Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnál? A párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagálnál? A párod szüleivel pár napra elmentek nyaralni, többi lent.

Figyelt kérdés

Pár napra a párommal és a szüleivel elmentünk nyaralni, hotelben szálltunk meg.

Azt tudni kell, hogy az utóbbi időben tűnt fel, hogy a párom szülei nem szívlelnek engem. Ez eddig nem tűnt fel egyikünknek sem, mert külön élünk, és nem is nagyon van okuk erre. (Nem iszok, nem cigizek, nem drogozok, művelt vagyok, csúnya sem vagyok, a családi háttér pedig körülbelül azonos.)

Semmi rosszat nem mondtak nekem szemtől szembe, csak a páromnak tesznek néha megjegyzéseket, hogy mit csinál rosszul, elrontja az életét. - Egészen pontosan az anyukája, a férje maximum helyeselni szokott.

A történet ami a kérdést ihlette:

A páromnak szokása vacsora során, az épp fogyasztott italok mellé még kérni egy kancsó vizet is.

Első két nap nő volt a pincér, aki csak sima vizet hozott kancsóban jég nélkül. (Semmi baj nincs vele, ezt kértük.)

A harmadik naptól férfi volt a pincér, látszott rajta, hogy nagyon korrekt személy, jéggel, szódavizet hozott.

Ezt "leszanyósom" meg is szólta, hogy nem sima vizet kaptunk, majd odasúgta a férjének, hogy biztos tetszik a pincérnek a párom. A férje annyit mondott, hogy lehet, erre pedig a párom anyukája azt, hogy "nem is bánnám".


Én ezt hallottam, a párom nem, csak észrevette, hogy valamiről beszélnek, és megkérdezte, hogy miről van szó. A drága anyós annyit mondott, hogy "semmi-semmi", és közben az én szemembe nézett, mint aki direktben úgy mondta volna, hogy én halljam.


Nem vagyok féltékeny típus, nem ebből a szempontból írom a kérdést, hanem hogy ti hogyan reagálnátok erre?

Én nem szóltam erre sem közben sem utána egy szót sem, mert úgy éreztem, veszett ügybe felesleges energiát ölni (mármint ok nélkül próbál fúrni), illetve a párom kedvét sem akartam elrontani a nyaralás során.

Viszont elég büszke alkat vagyok, eléggé idegesít, hogy lenyeltem a békát, és azt sem tudom, hogy hogyan kezeljem a jövőbeli majomkodásait a drága anyósomnak. - Mert annyira naiv nem vagyok, hogy ez csak átmeneti dolog lesz.


2016. aug. 9. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán találkoznék többet a szüleivel. Nem kell őket látnom, nem őket szeretem. :D
2016. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg elmondani ezt finoman a párodnak, ne vádaskodóan, csak hogy neked ez rosszul esik és így azért érthető módon nem szívesen vennél részt a jövőben családi találkozókon. Tuti meg fogja érteni, talán még kicsit szégyellni is fogja magát az anyukája miatt, és esetleg beszél vele, elmondja neki, hogy te fontos vagy számára, és igenis fogadja el a választását!
2016. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szüleivel nem találkoznék soha többet. De a kapcsolatot is kétszer meggondolnám.
2016. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az anyósom nekem is hasonló kaliber. Egy szóval kétszínű! Én leminimalizáltam a beszélgetést és a találkozást. Már 1 hónapja nem is láttam őket, de ők sem érdeklődnek felém, h mondjuk mikor megyek hozzájuk szóval ez így meg is van beszélve! :D Ha esetleg betévedek a házukba, akkor természetesen bunkó nem leszek! :)

Azt tudom tanácsolni, amit a többiek. Minimalizálni a találkozásokat!

2016. aug. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én elmondanám a páromnak, megkérdezném, mit gondol. A lényeg az, hogy vele rendben legyenek a dolgok, ne hagyja, hogy túlságosan befolyásolják a szülők.

A szülőkkel meg legfeljebb minimálisra redukálnám az érintkezést.

2016. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a szülőkkel nem veszekednék, felesleges, de persze mivel rosszul esne, mondanám a páromnak, hogy mi volt, talán ő helyre tudná picit rakni őket. valószínűleg az anyósnak van valami baja veled (vagy lehet, hogy semmi személyes, csupán "senki nem elég jó az ő kis kincsének" kategória..) após meg követi amit anyós csinál.

alapvetően hűvösen viselkednék egy ilyen húzás után velük, ez a minimum.

2016. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de hülye vagy, bolhából elefántból csinálsz. kíváncsi vagyok mikor jönnek rá a párod szülei hogy egy buta lány fiuk barátnője.
2016. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma 09:07


Még szerencse, hogy én vagyok a férfi.

Ha lusta vagy rendesen valamit elolvasni, akkor mi a fészkes fenéért válaszolsz. Idióta.

2016. aug. 16. 22:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Hű, hát soha többé nem mennék velük együtt nyaralni a helyedben, az tuti, csakis a párommal. Szerintem is mondd el neki, sokat el fog árulni a reakciója. Egy ilyen után rendesen ki kellene osztania anyucit, hogy állítson magán.
2016. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!