Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Aki gyereket akar,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Aki gyereket akar, az hány éves korában szeretne nagyjából, mikorra tervezi?

Figyelt kérdés
35-40 az nagyon késő?

2016. ápr. 29. 08:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 40 éves kor körül már a férfinak sem jó, ha akkor lesz csak gyereke, mert az igaz, hogy a férfiak 50 évesen is könnyen teherbe ejtenek egy nőt, csak ha bele gondoltok, mire egy 40-50 éves férfi gyermeke felnő, addigra kb a férfi meghal, ha csak nem él meg szép hosszú öreg kort. De tegyük fel, hogy van egy 50 éves férfi, aki meghal 65 évesen, akkor a gyerek akit 50 évesen nemzett, az még csak 15 éves lesz, tehát még kiskorú lesz, mikor az apja meghal, szóval szerintem nem vénemberként kéne gyereket vállalni, hanem aki akar, annak már legyen gyereke legkésőbb 35 éves kora körül, hogy ne legyen még annyira vén f*** mire a gyereke felnőtt lesz.
2016. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29 vagyok és még egyáltalán nem érzek rá késztetést. Talán 5 év múlva.
2016. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

Egy dolgot elfelejtenek az emberek: Nem kötelező!

Én például inkább élni szeretnék. Nem pedig gyereksírást hallgatni. Munka után lepihenek, és nyugodtan csinálok bármit. Ez nálam

alap! Ne foglalkozzatok semmivel, és senkivel, simán csak hallgass a szívedre, és tedd azt amit tenned kell! Kinek mi az útja.

2016. ápr. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Azt kell mondjam, hogy igenis késő.

Ugyanis nem csak megcsinálni kell egy gyereket, de felnevelni is!

A húgom akkor született, mikor apánk 40 éves lett, és 52 évesen elhunyt. 12 éves gyerek maradt utána. Nekem felnőttként is trauma volt, hát még neki ennyi idősen. Nem beszélve arról, hogy anyánk azóta is egyedül neveli, ami neki sem lesz egyszerűbb az évek múlásával, ő se fiatal.


Nem általános, hogy valaki ilyen fiatalon elhalálozik, sokan élnek még vidáman 80 év felett is, de benne van a pakliban. És egy kisgyerek/kamasz igényeit kielégíteni egyre nehezebb, még a fiatal szülők is rengeteget túlóráznak, hogy minden meglegyen. Nem elég már egy jó könyv meg egy sál karácsonyra, nekik már 200 ezres telefon, meg 300 ezres bicikli kell.

2016. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
6%

Mostani fejjel azt mondom, hogy olyan 28-35 évesen szeretnék megállapodni és családot alapítani, amibe azért 2-3 gyerek beletartozna.

Mindezt lehetőleg egy tőlem akkor 3-10 évvel fiatalabb (~20-27 éves) nővel majd.

22/F


13:

A gyermektelen emberek általában 50-60 évesen gondolják azt rengetegszer, hogy mégis csak jó lett volna "gyereket csinálni", amikor még lehetett volna. Kívánom hogy ne juss el ide, de esélyesebb hogy annyi idősen majd bánni fogod, mint hogy nem.


14:

Igen, ebben egyetértek. Nekem sem lenne gyerekem mondjuk 40 évesen. Miért? Mert 60 éves öregember lennék, amikor a gyermekem 20.

Bár szerintem ez bullshit, hogy a gyereknek a 200 ezres telefon és 300 ezres biciklis igényeit kell kielégíteni. Úgy kell nevelni, úgy kell őt agyas (és nem agyatlan) emberré nevelni, hogy ne ezekre az ennyire anyagias dolgokra vágyjon, hanem már fiatalon is érett legyen és az élet mélyebb, spirituálisabb értékeit tartsa szem előtt. (Függetlenül attól hogy gazdag vagy szegény.)

2016. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az én párom 30 éves korára szeretné az elsőt, de már most is örülne neki. Sajnos kettőnk közül én nem vagyok annyira lelkes, akinek a nehezét kell átvészelni.

Pedig ez fordítva szokott lenni általában, hogy a nő akarja jobban és a férfi kevésbé. Viszont én még fiatalnak érzem magam és nem tombolnak még az anyai ösztönök annyira hogy a negatívumokat semmiségnek lássam.

Viszont ha nem szülök majd gyereket akkor biztosan elhagy...

2016. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Párom most 23 éves, és ő már utalt rá, hogy 5 éven belül nem lenne rossz (ő a féfi). De az igazság az, hogy elég friss a kapcsolatunk (5 hónapja vagyunk együtt), így én szoktam hidegre tenni a témát. Tény, hogy jól megvagyunk, szinte álomszép a dolog, de sok minden változhat, ez még bőven a rózsaszín köd időszaka. Mindenesetre nagyon jól esik, hogy ennyire komolyan veszi a kapcsolatunkat, még ha kicsit el is rugaszkodik a realitás talajáról :)


Általánosságban tényleg azt lehet mondani, hogy kapcsolatfüggő. Amikor mindkét fél készen áll, megvan az anyagi biztonság és stabil a kapcsolat, akkor van itt az ideje.

2016. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
Én 30 éves koromban hallani se akartam gyerekről... a legkisebbik meg 49 éves koromban született, jó az bárhogyan.
2016. ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A barátom most 21 éves (én szintén), és mi már nagyon vágyunk saját családra, de tudjuk, hogy ahhoz előtte azért valamit le is kell tenni az asztalra. 5 éven belülre lőttük be, tehát olyan 25-26 évesen az elsőt.
2016. ápr. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 omba ***** válasza:
35-40 az nem NAGYON késő, de hát nyilván nem az ideális.
2016. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!