Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy korábbi kérdés ihletet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy korábbi kérdés ihletet meg engem, tényleg nem egészséges ember aki csak a párjával boldog?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulok, mellette dolgozom egy olyan munkahelyen ami nem a legjobb de nem is annyira vészes. Ha nem lenne nekem a barátnőm akkor biztosan megzuhannék, szomorú lennék, és nem érezném magam jól. Így is van sok rossz pillanatom, de sokat segít, hogy ő velem van és segít nekem. Ezek szerint én nem vagyok egészséges ember ?
2015. nov. 19. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nem lenne egészséges. Csak persze az lenne az ideális, ha az ember megtalálna úgy is a boldogságot, hogy ez nem függ attól, hogy párkapcsolatban él, vagy sem. De az emberek többsége társas lény is, ezért senkit nem mondanék lelkileg betegnek csak azért, mert vágyik egy kapcsolatra, vagy nagyon fontos adalék a teljes boldogságához egy kiegyensúlyozott párkapcsolat.

Meg ott van az is, hogy ha már van valakink, akit szeretünk, persze, hogy fájna, ha elveszítenénk, persze, hogy szomorúak lennénk és megzuhannánk. Ez teljesen természetes reakció.

2015. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy másik embertől teszed függővé a boldogságodat, azzal nagy terhet raksz arra az emberre. Mint azok a szülők, akik rátelepednek a gyerekükre. Ha netán megromlik a kapcsolatotok, vagy egy baleset miatt meghalna a párod, számodra kb. megállna az élet.
2015. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez függőség. A kötődési mintázatod nem egészséges. A kiegyensúlyozott embereknek is többletet ad a társuk, hiányzik, ha nincs velük, de nélküle is kiegyensúlyozottak. Tényleg nagy teher a másiknak is, ha túlzottan függsz tőle.
2015. nov. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Normalis vagy nyugi, az ember társas lény. Manapság erőltetik azt a dumát hogy önmagadban legyél boldog , aztán jöhet a párkapcsolat.

Ezzel nem értek egyet ugyanis aki mentálisan rendben van és csak egy parkapcsolat hiányzik már az életéből akkor teljesen érthető hogy arra vágyik.

Nyilván aki depis és problémái vannak ne ugorjon kapcsolatba mert lehet nem jó embert választ maga mellé, és ez még a problémáit sem fogja megoldani.

2015. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én inkább az ellenkezőjét tartom egészségtelennek: ha valaki egyáltalán nem zuhanna meg és nem lenne szomorú, ha egyszer csak nem lenne neki a barátnője, vagy a férje, felesége.

Mert jó, lehet úgy élni, hogy nem kötődök egyáltalán a másikhoz, csak választok egy lakótársat, mert ketten könnyebben fizetjük az albit, ha meg lelép, nem gond, kit izgat, de szerintem egy egészséges kapcsolat nem ilyen.

2015. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb, de nincs vele sok probléma míg van párja.

Ha nem les és nem leszel boldog, írj segítek majd.

2015. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, illetve nekem az a gondom ezzel a hozzáállással, hogy ha valaki pár nélkül marad ilyen mentalitással, az vagy görcsösen társat kezd keresni és idővel eljut oda, hogy mindegy ki, csak legyen párja, vagy görcsösen ragaszkodik az ex emlékéhez vagy az exhez, esetleg ha a párja meghal, képtelen lesz továbblépni, ha szakítanak vele, görcsösen elkezd teperni, ami az exnek nagyon kellemetlenné válhat, és akár zaklatás is lehet belőle.

Én is voltam megzuhanva, de nekem akkor minden összejött, nem csak egy szakítás, de küzdöttem azért, hogy felálljak ebből az állapotból. Az a helyzet, hogy amikor pocsék passzban voltam, sokkal inkább kerültek az emberek, mint most, amikor rendben vagyok magammal egyedül is, most keresik a társaságomat.

2015. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!