hogy vagy olyan a beosztása, hogy mellette az ember tud munkát vállalni, vagy pénzt adnak a képzésért. Tehát ha bejársz rendesen és tanulsz, akkor "fizetést" kapsz.


Így az előzővel egyetértek. Lehúz a barátnőd, nem kicsit. Ez így nem távkapcsolat, hogy csak te teszel és fizetsz.


Én is éltem távkapcsolatban. Felváltva utaztunk egymáshoz, ő dolgozott én tanultam. Ráadásul volt egy időpontunk, hogy alapképzés végén jöttünk össze, a mestert az ő városában kezdtem volna, így odaköltöztem mikor felvettek, onnantól beszálltam a költségeibe, és maradt pénze megtakarítani, meg nekem is. (ami azóta amúgy már közös megtakarítás)


Szóval szerintem gondold át ezt a kapcsolatot, hogy megéri-e neked, mert anyagilag nagyon nem.

2015. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fejezd be ezt a kapcsolatot,mert így nem haladsz előre,csak a pénzed úszik.Elmehetne délelőtt dolgozni,de az a gyanúm hogy abból a pénzből se látnál pozitív dolgot kettőtökre nézve,ugyanott lennél mint most.Az is elárul mindent,hogy a barátnőjét odacincálta,sima pénzeszsáknak tekint.Ha én lennék a csaj helyében,és érdekelne az anyagi helyzeted,erősen meghúznám magam,azt mondanám hogy ne menjünk étterembe,vegyünk inkább valamit a boltban,főzzük meg.Vagy ha nem,nagyon olcsó helyre menjünk(vannak ilyenek).És nem teremtek olyan helyzetet,hogy még másnak is fizetned kelljen.Plusz elmennék dolgozni,hogy ne mindig te gyere,valamit én is tegyek az ügy érdekében.Neki ez így nagyon kényelmes,nézd a te érdekeidet.
2015. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 19. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!