Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apró figyelmességek:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apró figyelmességek: meglepetések, de akár levelek jó hatással vannak a kapcsolatra?

Figyelt kérdés

Az előző kapcsolatomban számomra a meglepik és a levelek kérdése is nehézségeket okozott... Az elején, amikor még "azt se tudtam, hol vagyok", túl sokat kaptam belőlük (de megköszöntem, reagáltam), azután 2-3 hónap alatt el is hagyta szinte teljesen. Még azt se mondta amúgy magától, mit szeret bennem.

Közben én egyre jobban belejöttem és hetente sütivel mentem elé, kézzel írott levéllel, rajzzal mentem elé vagy frizbivel és sörrel (programajánlat). Én meg alig kaptam valamit, talán háromszor ért meglepi tőle.

Pedig az elején ígérgette, hogy gyertyafényes vacsora, gyertyafényes kádfürdő stb-stb-stb lesz majd.


Úgy vettem észre magamon, hogy többek között azért, mert ígérgette az elején és mondogatta, milyen nagy jelentőségűnek tartja, elvárássá vált bennem, hogy meglepiket kapjak és én is így fejezem ki a szeretetemet.


Most az mellékes, mi miatt okozott nekem ez is gondot, mi erősítette fel ezt is ennyire bennem.


Viszont megijedtem...

Mit lehet kezdeni a meglepik kérdésével? Szerintetek aki igényli is ezeket, mennyi meglepi a normális?

Lehet, hogy az "ajándékok" és az "elismerő szavak" a szeretetnyelveim?


2016. jún. 8. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is sok ilyet ígért a párom annak idején. Aztán mikor semmi se lett belőlük lecsesztem többet ne ígérgessen.
2016. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég gyakori, hogy egy kapcsolat első 2-3 hónapjában vannak olyan édi-bédi szokások, amik utána eltűnnek. Egész napos SMS-ezés, versek írása, vagy mint esetetekben: az ajándékozás. Ha néhány hónap után ezek eltűnnek, észre kell venni, hogy ez a "lila köd" időszak velejárója volt, és elmúlt. A kapcsolat új szintre lépett, ettől még nem lesz rosszabb, sőt. Felesleges elvárni ezeket szerintem. Ha tényleg ennyire igényled a dolgot, akkor beszélj vele erről.
2016. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az ígérgetéssel volt gond; azzal volt gondom, hogy sok elvárása volt és egy idő után nemhogy leveleket nem írt, élőben se 'dicsért' eleget, nem mondta, hogy sikerül teljesítenem. Ő elvárta és kérte, hogy ha változtat valamin, amit kérek, dicsérjem. Fordítva nem történt meg.


Szerintem ha szóban jobban kommunikál le bizonyos dolgokat, nem ígérget (és a kapcsolat más területein is máshogy teljesít), akkor fel se veszem...

2016. jún. 8. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk pont, hogy a legelején voltak ezek kevésbé jellemzőek, aztán az összeköltözés után az idő múlásával valahogy megjelentek, azóta is gyakran írogatunk egymásnak szerelmes üzeneteket (pár soros kis butaságok, de jól tudnak esni), vagy épp papírszívet vágunk ki, esetleg rajzolunk pl. egy szerelmes macit és egyebek :) A szív alakú ételek sem ritkák, vagy a "meglepi" tea/kávé/gyümölcstál, amire a másik éppen vágyott, és szólnia sem kellett, mert elé hozták.

A kérdésedre a válasz: egy szürke, borongós hétköznapon, ha rossz az általános hangulat, egy ilyen nagyon is jó hatással lehet a kapcsolatra, persze fontos, hogy tudja értékelni mindkét fél.

2016. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja még azt hozzátenném, hogy a kapcsolat eleji nagy ígérgetéseket jobb osztani kettővel, és inkább rossz jelnek tekinteni. Azt értékeld, amit esetleg nem mond, de tesz, ne amiről sokat beszél. Az elvárásokkal ugyanez, elég éretlen személyiségre utal, ha nem értelmesen kifejezi, hogy mi tud számára jól esni, és hagyd, hogy a magad módján nyújtsd azt neki, hanem konkrétan követel tőled.
2016. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*és hagy
2016. jún. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlzásba viszed. Szinte kiszolgálod a pasit ezek alapján, udvarolsz neki, és kb "szóhoz se hagyod jutni". Kicsit engedd el magad, és ne legyél ilyen kényszeres.

Én meg szoktam lepni páromat apróságokkal, de nem viszem el nagyon nyálasba, és nem is teszem annyiszor, hogy hozzászokjon, úgymond. De pl pár hónap után írtam neki egy gagyi kis cetlit, mikor unatkoztam melóban, hogy "Bármilyen nehéz napod is van épp, jusson eszedbe, hogy szeretlek!". Azóta többször is mondta, hogy mennyire jól esett neki, volt, hogy le is fotózta, hogy éppen ezt nézi. Pedig tényleg csak egy bugyuta kis cetli, de nagyon fontos lett mindkettőnknek. Ezt leszámítva nem irogattam neki ilyesmit, -egyelőre- fél év alatt. Pár alkalommal vittem neki sört, vagy valami finom harapnivalót, névnapjára sütit sütöttem. Ő energiaitalt vesz nekem néha, meghív gyrosozni, egyszer vett rózsát is, csak úgy, semmiféle alkalom nem volt. Szóval, folyamatosan éreztetjük egymással, hogy törődünk a másikkal, gondolunk rá, de nem minden héten, és nem egyoldalúan.

Tényleg csak ismételni tudom magam: higgadj le, és ne görcsölj rá, ne mássz a nyakára, aztán meglátod, hogy reagál.

2016. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!