Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog vagy? Leírnád, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldog vagy? Leírnád, hogy a te olvasatodban hogyan definiálnád a boldogság szót?

Figyelt kérdés
Nemet, kort és hogy párkapcsolatban élsz-e. Köszönöm!

2016. febr. 4. 18:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez olyan megfoghatatlan fogalom, nem is foglalkozom vele. Inkább az elégedettség a cél, az meg nem vagyok, mert még nem értem el a céljaim.

Van párkapcsolatom, azon a téren minden tökéletes, de az élet nem csak ebből áll.

2016. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem.

Nem tudom definiálni pontosan mit értünk ez alatt, szerintem nem is kell mert alapfogalom.

Akkor lennék az, hogy normális munkabeosztással normális fizetést lehetne kapni és lenne elég ismerősöd akikkel el tudsz menni ide-oda meginni valamit vagy csak úgy összegyúlni. Ez a teljesen egyedül nyomatott folyamatos mókuskerék nem sok okot ad a boldogságra.


28/F. Nincs, de nem is hiányzik és nem is férne jelenleg bele az életembe.

2016. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Titusztitusz ***** válasza:
64%
Igen, nagy vonalakban nézve a dolgot, boldog vagyok, és boldog életet élek...Éshát én úgy definiálnám a szó jelentését, hogy "Boldogság=elégedett,nyugodt élet, kevés fejfájásra okot adó dologgal...
2016. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

A boldogság pillanatokban rejlik. Nincs olyan, hogy tartós boldogság, csak boldog pillanatok vannak, melyek ha sűrűn történnek velünk, akkor érezzük úgy, hogy boldogok vagyunk. Felvillanyozódunk. A boldogság bennünk van, de valakiből egy másik ember tudja előcsalogatni a kellemes érzéseket, míg megint másból egy kedves állat, esetleg érdekes hobbi, sikeres karrier. Ahány ember, annyi boldogság. Az igazán boldog ember nem vár arra, hogy más hozza ki belőle az érzést, magától ebbe az állapotba tud kerülni, de az is igaz, hogy a boldogság érzete csak akkor valódi, ha megosztjuk mással. ;)


Nem vagyok kapcsolatban, és férfi vagyok.

28

2016. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Mások véleményére is kíváncsi vagyok!


#4-es

Igen, nagyon hasonló az én véleményem az általad leírtakkal. De pont ez az én problémám, hogy nincs kivel megosszam. A csajom 2 év után lelépett, barátaim nincsenek. A karrierem átlagon felüli, jó munkahely, fizetés stb. Lehet, hogy a boldogtalanságom, abban rejlik hogy nincs barátnőm, akikkel megosztanám az életemet... 24/F

2016. febr. 4. 19:04
 6/20 anonim ***** válasza:
Van fedél a fejem felett, az alapvető szükségleteimet ki tudom elégíteni, vannak barátaim, eljárok szórakozni, van munkám, nincs okom boldogtalannak lenni. 21/F, párkapcsolat nélkül.
2016. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, 4-es vagyok. Na most abba gondolj bele, hogy téged "csak" a szerelmed hagyott el, nekem még zsíros, jól fizető állásom sincs, sőt jelenleg semmilyen. És barátnőm se, barátom meg 1-2. Na? Kinek szarabb a világ? :D
2016. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érzés, amikor nem csupa ürességet érzek, meg szürke hétköznapokat, szokásos hétvégéket, hanem olyat ami felvillanyozza a napomat, amikor látom értelmét annak amit csinálok, ha látom értelmét az életemnek.

Jelenleg sokat dolgozok mert a fizu nem valami sok így mellékállásom is van.

Nincs mozgató rugó az életemben ami ösztönözne.

Amúgy igen a pillanatok adják a boldogságot.


Nem élek párkapcsolatban, időnként csak szex jön össze ami addig az ideig óráig boldogsággal tölt el, de utána el is múlik hamar.

Az ismerőseim már mind házasok és mindnek gyereke van, már nem olyan egy elmenetel szórakozás ha van egyáltalán.

30/f

2016. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Hmmmm.... ez egy nehéz kérdés. Van amivel elégedett vagyok. De ez önmagában nem boldogság. Illetve vannak tényezők az életemben amikor boldogsággal töltenek el. De ez egy röpke érzés, sosem tartós.

Legutoljára, gyerek koromban voltam tartósan boldog, amikor az egész napot végigjátszottam a barátaimmal és csak nevettünk és szórakoztunk.


Illetve még volt egy időszakom, amikor saját magamat úgy mentettem meg a keserűségtől és bánattól, hogy önkéntesnek elmentem segíteni másoknak. És ott is sokat játszottam és nevettem, nálam 1000x rosszabb sorsúakkal... akkor volt hasonló érzésem mint gyerekkoromban.


Nekem azért nehéz elérni ezt az állapotot, mert ritkán van az az életemben, hogy háttér nélkül önmagam lehetek és csak a pillanat számít. Alig van olyan amit élvezni tudok önmagában, mert a múlt megköt.


Az én definíciómban a boldogság az amikor örülsz, amikor szívből tudsz kacagni, amikor úgy érzed ott és akkor teljes az életed és nem számít más csak amit épp megélsz.

2016. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg boldognak érzem magam, egészséges vagyok, vannak igaz barátaim akikre számíthatok és akikkel mindent megoszthatok, szépen haladok a tanulmányaimmal és lelkesen várom a jövőmet, tervezgetem az életemet.


Párkapcsolatom nincs, de tökéletesen boldognak és teljesnek érzem magam nélküle is. :D Úgy vagyok a dologgal, hogy nem kell siettetni, majd akivel kell, azzal úgyis össze fogok akadni. :)


20N

2016. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!