Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idő semmit sem gyógyít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az idő semmit sem gyógyít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves lány vagyok és nagyon szeretnék tanácsot kérni, ami kicsi löketet ad nekem, mert teljesen el vagyok keseredve és úgy érzem, h még ennyi év után sem akar enyhülni a fájdalom és a csalódás. Nem tudom mit tehetnék...

3 évvel ezelőtt megismerkedtem egy fiúval, akivel 4 hónapot voltunk együtt, majd egyik napról a másikra elhagyott egy másik nő miatt. Számomra felfoghatatlan és érthetetlen volt a dolog, ugyanis a 4 hónap veszekedés nélkül zajlott, semmi jele nem volt annak, h ő boldogtalan lenne és egyik este sírva hívott fel, h ő nem tudja, h még szerelmes-e amin természetesen meg is lepődtem. 1 hónapig ment a csiki-csuki játék, h nem tudta eldönteni, h mit szeretne, majd megelégeltem a megalázást és a szülei tanácsára is szakítottam vele, jobbnak láttam. Persze 1-2 napig keresett és ennyi. Azóta szerencsére nem láttam, csak a netről tudok róla 1-2 dolgot: hogy azóta is együtt van a csajjal, de a nő már gyereket is vár tőle... Na ez a hír padlóra küldött. Azon a napon amikor ezt megtudtam, akkor szinte újra a szakítás időszaka bukkant elő belőlem. Egész nap csak járkáltam ide-oda, sírhatnékom volt és megesik h este is sírva alszom el. Nem tudom, h miért van rám még mindig ilyen hatással. Szerelmes lehetek még, vagy csak a csalódás tör fel bennem újra és újra, amit nem tudtam megemészteni?

Azt hittem, h már minden rendben van velem, mert fél éve rám talált a szerelem és ez a fiú tényleg minden értelemben tökéletes a számomra, de 1-2 napja, h ezt a dolgot megtudtam (h a nő várandós) teljesen magam alatt vagyok... pedig eddig minden nap pillangók voltak a gyomromban, de most... most mintha elvágtak volna valamit. Ez miatt a hír miatt! Vagy ha leülepszik a dolog, akkor minden olyan lesz a jelenlegi kapcsolatomban mint ezelőtt volt? Kérlek, szerintem nem érdemes olyannal jönni, h "nem vagy szerelmes" mert tudom milyen annak és nem annak lenni, DE tisztában vagyok vele, h OLYAN SZERELMES mint ebbe az exembe voltam már sosem leszek!

Kérlek, segítsetek, nem tudom, h mit tegyek. Gondolkodtam már pszichológuson is, de szerintem többet nem tudna mondani mint mások: Nem érdemli meg, h sírjak miatta vagy bánkódjak stb.


2016. jún. 27. 20:31
 1/9 Komolyan mondod? ***** válasza:

Még mindig nem vagy túl ezen a pasin, az a nagy helyzet...


Minden fejben dől el, ez is!


Ha tudod jól, hogy mit mondana egy pszichológus és mi a helyes megoldás ebben a helyzetben, akkor miért nem teszel ellene?

Én elhiszem, hogy fáj a szakítás, de mi értelme annak, amit most csinálsz? Semmi...Már huszonhatszor boldognak kellene lenned. Hidd el, ez a fiú sem bánkódik utánad. Te miért teszed tönkre miatta az életed?

2016. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon igazad van, talán tényleg bennem van a hiba... Pedig annyira igyekszem mindig ha előbukkant bennem, a sok negatív dologra gondolni, amit okozott nekem, h miért jobb, h szétmentünk... Egy ideig ment is, tényleg nem gondoltam arra, h mi lenne ha együtt lennénk ezalatt a fél év alatt, sőt előtte sem. Megfordult a fejemben, h vajon mi lehet vele, de nem boncolgattam már magamban, h mit kellett volna másképp csinálni. De ez most valamiért felzaklatott :/
2016. jún. 27. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
6 éve mentünk szét az első bnőmmel és még mindig tisztán emlékszem mindenre. Szóval hülye duma, hogy idővel jobb lesz.
2016. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor kb törődjek bele, h egész életemben egy kínzó emlék marad és próbáljak ezzel élni?! :(
2016. jún. 27. 21:29
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, mert az idő nem old meg semmit, neked kell tenni érte, ezen csak te tudsz változtatni. Döntsd el meddig akarsz szenvedni, jegyezd fel, addig sírj, tombolj, járkálj fel-alá, de utána hagyd magad mögött és érezd jól magad, más út nincs.
2016. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is( csak nekem plátói volt) ,de nálam már 10 éve tart.Úgyhogy megértelek.
2016. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom jól, h nem kell erre alapoznom, h talán neki most milyen jó mert baba stb. de az is biztos, h ez a kapcsolat sem felhőtlen és nem tudhatom, h mi lehet a háttérben, mert ugye az emberek mindig csak a szépet mutogatják a külvilágnak, a rosszat pedig rejtegetik. Nem kívánok nekik rosszat, de előbb-utóbb tényleg mindenki megkapja a magáét, azt amit tett az élete során! :)
2016. jún. 27. 22:25
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Megkapja, igen, de attól már te nem leszel boldogabb. Ne egy olyan személy miatt tedd magad tönkre, akit te nem érdekelsz.
2016. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Továbblépés:

1. tüntess el mindent, ami rá emlékeztet

2. keress valami jó hobbit, elfoglaltságot, sportot, hogy ne gondolj rá annyit

3. ha 1-2 nem igazán segít, akkor próbálj negatív dolgokat megfogalmazni az exről: pl. nem érdemelt meg téged, nem is szeretett téged igazán...

4. próbálj meg ismerkedni más srácokkal, hátha becsap a villám

5. megpróbálhatod fejleszteni magad, hátha vannak olyan hibáid, rossz szokásaid, amin javíthatsz

6. időbe fog telni amíg tovább lépsz, akárhogy is próbálod. A tovább lépés nem azt jelenti, hogy elfelejted mindazt, ami történt, hanem azt, hogy képes vagy ezekkel az emlékekkel együtt élni. Idővel talán képes leszel arra is, hogy örülj annak, hogy az ex megtalálta a boldogságát egy hozzá illő nővel.

7. amikor kétnapi munkabéredet csengeted ki a pszichológusnál 45 percért, akkor szerintem nagyon hamar úgy fogsz határozni, hogy megy ez nélküle is :D

2016. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!