Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki problémáim vannak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelki problémáim vannak a hajhullásom miatt? (bővebben lent) 25/L

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Előre leszögezem, nem a hajhullás okaira vagyok kíváncsi, mert akkor nem ebbe a kategóriába írnék...Szóval az a helyzet, hogy kb. másfél éve van ez a problémám. Elég bonyolult a történet, több gondot is diagnosztizáltak nálam (pl. vashiány, pajzsmirigy probléma), ezekre most is szedek gyógyszert, rendben vagyok. Viszont kiderült még, hogy van egy genetikai eredetű hormonális betegségem (Late Onset CAH, mellékvese probléma), ami miatt sok bennem a férfihormon. Általában szteroidot adnak erre a bajra, de én sajnos nem toleráltam, nagyon rosszul voltam tőle (az én esetem enyhének számít, a szteroid meg inkább a súlyos esetekben segít). Nos kamaszkorom óta szőrösebb vagyok, ezzel úgy nagyjából megbarátkoztam, epilálással jól karban tartható. A hajhullás is valószínű emiatt van, mindenhonnan hullik, de elöl már nagyon látszik, hogy ritka. Még nem próbáltam más hormongyógyszert, de egyáltalán nem biztos, hogy segíteni fog bármi is. Nagyon el vagyok keseredve emiatt és az amúgy is gyenge lábakon álló önbizalmamat teljesen tönkretette. (Az orvosok is olyan szövegekkel küldenek el, hogy mivel enyhe a betegségem, azt "nem muszáj kezelni".)

Szépnek mondanak egyébként, formás vagyok de vékony, amúgy a hajam is szép hosszú derékig érő, fényes, gyorsan nő,csak ugye egyre kevesebb. Van barátom is, aki nagyon kedves és próbál nyugtatgatni, de annyira félek, hogy elhagy, ha tovább romlik a helyzet :(

Szerintetek mennyit számít ez? Hiszen én eddig is és továbbra is mindent megteszek, de ha nem használ semmi, örökre egyedül kell maradnom?



2016. máj. 6. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jaj, sajnálom, hogy ez a problémád van, de nem érdemes elkeseredned. Ha tényleg enyhe, akkor műhajjal el tudod fedni a problémás helyeket... Nem ideális, de az utcára teljesen jó megoldás. A barátoddal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de csodálkoznék, ha emiatt otthagyna.


24/F

2016. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen :). az a gond, hogy most még igazából csak főleg nekem tűnik fel, de ez egy olyan dolog, ami egyre rosszabb lesz (mint a pasiknál a kopaszodás, csak nálunk nem szokott olyan nagymértékű lenni).
2016. máj. 6. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is mászik felfele a homlokom, meg ismerek lányt, akinek hullik a haja. Ilyen az élet, nem érdemes túlaggódni :)


24/F

2016. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszi a biztatást :)
2016. máj. 6. 22:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon katasztrofális lesz a helyzet esetleg, akkor én a parókát mondom. Lehet kapni olyanokat, ami tökéletesen a fejre illeszthető. Külföldi csajt is láttam, akinek a saját haja ritkás és rövid, és kb minden másnap valami fantasztikus parókában van, amiről meg se mondanád, hogy nem az övé. Ha a párod szeret, akkor nem fog elhagyni, nekem is hullott egy időben foltosan gyulladás miatt, de sose hagyott volna el és nem is undorodott tőlem (magammal ellentétben...) :)
2016. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ritkul sajnos, elől nekem is látszik már, fogalmam sincs mitől, orvosok se tudják, pedig voltam már pár kivizsgáláson. Engem zavar, párom észre se veszi. Hajbevarráson nem gondolkodtál? Mondjuk rohadt drága, de nekem megfordult a fejemben már. 24/N
2016. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat :) Nos a parókával meg a többi ilyen póthajas megoldással a problémám az ára, valamint az, hogy esetleg feltűnő lehet. Egyébként nem kifogásokat keresek és vagánynak tartom az ilyesféle "frizura-váltogatást" is. Meg hát természetesen ragaszkodom az enyhén hullámos derékig érő természetes hajamhoz :/

Utolsó, voltál hormonvizsgálaton? Az ilyen típusú hajhullásnak gyakran hormonális az oka. Sőt, olyan is van, hogy még a hormonoknál sem találnak eltérést, mégis ez a probléma.

2016. máj. 7. 12:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Voltam, semmit nem találtak. :/ Én is ezt olvastam, de voltam hajgyógyásznál, hormonvizsgálaton is, semmit sem találtak. Minden értékem normális.
2016. máj. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Külföldi fórumokon olvasni, hogy az ottani orvosok erre is azokat a gyógyszereket írják fel, amit mondjuk akkor írnának, ha ténylegesen magas lenne a férfihormon szinted. Valakinek hat, valakinek nem. Én most ezt fogom megpróbálni: [link]
2016. máj. 7. 13:11
 10/11 anonim ***** válasza:
vegyél egy vörös parókát
2016. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!