Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csendes támasz legyek, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csendes támasz legyek, vagy beszéljük meg?

Figyelt kérdés
Az én barátom a világ legpozitívabb, legmosolygósabb embere, amikor 4 helyről folyt belőle a vér is mosolygott és közölte, hogy a vér kijön a kedvenc pólójából, nincs semmi baj, most viszont teljesen összetört. Nagyon fiatalok vagyunk (azt, hogy pontosan hány évesek inkább ne firtassuk) és babát vártunk, nem terveztük megtartani, de az abortuszhoz már késő volt, a 12. hétben jártam, úgy terveztük, hogy a barátom szülei örökbefogadják majd, illetve ők szerették volna nagyon. A barátom teljesen beleélte magát, lesz egy baba a házban, aki bár nem lehet az övé, tesóként jelen lehet az életében és a szülei is nagyon lelkesek voltak, én pedig nem akartam ezt az egészet. Nagy pocakkal mászkálni, magántanulónak lenni, talán ki is rúgtak volna a suliból. A lényeg a lényegben, hogy rosszul lettem, kórházba vittek és kiderült, hogy a baba meghalt. Amikor az orvos közölte, hogy mi van a barátom csak faarccal hallgatta, aztán amikor kettesben maradtunk megölelt és azt mondta, hogy minden rendben van, de a hangja elcsuklott és sírni kezdett. Még soha nem láttam ilyennek. Sajnálom én is a dolgot, de tudom, hogy nem szabad összetörnöm és talán jobb ez így, ő viszont teljesen magába zuhant és nem tudom hogyan segíthetnék neki, beszéljünk a dologról vagy hagyjuk?! Tényleg teljesen tanácstalan vagyok.

2016. jún. 29. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Ő is érző lény, mivel a leírásod alapján téged nem hatott meg a gyermek halála, hanyagoljátok egy kicsit a gyermekvállalást.
2016. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnénk gyereket, ezt sem terveztük és mint írtam is, nem akartuk megtartani. Meghatott, de reálisan látom a dolgokat.
2016. jún. 29. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, teljesen átérzem a helyzetet, átmentünk nagyon hasonlón. Mindenképpen fontos beszélni róla.

Azért is nehéz, mert ilyenkor egyszerre ér megkönnyebbülés és bánat, és nehéz összeegyeztetni a különféle érzéseket.

2016. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

És még valami...


Három magzatot veszítettem el, tervezett és nem tervezett terhességekből is. Ez alapján írom, hogy bármennyire is reálisan próbálod nézni a helyzetet: óriási veszteség ért, amit NEKED IS fel kell dolgoznod. A terhesség alatt az anya és a magzat között már szimbiózis alakul ki, nem csak testileg, lelkileg is. Komoly veszteséget éltél át! Az első vetélésem után kb. fél évig tudtam hárítani a fájdalmat, megmagyarázva magamnak, hogy jó volt ez így, meg az élet rendje, stb. Fél évig ment, aztán úgy tört fel belőlem az addig elfojtott fájdalom, mint egy gejzír! Nem érdemes elfojtani az érzéseket. Lehet, hogy most a barátodon jobban látszik, de nem ő az, aki hetekig hordozta magában azt a kis életet, a saját testéből táplálva, testi-lelki közösséget alkotva. Nem ő ment át a műtéten. Természetesen őt is veszteség érte, de téged is, még ha nem is vallod be egyelőre magadnak.

2016. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy érzitek, hogy meg kell beszélnetek, akkor beszéljétek meg. Erőltetni semmit sem kell, ha a barátod esetleg beszélni akar róla, akkor szerintem úgyis elkezdi magától. Esetleg rákérdezel, hogy nem lenne-e jobb az elfojtás helyett megtárgyalni az egészet, de ha nem akarja, akkor hagyd. Legközelebb pedig inkább védekezzetek, ha nem akartok gyereket.
2016. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12:49: Ez az "óriási veszteség ért, csak nem vallod be magadnak" dolog szerintem nem mindenkire húzható rá. Nem mindenkinek veszteség, ha előre nem tervezik. Persze nyilván attól is függhet, mennyi idős volt a magzat, amikor elvetették/elvetélt.
2016. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!