Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megvédem magam, lehet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megvédem magam, lehet, hogy tönkreteszem a volt férjem kapcsolatát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éve váltunk, nagyrészt az én hibámból. Sokat változtam, de soha nem tudtam elfelejteni a férjem, ezért felkerestem, hogy egy esetleges újrakezdésről beszéljünk. Kiderült, hogy van valakije. Csalódott voltam, de felfogtam, hogy ez a hajó elment és itt végleg le is zártam volna a dolgot, de a barátnője megkeresett és a saját lakásomban fenyegetőzött és hordott el mindennek. Próbáltam elmagyarázni a helyzetet, de ez a nő egy őrült. Azóta minden lehetséges kommunikációs csatornán zaklat. Eljutottunk odáig, hogy nem látok más utat, mint hogy feljelentem és távoltartási végzést kérek, mert már félek kimenni az utcára miatta. A volt férjemtől is próbáltam segítséget kérni, de szerinte csak szét akarom őket választani, hogy előnyhöz jussak. Persze ha úgy alakulna, nem bánnám, de most tényleg nem ez a lényeg. Szeretném megvédeni magam, de nem akarok egy értelmetlen konfliktust a volt férjemmel és ártani sem akarok neki. Ti mit tennétek?
2015. máj. 20. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha van közös ismerősötök, barátotok a volt férjeddel, aki mindkettőtökkel tart kapcsolatot, talán próbálj tőle segítséget kérni. Mond el neki mi van és talán tud segíteni valahogy, pl beszél a volt férjeddel.

Vagy bármikor ha felkeres, tégy úgy mintha ott sem lenne, kerüld ki, tedd le a telefont, ne válaszolj neki. De a volt férjedet se keresd magadtól, főleg a nő miatt. Mert azt valóban úgy érezheti, hogy szétszedni akarod őket. Főleg, hogy negatív dolgokat mondasz a nőjéről.

Ha nem, akkor a távoltartási is megoldás lehet. Persze az után jó viszonyra ne számíts a volt férjeddel. De legalább nem zaklat tovább. Remélhetőleg.

2015. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg eljutsz odáig, hogy távoltartási végzést szeretnél, akkor szükséged lesz bizonyítékokra.


Ha továbbra is zaklat, a helyedben dokumentálnám a köztünk zajló írásbeli kommunikációt, illetve hangfelvételeket készítenék a telefonbeszélgetéseinkről (ha eddig nem tetted volna).


Ha már elég bizonyíték összegyűlt, akkor EGYETLEN EGYSZER egy nyugodt, tárgyilagos hangvételű levélben figyelmeztetném, hogy ha nem fejezi be a zaklatást, akkor feljelentést teszek ellene.


Azzal, ha magadat próbálod "megvédeni" tőle, nem teszed tönkre a volt férjed kapcsolatát.


Ha ilyen helyzetben lennék, én lehetőleg inkább kihagynám ebből a volt férjemet. A barátnője felnőtt, cselekvőképes ember, ő tartozik felelősséggel a saját tetteiért.


Nem tudom, mennyi ideje tart a dolog, de én mondjuk eleinte várnék arra, hogy lehiggadjon, ha nem durvul el a helyzet. De ha nem száll le rólad, és már valóban félsz kimenni az utcára, akkor ez nem megoldás, akkor tényleg marad a jogi út.

2015. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
most kíváncsi lennék hogyan meséli el a történéseket a volt férjed, és hogyan a barátnője ... minderre kíváncsi lesz a hatóság is, ha távolságtartásit kérsz
2015. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs közös gyerek a volt férjeddel,akkor ne hagyd magad


Új telefonszám,fb-on tiltsd le,készíts új emailcímet,a régit szűntesd meg és így tovább.


Feljelenteni nem kell.

2015. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!