Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennél ebbe, ha a szerelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemennél ebbe, ha a szerelmed nem szívleli a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Van egy gyermeked az előző kapcsolatodból.Jelenlegi párod nem nagyon szereti a gyereket,így azzal áll elő,jobb lenne ha a gyerekre egyik héten az apja,másik héten te vigyáznál,így lenne egy kis nyugi is a hétköznapokban.Az apának kifizetne egy nagyobb összeget,hogy ne legyen gond a kétheti ottlétekkel.Nyaralni,utazni így ketten mennétek el a pároddal,lenne idő a romantikára,gyertyafényes vacsorákra,esténként színházra,szórakozásra.
2015. szept. 7. 08:17
1 2
 1/11 Bence_ ***** válasza:
A szerelmem szereti a gyermekem. Hiszen elfogad olyannak amilyen vagyok.
2015. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A "szerelmem" szó talán kimeríti azt is hogy a gyerekemet is szereti....
2015. szept. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdés mekkora a gyerek?

Nem mindegy.

Minél kisebb,annál fontosabb neki az állandóság,egy 5-6 éves kölyökkel nem szerencsés ezt megcsinálni,hogy egyik héten itt lakik,másik héten ott.

12+ évessel már talán kicsit más.

A gyerek lelki fejlődése szempontjából fontos a megszokott környezet,az állandóság.

Ez nem normális dolog,amiről beszélsz.

Egy gyerek felnevelése 18 év,nem 2,nem 6,vagy 8,vagy...

Ilyenkor mindig a gyerek érdekeit kell nézni,ha már megszülted,felelős vagy érte felnőttkoráig.

Ez a felelősség állhat abból,lakik az apjával és időnként az anyjánál alszik,vagy fordítva.

A jelenlegi pároddal lehet 1-2 múlva szakítasz,de a gyerekednek,pedig hosszantartó lelki sérülést okozhatsz ezzel.

Aztán elmondhatod később,volt egy pár jó éved az aktuális paliddal,de a gyereked szívta meg az egészet.

Tessék gondolkodni és dönteni,így vagy úgy.

2015. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én szerelmem,elfogadja ,szereti a gyerekeimet,4 éve élünk együtt.Az osztott felügyelet sztem egy nagyon jó dolog,hisz így nem csak az apának,hanem az anyának is van lehetősége,minőségi időt fordítani a magánéletére.Én örülnék ha így tudnánk megoldani,amellett,hogy imádom a gyerekeimet.Nekünk sajnos ilyenre nincs lehetőség,az apjukat max 2x látják egy évben :S


Szóval sztem ezzel nincs probléma,a probléma azzal,van.hogy a párod,nem igazán fogadja el a gyerekedet.De különben meg,ha tényleg lesz időtök egymásra,gyerek nélkül,sokat változhat ez,hisz valószínű, zavaró,ha folyamatosan ott van a gyerek körülötte.

2015. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3# mitől lenne lelki sérülése??? Hogy többet lehet az apjával? Ha jó a kapcsolata mindkét szülővel,akkor ez nem okozhat gondot.Ha mindkét szülőnél megvan a saját kis birodalma.
2015. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Tegyük fel egy kisgyerekről van szó,legyen mondjuk 4-5 éves.

(nem tudom a szóban forgó gyerek mekkora)

Tegyük fel az apa jóval engedékenyebb nevelési módszereket alkalmaz,mint az anya,sokkal több dolgot megenged neki.

Mi lesz a következménye,a gyerek mikor anyutól visszamegy az apjához,esetleg frusztrált,nem is akar menni.

Egy embernek gyerekkorában fejlődik ki a személyisége.Apa,anya,családmodell,nem mindegy, hol mit lát,szilárd alapok kellenek,hogy felnőttként ne egy önbizalomhiányos lelki sérült ember legyen belőle.

Ezzel a felezési idővel teljesen össze lehet zavarni a kölyköt,nehéz összehangolni a nevelését.

Nem 100%,hogy ilyen,vagy ehhez hasonló gondok lesznek,de az esélye megvan.

2015. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

*mikor az apjától kell menni az anyjához,frusztrált,ideges


Korán van még,vagyis nekem késő,de ez most mindegy.

2015. szept. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze,ez csak úgy működik,ha anyuka és apuka együtt tud működni,mindenben,nevelési elvekben is.Sokan választják ezt a módszert.
2015. szept. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy vannak emberek, akik azt hiszik, hogy a gyereknek teljesen jó, ha hol az apjánál, hol az anyjánál van. Ne higgyétek, hogy nem tudják, vagy legalább nem érzik, hogy a szülők terhére vannak, mikor azok végre lepasszolják őket egymásnak. Persze, ha versengenek értük, az ugyanolyan, csak más következményekkel.

Én nem mondom, hogy a gyerek legyen fontosabb mint te, csak ne menjünk ebbe az álszent irányba, hogy jaj, ez milyen jó megoldás "mindenkinek"

De akkor jól értem kedves kérdező, hogy apa sem akarja, hogy ott legyen a kölyök?

2015. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Teljesen igazad van,és még számos érvet fel lehet hozni ellene.

A lényeg, a gyereknek ez semmiképpen nem jó.

2015. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!