Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz lehet, hogy a hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz lehet, hogy a hagyományos női szerepeket preferáló nők valójában gyenge nők, akik képtelenek magukat eltartani, és ezért igába vonnák a férfiakat, hogy biztoságban legyenek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 29. 18:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem, megint egy semmit mondó általánosítás!


Jobb nem jutott az eszedbe?

2016. jún. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem általánosítok, sőt az egész kérdés feltételes módban van.


A lényeg, hogy nem szellemi meggyőződésből, a princípium megértéséből cselekszenek, hanem csak azért támogatják ezt az eszmét, mert életképtelenek.

Természetesen más tényezők is közrejátszhatnak, pl. tudna dolgozni, nem életképtelen, csak nincs hozzá akaratereje, vagy csak kényelmes.


Egyébként nő vagyok, 20 éves.

2016. jún. 29. 18:22
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

Van amelyik igen, de nem mind. Kedvencem akinek minden adott lett volna tanuláshoz, mégis legnagyobb eredménye egy kettes érettségi. A munkához való hozzáállása olyan, hogy sehol sem tűrték meg néhány hónapnál tovább. Inkább gyereket szült, mert ő anya szeretne lenni, milyen csodás érzés is az.

Persze ismerek olyat is aki ezeket az elveket vallja és le a kalappal a mindennapi élete előtt.

2016. jún. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nem akaratgyengék, hanem mások a céljai. Én biztos nem bírnám, de van olyan, aki arra vágyik, hogy otthon maradjon és gyereket neveljen, neki ez a célja, ez teszi boldoggá. Sosem értettem, ez miért kevesebb más szemében a többi életcélnál. Rendben, nem termel pénzt, de ha a férfi eleget keres, és mindketten erre vágynak, akkor nem tudom, mi a baj.
2016. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Komolyan mondod? ***** válasza:
76%

Szerintem nem feltétlenül életképtelenség. Lehet, hogy így beszélte meg a párjával/férjével, ergo nekik így kényelmes.

Nem egy háztartásbeli nőt ismerek. Teljesen talpraesett, erős nők. Tanulnak, megcsinálják a házimunkát/ház körüli munkákat, nevelik a gyerekeket.


Igazából engem nem különösebben érdekel, hogy kinek milyen a magánélete, gyenge vagy erős nő-e.

Én mindenesetre nem csinálnám az tuti! Nekem nagyon kiszolgáltatott lenne a helyzet, valamint a nap nagy részében rém unalmas lenne csak otthon lenni és főzni, mosni, takarítani...

2016. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A gyerek kérdést ne keverjük ide, mert nem csak a háztartásbeli nők szeretnének gyereket.

A kérdésem lényege az, hogy azért ülnek otthon (ha van gyerek, ha nincs), mert nem boldogulnának a nagyvilágban. És ezért teljesen kiszolgáltatottá teszik magukat a férfjüknek, cserébe elvárják, hogy biztonságot teremtsen a férj.

2016. jún. 29. 18:36
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Az egyik azért, mert nem boldogul a, másik azért, mert lusta. Miért akarsz ennyire általánosítani?
2016. jún. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%
Nem, hanem ők a normális nők. Egyébként attól, hogy valaki a hagyományos női szerepeket preferálja, még elmehet dolgozni.
2016. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, miért kötekedsz? Ezt a kettőt példának hoztam, ahogy a "pl" szó jelzi is. Nem általánosítok, tisztában vagyok azzal, hogy sokkal árnyaltabb a kép.

Ha nem tudsz provokáció mentesen válaszolni, akkor inkább kopj le.

2016. jún. 29. 18:42
 10/23 A kérdező kommentje:

#8


Szóval, aki nem szeretné az egész életét függésben leélni, az nem normális nő? Érdekes, amit mondasz...

2016. jún. 29. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!