Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyikünknek van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

[link]


A párom elkezdte nézni a cikkben szereplő sorozatot, és elkezdett nekem mesélni róla (hogy ártatlanul zárták be a palit 18 évre stb), már épp megsajnáltam volna, de ekkor ráakadtam a fönti cikkre, amiben ez áll:


"Avery nem volt makulátlan előéletű, kisebb ügyek miatt büntették (18 évesen a haverjaival betört egy kocsmába sörért, 20 évesen pedig egy tűzrakásba hajította a macskáját)"


Ez volt az a pont, ahonnan nem érdekelt, hogy a későbbi életében tökéletesen makulátlanul élt-e, számomra ez megbocsáthatatlan bűn, hogy megölt egy állatot. Erre a párom elkezdett szidni, hogy miért ítélkezek, mikor nem is ismerem a körülményeket, mert hogy a pasi igenis megbánta, hogy megölte a macskát stb.. de azzal, hogy megbánta nem teszi jóvá. A párom meg csak erősködött, hogy úgy ítélkezek, hogy nem is ismerem a körülményeket, még csak a sorozatot se láttam, fogalmam sincs hogy történt, de én azt mondtam neki, hogy teljesen lényegtelenek a körülmények, mert számomra semmilyen körülmény nem enyhítené azt, hogy megölt egy állatot. Ő meg konkrétan lehülyézett emiatt.


2016. jan. 10. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Utálom a macskákat, de nem dobnék tűzbe egyet sem. Ez szerintem se olyan dolog, ami belefér a gyerekkori csínytevés kategóriába.
2016. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom hülyeség ilyesmin összeveszni, nem is állt szándékomban, de ő erősködött, hogy én rosszul látom a dolgokat, mert látatlanban ítélkezem. Én nem éreztem ezt jogosnak, ezért alakult ki a vita.
2016. jan. 10. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék bántani egy állatot sem, macskát meg főleg nem.

Az a véleményem, aki rosszul bánik az állatokkal, az az emberekkel is úgy fog, ha lesz rá lehetősége.

A saját macskáját? Szeretet, és kötődés sem sok szorulhatott bele, és gondja lehet az indulatok kezelésével is.

2016. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt szerintem túl komolyan veszed a dolgot. A legtöbb ember néz filmeket, sorozatokat olyanokról, akit a való életben elítélne - gondolok itt pl. gyilkosokra, Barney Stinsonra, stb. A párod meg talán inkább azon akadt ki hogy ő talált valamit, ami tetszik neki, te meg esélyt sem adsz neki.
2016. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Csak hogy ez megtörtént a valóságban.
2016. jan. 10. 18:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem érdemes egy olyan filmen, sorozaton vitázni, amit csak az egyikőtök látott.
2016. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Még ő is csak pár részt látott, de nem a sorozaton van a lényeg. Az csak elmeséli, mi történt a valóságban. Azt meg hiába nem láttam a sorozatot, a párom elmondta röviden, meg a cikkben is le van írva. De ezek után már nem is lenne kedvem megnézni. De örülnék, ha inkább a kérdésre kapnék választ, nem arra, hogy milyen a sorozat.
2016. jan. 10. 18:51
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen igazad van. Ehhez nem kell plusz információ. Az illetőről az állatkínzás puszta ténye mindent elmond, ami számomra fontos lehet.

És az is igaz, hogy sokan, akik bántalmaznak másokat, állatkínzással "kezdik", ezért is kellene komolyabban venni ezt a témát, nem "csak" az állatok élete miatt.

2016. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De örülnék, ha inkább a kérdésre kapnék választ, nem arra, hogy milyen a sorozat."


Eddig még senki nem arra adott választ, hogy milyen a sorozat. Én meg főleg nem.

A leírásod alapján figura olyat tett, amit te 100%-osan megbocsáthatatlannak tartasz, a barátnőd meg esélyt ad annak, hogy a körülmények árnyalják a képet.

Elvi, gondolkodásbeli különbségekről van szó kettőtök között. Van, akinek a gondolkodása a tiédhez közelít inkább, van, akié a barátnődéhez. Van, aki neked fog igazat adni, van, aki neki.

2016. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én veled értek egyet.
2016. jan. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!