Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértődött, mert őszinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megsértődött, mert őszinte voltam, hogy személytelen az ajándék, mégis mit kellett volna mondanom? Vagy jogosan sértődött meg? Ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Vásárolni voltunk az egyik nagy áruházban, amikor a barátom meglátta, hogy ki vannak rakva a különböző csokik, ezek a dobozos kis csokikból álló válogatások. Megkérdezte, hogy karácsonyi ajándéknak?? Én azt mondtam, hogy elég személytelen, nem igazán kell hozzá ismerni a célszemélyt, melyik kollégának kell? Ha ismered, akkor olyat vegyél neki, aminek örülne is, ne ilyet.

Erre megsértődött, hogy nekem gondolta és még dobozom is lenne utána. 25évesek vagyunk amúgy.

Egyébként nem eszek olyan sok csokit, ráadásul tuti mindig van az ilyenekben egy-kettő olyan, ami megmarad, mert nem finom, nem ízlik. Ráadásul csak az ember párja... elvileg igyekszem neki olyat venni, ami személyes nem??

Ez lesz a második karácsonyunk. Tavaly egy pulcsit kaptam, amit úgy vett, hogy elmentünk vásárolni, felpróbáltam, megkérdezte, hogy tetszik-e , azt mondtam igen és megvette akkor, ott.

Gondoltam beszéljük már meg ezt, hogy akkor kinek mi az ajándék, mert ez nem feltétlen, hogy nem is igazán töri magát, de akkor hagyjuk ezt, keressünk valami más megoldást, de csak azt mondja, hogy nekem nem jó semmi.


2015. nov. 12. 12:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

a barátod egy hisztis pina :)

Csoki arra jó, ha a háládat szeretnéd kifejezni, mert tett az illető neked egy szívességet, amiért cserébe amúgy nem kellene semmit viszonoznod, hisz azért szívesség, de te mégis adsz neki cserébe egy jelképes dolgot.


Karácsonyi ajándékra tényleg illik valami személyeset vennie az embernek, legalábbis a barátnőjéről van szó.

2015. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem volt jogos a sértődés, én sem feltétlenül egy doboz csokoládéra számítanék a páromtól karácsonyra, 1-2 év után.
2015. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
9%
Micsoda dolog már, hogy egy olcsó kis semmit vett! Pháh! Minimum ezüstdiadém járna excellenciádnak.
2015. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Én konkrétan ilyen válogatás dolgokat (tea, kávé, csoki) az orvosomnak és asszisztensének vettem, mert nem tudom pontosan milyen ízeket szeret. Pl. az orvosom csak teát iszik, így neki olyat vettem.

Inkább hála, kis gesztus számomra is az ilyen, nem egy karácsonyi ajándék.

2015. nov. 12. 12:15
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem érdemes lenne beszélgetni a pároddal arról, mi célja van egy ajándékozásnak, mi az a meglepetés, és mitől jó egy ajándék. Nyilván nem az az elvárásod (és ez most pl. más kommentelőknek szól), hogy rohadt drága dolgokat vegyen neked, hanem az, hogy érezd az ajándékából, hogy ismer téged, figyel rád. Én kiakadnék, ha csokit kapnék a páromtól karácsonyra, és azon is, ha ott helyben mutogatná, hogy mit vesz nekem és együtt vennénk meg. Ez utóbbi alól kivétel, ha esetleg anyagilag annyira szarban vagyunk, hogy szükségem van valamire, amit együtt tudunk kiválasztani és azt ő adja nekem.
2015. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
46%

:) és most kezdődnek a párkapcsolati problémák :)


Tudod milyen brutál nehéz egy férfinek az ajándék vásárlás? Van fogalmad róla, hogy micsoda kínszenvedés ez nekik? Teljesen más a logikájuk, a gondolkodásuk, a hozzáállásuk. És a pasik elég gyakorlatiasak is.


Praktikus, hasznos, funkcióját tekintve a célnak megfeleljen. A csoki? A legtöbb nő szereti. :D


Ebből tényleg nem szabad problémát csinálnod!

2015. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%

#6


Én mondjuk kivédem úgy, hogy pont nem érdekel mit vesznek, sőt kifejezetten örülök ha semmit, mert akkor nem kell viszonozni + ha baromságot adnak nem kell eljátszani a jipijjét.


Jó hír, hogy a rokonok úgyis zsetont adnak és viszonozni nem kell, anyám meg semmit se, mert csórók vagyunk, barátnőm meg kb 500 km-re lakik, elég egy köszöntő és kész.


A karácsony úgyse erről szól. Nem erről kellene, hogy szóljon. Nekem a karácsony inkább szól a nyugodt estékről, zsugaparti nagyszüleimmel, nagy zabálások, karácsonyi süti, szép fények, csillagszaró.

2015. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

6


Én férfi vagyok, de sohasem értettem, hogy mi ebben a nyűg. Persze, ha xy barátosnéjáról van szó, akkor én nekem is tortúra az egész, de ha szerelmemről, barátnőmről van szó, akkor nem az. Sőt szívesen csinálom.

2015. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
30%

Micsoda?

Nem értem az emberek mégis hogyan lehetnek elégedetlenek az ajándékokkal, hol nevelkedtek?

Én ajándékot azért szoktam venni, mert örömöt szeretnék szerezni azzal, hogy gondoltam az illetőre. Arról, hogy ez karácsony és ez nagy dolog most ne beszéljünk, mert szerintem ez is hülyeség. De én anno csináltam olyanokat, hogy igenis csak csokit vettem, mert amikor a boltban elmentem mellette arra gondoltam, hogy biztos vágyni fog a párom valamikor a csokira. Személytelen? Ennél többet vár az ember? Ha nem írod, hogy 25 vagy akkor azt hiszem, hogy a párom, mert tavaly én is pulcsit vettem neki, amit ott helyben vettem meg. Jól állt neki, cukin nézett ki. Mondjuk veled ellentétben ő örült neki, kb. éjjel nappal abban volt egész télen.


Meg kellene tanulni értékelni a számodra "kis" dolgokat is és tudni kellene örülni ezeknek a kis dolgoknak. Hidd el, kifizetődő ha egy hosszútávú, kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatot akarsz.

2015. nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Örülök a kis ajándéknak is, de az ajándék legyen! Az értéke az, hogy mennyi időt/energiát szánt rá, hogy közben rám gondolt, nem csak lekapta a polcról. Ha már két dolog között dönt, hogy melyik inkább én, az is valami, de egy ilyen csokiválogatás pont olyan, hogy nem tudom mit szeret a másik, valamelyik csak jó lesz...


Az hogy ott vagyok és úgy veszi meg, számomra kicsit fura, így lettem nevelve, hogy sose voltam ott a vásárlásnál, volt hogy tudtam, de mégse láttam előtte, megmaradt a varázsa vagy mellé egy apróság, amiről nem tudtam. Azt mondom, hogy csak úgy veszi, mert meglátta, oké, a hétköznapokon, akkor felőlem lehet csoki, de ünnepre, miután láttam, becsomagolja (vagy még azt se) és csodálkozik, hogy nem lepődök meg, nem ugrok a nyakába, fura. Örültem a ruhának is, mert nem mondtam volna, hogy tetszik, de akkor amellé nézek egy olyat, amiről nem tud a másik.

Én is olyat veszek neki, amiről tudom, hogy szeretné, kell neki, hasznos, sőt mondta esetleg, de nem mutatom meg neki! Az hogy hasznos, praktikus, oké, de én is így vásárolok, mert amúgy utálok órákat vásárolni, de nem veszek neki olyat ami nem személyes, hogy még 28.000embernek meg lehetne venni, hisz mindenki szereti. A páromnak olyat veszek, amiben benne van ez a szeretet, hogy érezze, hogy rá gondoltam, hogy vettem a fáradtságot és olyat vettem, ami kicsit egyedi, neki akartam venni. Nem egy Jolly Jokert, amit ha bárkinek odaadom a világon, örül. Olyat, ami kicsit több mint az átlag.


Beszélgetni mindenképpen akarok vele erről, mert amúgy ő a vásárlósabb, csak nincs meg az egész része, hogy ajándékot, főleg, hogy sokszor mondtam neki, hogy szeretem a meglepetést, úgy vegyünk a másiknak, hogy nem tudja, hogy mi a lényege, mi a cél stb..

2015. nov. 12. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!