Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire ciki a mai világban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ciki a mai világban, ha a férj a "háztartásbeli" és a feleség vállalkozóként tartja el a családot? Másoknál is van ilyen felállás?

Figyelt kérdés

Esetünkben nekem nincs folyamatos munkám 3 éve. Kisebb magszakítással itthon vagyok (és voltam) többnyire. Néhány hónap munkaviszony után hónapokig nem találok munkát.

Nejem egyéni vállalkozó, sok munkája van, nem is keres rosszul. (persze nem vagyunk ettől milliomosok) Több állást a kevés fizetés miatt kell visszautasítanom, mert, ha elvállalnám több esne ki a családi kasszából, mint amit keresnék. Hiszen nejemnek kéne többet itthon lennie, evvel többet veszítenénk, mint nyernénk.

Számomra soha nem esett nehezemre a takarítás, mosás, mosogatás, vagy bármilyen házimunka. A ház körül, a kertben pedig amúgy is én tevékenykedem, ahhoz nejem nem ért.

Szépen beosztom az időmet, mindig van mit tenni itthon. A gyerekeket sokszor én viszem, de szinte mindig én hozom haza, este én fektetem őket. (mesével, meg ami kell :-) )

Miért érzem néha cikinek ezt a helyzetet?

Aki hasonló cipőben jár, mit szokott mondni, ha kérdezik, mivel foglalkozik?



2016. máj. 10. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy gondolom, hogy egy család egy csapat. Mindenki teszi a legtöbbet és legjobbat, ami tőle telik a közös jó érdekében. Ennyi. A többi berögzött, százéves társadalmi elvárás, nem lényeges a család boldogsága szempontjából. Akkor sem, ha anya dolgozik és apa süt-főz-babázik. A családnak jó, az egyéneknek jó, a többi nem számít!
2016. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 90-ben született F.. ***** válasza:
81%

Teljesen rendben van így ahogy vagytok.

Az a lényeg, hogy boldogok legyetek és ne kelljen számolni a pénzt hónap végén.

2016. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Hosszútávon én a helyedben nem vállalnám be, akármi történhet a feleségeddel, el is válhattok, és akkor ott állsz munka nélkül, tapasztalat nélkül a gyerekekkel.
2016. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Egyrészt azért érezheted cikinek, mert nem ez a hagyományos felállás, illetve azért is, mert nincs munkád, vagy legalábbis nincs állandó munkád, ez azért elég sok embert megviselhet vagy elkedvteleníthet, főleg a férfiakat a velük szemben támasztott társadalmi elvárások miatt. A lényeg, hogy a feleségeddel úgy tűnik, jó páros vagytok, meg tudjátok oldani, és csak ezzel foglalkozz. Egyáltalán nem gáz, hogy otthon vagy. Sok sikert! :)
2016. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Nincs ezzel semmi baj, én is imádtam valamikor a háztartással, gyerekekkel foglalkozni, ha úgy jött ki a lépés. Mondjuk ezt a nem találok munkát hozzáállást viszont nem értem ... én mindig találtam, ha dolgozni akartam ...
2016. máj. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Csak azért érzed cikinek, mert az otthon végzett munka társadalmi megítélése elég rossz. Bizonyos szubkultúrákban még a gyesen lévő kismamát is parazitának tartják, pedig ők tényleg nincsenek irigylésre méltó helyzetben.

Ha téged kielégít a háztartásban végzett munkád, és anyagilag is megengedhetitek magatoknak, akkor nincs ezzel semmi baj. Viszont érdemes lenne bejelenteni magadat segítő családtagnak a vállalkozásba, mert később ebből hátrányaid származhatnak.

2016. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy ötlet, nem tudnád a feleséged vállalkozását csinálni néha? Ő pedig lehetne többet otthon meg a gyerekekkel. Szerepet cserélnétek kicsit.

Már csak azért is jó lenne mert így nem sokallsz be hosszabb távon.

(pénz ide vagy oda, később lehet a saját "lelkedre" is oda kéne figyelni)

2016. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

>ciki


Amikor az ember felnő és stabil kapcsolatba kerül, akkor már rég annyira érettnek kéne lennie, hogy rájöjjön, hogy nincs értelme bármit cikinek tartani.

2016. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!