Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a monogámia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a monogámia életszerű?

Figyelt kérdés
mit gondoltok arról aki azt állítja nem? 25/N
2016. júl. 25. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem életszerű. Azt hogy már nem huszonéves :)
2016. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen életszerű,legalábbis számomra az.
2016. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Más vallás szerint pedig a többnejűség az életszerű.

Na, akkor most mi van?


Számomra a monogámia az életszerű, ebben nevelkedtem.

2016. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez számomra nehéz kérdés, alapvetően egy sírig tartó monogám párkapcsolat megteremtése a célom, de megértem, miért mondják páran, hogy lehetetlen. Mindenképpen két mélyérzésű jellem és egy baromi erős, pótolhatatlan kötelék kell ahhoz, hogy működhessen, ami valljuk be, nem annyira gyakori, mint lennie kellene.
2016. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
A monogámia nem egészséges dolog, de mégis törekedni kell rá.
2016. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem egészséges de törekedni KELL rá? :) hát végülis az élet muszájai okozzák a stresszt, a stressz pedig köztudott h nem egészséges
2016. júl. 25. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi ihlette a kérdésedet?
2016. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még gimiben mondta az egyik tanárom (talán szociológiatanárom lehetett, ő volt ilyen jó fej, hogy a tananyagtól lényegesen eltérő, de érdekes dolgokat kezdett el mesélni), hogy az emberre a "sorozatos monogámia" a jellemző, azaz nem mint a hattyúk, élete végéig egyedül van, ha az első választott párja elpusztul, hanem élete során több párja van, de azok mind monogám jellegűek.


Egyébként tehát a párválasztási preferenciákból kiindulva (a férfi a szexuális, a nő az érzelmi hűségre a legféltékenyebb alapon) szerintem teljesen életszerű, elvégre hogyan éred el, hogy a választott asszony csak veled szexel, és a választott férfi csak téged szeret? Nyilván rengeteg időbefektetéssel, ami elveszi az időt az esetleges egyéb kapcsolatok kialakításától (azért ha az asszonykát naponta kétszer megfekteted, hát férfi legyen a talpán, aki emellett még szeretőt is tart és néha-néha elkalandozik).


Nyilván vannak olyan emberek, akiknek kifejezetten megerőltető monogám kapcsolatban élnie, nekem speciel velük sincs semmi problémám, akkor állok értetlenül a dolog előtt, amikor ennek ellenére és ennek tudatában belebonyolódnak egy komolyabb kapcsolatba, ahol a másik félnek az az elképzelése, hogy ez maximális exkluzivitással jár, teljes a monogámia. Vagy vállalja önmagát, és jelentse ki, hogy márpedig ő nyitott kapcsolatban akar élni (nyilván aki a maga részéről életszerűtlennek tartja a monogámiát, az a másiknál is ugyanígy gondolkodik), vagy ne bántsa tudatosan, ne verje át direkt a másik felet, azaz ne kezdjen komoly párkapcsolatba.


Mert szerintem a monogámia életszerűségét bizonyítja, hogy egy olyan párkapcsolat, házasság, amiben egyébként minden jól működik (igen, tudjuk, mindenhol és mindenkinél vannak problémák és mélypontok, de most az általános mindennapokról beszélek), szexuálisan és érzelmileg is kielégíti mindkét felet a párjuk, és úgy egyébként egyikük sem egy monogámiaellenes valaki, akkor náluk nagyon is életszerű a helyzet. Megcsalás vagy akkor van, ha az egyik fél a kezdetektől fogva őszintétlen volt és hazudott a hűségre való hajlandóságáról, vagy akkor, ha _valami_ hiányzik a kapcsolatból, amit máshonnan szeretne megszerezni. Ebből kiindulva szerintem a monogámia életszerű. Nekem legalábbis még nem volt gondom vele, de ha emiatt naivnak tituláltok, akkor áldásom rá, vállalom.

2016. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Az utolsónak pedig plusz köszönet h kifejtette a véleményét!
2016. júl. 25. 21:37
 10/10 A kérdező kommentje:
mi ihlette a kérdésemet? elfolytott szenvedélyek
2016. júl. 25. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!