Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha nem vagyok képes túltenni magam a múltján?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy amíg nem tudtam semmitse a múltjáról addig boldog voltam és szerencsésnek éreztem magam. Így a későbbiekben kiderült ez meg az és nem azért mert érdekelt, hanem mindig kérdezgetett engem meg faggatott és néha elszólta magát és akkor már rákérdezek..

Utóbbi 2 hónapban meg állandóan ezen kattog az agyam és emésztem magam, hogy megértsem miért volt ez neki jó és nem bírom elengedni.. Hiába, hogy teljesen más és tudom, hogy szeret és nem tenne semmi rosszat, de már nemtudom, hogy mit érzek valójában.. :(

22f



2015. aug. 5. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

"Nem az van hatással a jelenre, amit a múltban tettél, hanem amit a jelenben teszel, az teszi jóvá a múltat és változtatja meg a jövőt."


Ha nem tudod elfogadni a múltjával együtt, akkor nem érdemled meg. :)

2015. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Bármit is tett, ha neked az nem egyeztethető össze a jelenlegi kapcsolatotokkal, akkor ne húzzátok egymás idejét. Bár el nem tudom képzelni, hogy mi olyat tehetett, amit nem lehet elfelejteni, de te tudod. Ha neked probléma, akkor az.
2015. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
a múlt elmúlt! foglalkozz a jövővel vagy keress más pasit!
2015. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
vagy is csajt
2015. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

A múlt, az elmúlt. Most a JELENBEN ÉLÜNK!

A múlton változtatni már nem lehet, a jelenen viszont igen.

Ha nem vagy képes a jelenben élni, elfogadni azt a múltat, ami hozzá tartozik, de már változtatni nem tudsz rajta, akkor ennek a kapcsolatnak így nincs értelme.


Egyébként is, mit kattogsz te a másik múltján? Nem a te múltad, nem te élted át. Ha ő képes volt túllépni azon, akkor neked nincs jogod ezen rágódni és aggódni, meg kattogni! Az a múlt, nem a te múltad!

2015. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem írtad le, mi olyan sötét folt a múltjában, bolti lopás, könnyűvérű vagy prosti volt.. mindenesetre nyilván olyasmi, ami miatt átértékelted a személyiségét, és elbizonytalanodtál, van-e együtt jövőtök. Nem bízol benne. Bizonyos esetekben ez teljesen jogos, és jó, hogy időben kiderült. Lehet, hogy emiatt már sosem fogod ugyanolyannak látni őt, és rájössz, félreismerted, csak a szerelem miatt mutatja most éppen olyannak magát, amilyennek látni szeretnéd, vagy éppen az érzései őszinték, de a jó tulajdonságai nem kompenzálják bizonyos hiányosságait. Sokat számít az is, ő hogy gondol a múltjára, megbánta, szégyelli, vagy csak azért tartja titokban, mert a társadalom/család elítélné. Kérdés tudod-e fiatalkori ballépésként kezelni az ügyet? Ténylegesen az volt, vagy megfontolt döntés? Mert utóbbi esetben jogos a félelmed, félreismerted, olyan ember, amit nem is feltételeztél volna róla. Egy tartós emberi kapcsolat bizalomra épül, amit nem csak a jelen alakít, hanem a korábban bejárt út is meghatároz. Egy gyilkost vagy házasságszédelgőt is joggal követ a múltja, csak a tettei alapján ítélhetsz meg egy embert, nem pedig az alapján, amit mond, vagy amit mutatni akar magáról. A kép egészéhez szükséges a múlt ismerete. Amit egyszer megtett, az ugyanolyan okból bármikor újra megtenné. Ha ez a tett és ok számodra nem arányos egymással, akkor számíts rá, hogy ebben a kérdésben (és még számos más ebből következő dologban) is eltérhet egymástól az, amit normálisnak tartotok az életben. A párod a következmények tudatában alakította egykor a múltját, nem te vagy a hibás, amiért nem tudod elfogadni. Esélyt adhatsz rá, az idő talán megoldja, de a legtöbb esetben az eltérő értékrend a végét jelenti egy párkapcsolatnak.
2015. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Jó lenne tudni mi az a hatalmas gond!
2015. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!