Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szerető szó miért csak ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerető szó miért csak ezt jelenti manapság?

Figyelt kérdés

Aki járt valaha általános iskolába vagy középiskolába, az ének óráról emlékezhet rá, hogy a szerető szó régen (50-100-150 éve és még régebben) azt jelentette, amit ma kb a barátnő/barát jelent.

"Jaaaaj, elhagyoooott a szereeetőőőőm..." - Vagyis otthagyott a barátom/barátnőm. Régen ha két ember úgy volt együtt, mint ma egy párkapcsolatban két ember házasság nélkül, azt szeretőnek hívták.


Oké. Legyen. Az az idő elmúlt. De ma meg már még arra sem szokták a szerető szót használni, amikor két ember összejár dugni. Pedig emlékszem édesapám is mesélte, hogy a '60-70-es években még simán csak arra is használták a szerető szót, amit ma csak szexpartnernek hívnak. Akik nem mindketten szerelmesek és csak összejárnak.


Én vagyok ilyen régi módi (24 évesen...), hogy a szerető szót még használom arra is, amikor két független ember összejár dugni?

Ezek a fosok, mint a dugópajtás meg ilyenek, még 10 éve sem nagyon léteztek, csak most jöttek be az angol nyelvből lefordítva.

Múltkor mondtam társaságban hogy van egy szeretőm, erre egy nyomi elkezdett bármi háttérinfó nélkül háborogni, hogy miért csalom meg a barátnőmet. Nem is volt barátnőm, csak így hívtam akivel akkor összejárogattam. Ő mi lenne, ha nem a szeretőm?



2016. szept. 26. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

"A szerető szó miért csak ezt jelenti manapság?"


Egy mondatban válaszolok a kérdésedre: Ez a 21. század, ahol minden régi dolgot eldobunk.

2016. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
A nyelv folyamatosan változik új szavak születnek régiek átformálódnak vagy elvesznek. Ha ez nem így lenne meg lennénk lőve és még mindig a németet vagy a latint használnánk hivatali ügyekben. Ha nem vagy hajlandó változni a korral akkor rendszeresen fogsz belefutni félreértésekbe hiszen a környezeted már nem abban az értelemben használja a szót mint te.
2016. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Te vagy ilyen regimodi. Hasznalj amit akarsz, csak ne csodalkozz a felreerteseken.
2016. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

A szó jelentését mindig az adott közösség formálja. Csomó olyan szó van, ami régen tök mást jelentet, már már lehet gyökeresen más a jelentése, vagy másra használjuk. Pl csicska, búvár, bóna... stb.


Ez ellen nem tudsz nagyon mit tenni. A közösség alakítja a nyelvet.

2016. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szar/szár nemyelvújítás előtt azt jelentette hogy tar, vagy kopasz, most a jelentése széklet.
2016. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nelvújítás akart lenni :)
2016. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, ennek az eredeti jelentése az a férfi/nő, akivel szerelem van. Mivel akkoriban a házasságok többnyire az érdekről szóltak, vagyon házasodott a vagyonnal, birtok a birtokkal, köze nem volt a szerelemhez.

Ezért volt a szerető szó szerint az, akihez érzelmek is kötötték a másik (foglalt) felet.


Ebből jött az, hogy a szerető az, akivel csalja valaki a házastársát, akkor is, ha a férjét/feleségét szereti, amazzal meg csak du.gni járnak össze. De azért ott is benne van a pakliban, hogy a házasságban már nincs szerelem, ezért került képbe egy szerető.


A dugópajtiknál és társaiknál pont a lényeg, hogy köze nincs az érzelmeknek az egészhez, csak egészségügyi szexre járnak össze, szerelem kizárva. Így hül.yeség is lenne szeretőnek hívni, ha nem szereti, csak dugnak. Nem?


A régi jelentésről annyit, hogy pl. régen a szűz azt jelentette, hogy meddő, terméketlen. Aztán ez alakult át azzá, hogy még nem szült, vagyis dugatlan: szűz. Egy időben a szép szüzek pedig jelenthettek egyszerűen fiatal hajadon lányokat is, senki sem állt neki megvizsgálni őket, hogy érintetlenek-e.


A szavak jelentése változik. Zsírkirály, nem?

2016. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De most komolyan, eddigi 7 válaszoló. Ha azt mondja valaki nektek hogy szeretője van, abból nem gondoltok arra hogy talán csak két független ember összejár dugni?
2016. szept. 26. 11:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadók szerintem jó válaszokat adtak, egyetértek velük. Ha te azt mondanád nekem egy társaságban, hogy szeretőd van, én is azt gondolnám, hogy van egy barátod/barátod, akit megcsalsz valaki mással, és azon gondolkoznék, hogy ezt az igencsak bizalmas információt miért osztod meg velem.


Természetesen dönthetsz úgy, hogy a nagy többségtől eltérően használsz bizonyos szavakat, de ne lepődj meg, ha emiatt félreértenek.

2016. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a korrekt választ.


Akkor úgy döntök hogy ezután is ezt használom inkább, mert nekem ez a szimpatikusabb

2016. szept. 26. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!