Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha komoly kapcsolatot szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha komoly kapcsolatot szeretnék akivel az életemet tervezem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van jelenleg egy kapcsolatom,ami komolynak indult,de már nem tudom,hogy érdemes-e így folytatni,vagy engedjem el.

A párommal egy helyen dolgozunk,3 műszakban,nem keresünk túl jól.Én eldöntöttem,hogy kimászok ebből,mert nem így terveztem az életem,sajnos a lustaságot választottam a tanulás helyett és ide kerültem.

Szó volt arról,hogy kimegyünk külföldre,lelkes volt,de amikor lett volna lehetőség menni,meggondolta magát.Én ezt elfogadtam nagy nehezen,sok vitatkozás árán,itthon is maradtam vele,hogy adok esélyt magunknak itthon.

Én szeptembertől tanulni fogok,beadtam a jelentkezésemet,várom az eredményt,ha mégsem sikerülne,újraérettségizem az egyik tantárgyból.Nyelvtudásom is van,csak kicsit ismételnem kéne,mert emellett a munka mellett nem kell használnom..Neki is felvetettem ezt az ötletet,nem is volt ellenére,de kikötötte,ha nincs neki elég pontja,ő nem érettségizik újra.Hát nincs meg neki a minimum se.

Érdemes úgy maradni egy kapcsolatban,hogy az egyik fél teljesen céltalan?

Azt mondta,hogy szeretne a határ mellett ingázva dolgozni,hogy az eurót hazahozza.De a nyelvnek még neki se állt,másoktól várja a segítséget,a lehetőséget.Megkérdeztem és? "Előbb legyen pénzem,aztán kitalálom mit csinálok belőle".Én úgy gondolom,hogy előbb kell lennie egy konkrét tervnek,hogy milyen vállalkozást szeretne,vagy milyen munkát és tenni érte.Plusz amikor tanulom a nyelvet gőzerővel.Ő semmit nem tesz.Nézegeti az álláshírdetéseket és ennyi.Nem érti meg,hogy egy sima adminisztratív munkához is kell valami végzettség,ha nincs az embernek tapasztalata vagy protekciója,mert a mai világban az,hogy van egy érettségid,egyenlő a semmivel..Se angolul,se németül nem tud olyan szinten,amit egy munkahelyen elvárnak.Van előtte negatív példa,az egyik testvére,aki szintén nem tanult és gyárban van,és a másik,aki egyetemre jár,már a diákmunkája gyakornokként is színvonalasabb.

Én nem szeretnék olyan életet,hogy a férjem este sehol nincs,a gyerekkel egyedül maradok otthon.Hogy,ha én is itt ragadnék,váltott műszakba járjunk és alig lássam.

Úgy gondolom,hogy egyszer élünk,tegyünk meg minden tőlünk telhetőt magunkért,amíg van lehetőség.Inkább ne jöjjön össze,minthogy meg se próbáljuk.

De úgy látom ő még elég gyerek,fiatalabb is nálam,neki a családja anyagi körülményei olyanok,hogy még szülői segítség sincs legalább egy saját lakásra,mert így is ő van mínuszban a szülei adóssága miatt.Nem sok az a minusz,300 ezer,ami folyószámla hitel,hogy majd visszaadják,de még semmit nem adtak vissza belőle.Én úgy gondolom,hogy egy fiatalnak nem adóssággal kell kezdenie az életét,és ha látja,hogy az otthoni helyzet is szar,próbál tenni magáért,de semmit nem tesz.. Tudja,hogy sem segítséggel,sem önerővel (hitel nélkül) nem lesz semmije ilyen fizetéssel..

Az sem motiválja,hogy én így hosszú távon nem akarok vele maradni,főleg úgy,hogy egy jóeszű emberről van szó,akiért kár lenne.. Azt mondja érti amit mondok,de ne tartsam gyerekesnek.Erre annyit mondtam,ha érted miről beszélek,hogy tanulni kell,hogy valaki legyél,tenned is kéne érte,de semmit nem reagált erre se.Mert ötlete sincs,anyagi háttere sincs,semmilye sincs,hogy azt mondja nekem:egy érettségi is elég.

És akkor még csak kettőnkről beszéltünk,gyerekvállalás és annak az anyagi vonzatai szóba sem kerültek..

Olyan válaszok nem érdekelnek,hogy a gyári munka is munka,én nem érzem úgy,hogy erre születtem,hogy azt végezzem,amit egy 10évesnek,ha megmutatnak,megcsinálja.Azt meg még hozzá se tettem,hogy hétfőtől-szombatig dolgozunk,mert állandó túlóra nélkül szinte semmit nem keresnénk.És nincs egy normális,nyugodt hétvégénk sem,főleg ha az ember vasárnap reggel ér haza,és annyi a hétvégéje,hogy hétfőn délután mehet újra..


2015. júl. 5. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fog ez menni hosszútávon. Te feljebb vágysz, és meg is van az eltökéltséged hozzá hogy eljuss oda, őt viszont nem érdekli igazán a dolog, nem fog támogatni. Sajnos hosszú távon jobban jártok külön
2015. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes összekötnöd az életed vele, ha nem elégszel meg avval, hogy szerelmi partner, hanem még vállalkozásban is társadnak akarod, és ő nem egy hullámhosszon halad ebben veled.

De hiszen vállalkozáshoz nem muszáj a szerelmi partnereddel társulnod, mással is lehet, meg egyedül is lehet.

De ha nem érzed megfelelő szellemi partnernek, inkább az a baj a kapcsolat szempontjából.

Én 2 diplomával, 2 nyelvvizsgával voltam művelődési területen közalkalmazott nulla pénzért, és ott is csupa olyat kellett csinálnom, amit 8 évesen is simán megcsináltam volna.

2015. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
*semmije
2015. júl. 6. 00:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pont ezért választottam olyan párt,aki tudja mit akar,tesz is ezért,és halad felfelé.Ilyen típusú baráttal mint a tiéd,a híd alá lehet kerülni.
2015. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj,félreértesz második.Én nem akarok vele közös vállalkozást,egyszerűen csak egy normálisabb életet magunknak,jobb fizetéssel.Persze,ki ne akarna milliomos lenni,de én átlagos életben gondolkodom,hogy magunknak megteremtsünk legalább egy átlagos színvonalú életet..Nem vágyom nagyra,persze nem tiltakoznék,ha arra is lenne esély..
2015. júl. 6. 00:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudnám most csak emiatt otthagyni,mert szeretem őt,de ha ő nem képes tenni értünk,ha nem is értünk legalább magért,kénytelen leszek otthagyni,várok még,de meddig érdemes várni?!Még nem lakunk együtt se..Azt is mondtam,hogy a határ mellett is ugyanolyan segédmunkás lesz,mint itthon,de hát az 1000eurós minimálbér forintban neki teljesen jó havi jövedelem lenne,ha nekiállna a nyelvnek,de én nem akarok olyan partnerrel együtt lenni,aki kicsi erőfeszítést sem tesz egy egzisztenciát teremteni magának,hogy VALAKI legyen,ne ott akarjon érvényesülni,ahol érettségizettlen emberek dolgoznak..Persze biztosan van kivétel,de a mi munkahelyünkön nem találkoztam diplomás,végzettséggel rendelkező operátorral,sőt inkább olyannal,aki nem tudja fejszámolással mennyi 6x7,aki azt sem tudja mi az az Aranybulla...
2015. júl. 6. 00:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez tipikus ide nem tartozok, oda viszont nem akarok dolog. Szerintem, mindenféle képen menj főiskolára és csináld végig. Nem fogod megbánni. A 2 diplomás közmunkások csak trollok vagy trolkodni vannak itt. Az ő mottójuk: Az én tehenem megdöglött, dögöljön a másé is.

Rossz általános iskolai jegyeim miatt, csak szakmunkásba járhattam, bár nem rossz az alapszakmám, de én többet akartam. Szüleim, gyenge anyagi háttere nem tette volna lehetővé, hogy nappalin leérettségizzek. Így hát, munka mellett estin csináltam. Próba cseresznye alapon jelentkeztem főiskolára és fel is vettek, el is végeztem. De, az a 8 év tanulás, munka mellett kemény volt. Főleg, az akkori kollégáktól kapott irigykedés.

Eféle képen vagyok én is azzal az 1000 euróval, ott nyugati határon túl. Az csak minimálbér ott! Bár, ide haza a végzettségemmel nem keresem meg azt az összeget, de legalább van idehaza is kilátásom.

2015. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én csak egy mezei lufiárús vagyok a nyugatinál, aki a horgász szerencsére van bízva, hogy hogy keres, de még is.... a családomat el tudom tartani, és szeretem is csinálni. A fontos ez, és kész.
2016. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!