Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha majd felmerül az összeköltö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha majd felmerül az összeköltözés ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyelőre elméleti kérdés, de ha felmerül, nem tudom mit javasoljak neki. És kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Az ő helyzete:

- megyeszékhely külterületén két szintes családi ház, kb. 3000 négyzetméteres telken

- testvérével lakik benne, övé a felső szint

- még 18 évig van rajta hitel


Az én helyzetem:

- a megyeszékhelytől 25 km-re egy 3000 fős kisvárosban lakom

- a belvárosban egy kétszintes családi házban, telek 1000 négyzetméter

- a felső szint az enyém, az alsó anyámé, aki betegsége miatt felügyeletre, illetve segítségre szorul

- hitel nincs

Mindketten a lakóhelyünkön dolgozunk.



2016. okt. 26. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És mi a konkrét kérdésed?
2016. okt. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az hogy például te, ebben a helyzetben hogyan költöznél össze vele?
2016. okt. 26. 10:48
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Ti adjátok el a házat, anyukád a ház feléből mehet öregotthonba, ahol szakszerű segítséget kap a nap 24 órájában. Párod is eladja a fölső szintet, a közös pénzből meg vesztek egy közös lakást.
2016. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

#3 Amin hitel van nem lehet eladni, ez az egyik, kettő anyád se dobott másnak amikor gyerek korodban beteg voltél.


Kérdező, természetesen hozzátok költözzetek és gondoskodj édesanyádról amíg szüksége van rá.

2016. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1. Nincs megosztva a ház, csak egymás között osztották el a szinteket. Ha megosztják, hogyan alakul a hitel? Mert ha azt kifizeti, nem marad semmi pénze.

2. Mi van, ha anyám nem akar menni? Kényszerítsem?

2016. okt. 26. 10:58
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

25 km felnőtt korban abszolút nem távolság, így a munkahelyváltás nálam szóba sem kerülne, már amennyiben normális munkahelyeink vannak. Kérdés persze, hogy hány évesek vagytok, mert a gondolatmenetedből nem tűnsz felnőttnek.

Fészket mindenképp sajátot akarnék, nálam az nem opció, hogy különböző családtagokkal éljünk együtt, ezt egyszerűen nem tartom egészségesnek. Újabb kérdés: a pasid miért vett fel hitelt a testvérével 18 évre? Gondolom a saját részükhöz mindketten ragaszkodnak, de akkor most 18 éven át egyikük sem akar családot? Vagy mindketten odaviszik a házastársaikat, gyerekeiket, és élnek 8-an - 10-en egy fedél alatt nagy boldogságban?

A te helyzeted más, édesanyád betegségének súlyosságáról semmit sem írtál. Ha nem vészes a dolog, egy házi gondozó simán be tud neki segíteni, plusz te ha a környéken maradsz, ápolhatod és látogathatod minden nap, azt viszont ő sem várhatja el, hogy életed végéig a mz ő szoknyáján ülj, és ne mozdulj se munkahely, se család ügyben semerre. Kérdés persze az, hogy fel tudsz/akarsz-e nőni, és le tudsz-e válni a szüleidről.

2016. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Nem szeretném, csak úgy kidobni, meg kényszeríteni sem. De a második válaszolónak biztos menne.
2016. okt. 26. 11:00
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves hatos.

28 évesek vagyunk. Nem vett fel hitelt, a szülei vették fel, de már nem élnek, így ők fizetik. És igen, úgy gondolták, hogy oda fognak költözni a házastársaik, és szerintük fejenként 2-2 gyerekkel még simán elférnek abban a házban.

Anyám betegsége nem súlyos olyan helyzetekben kell a segítség, mint pl. bevásárlás, orvoshoz egyéb helyekre elmenés. De azt akkor is meg tudom oldani, ha külön lakunk, csak a közelében kell lennem. Nem szükséges egy házban laknunk. És ő sem várná el, hogy örökre együtt lakjunk. Ez nem probléma.

2016. okt. 26. 11:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Én vennék egy saját lakást valahol ami az én nevemen van, anyukám mellé egy ápoló, de látogatnám. Azt hogy anyukám lakik a lakásban vagy én azt megbeszélném anyukámmal.


Vagy eladni a házat /a tieteket/ és venni 2 kisebbet. Egy anyukádnak egy neked.


25km az nem sok, 30perc autóval.

2016. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

A megoldast nem tudom csak azt, hogy en soha nem adtam el egyik ferjemert sem a hazam. Egyutt eltunk az ivekben az enyem pedig ki volt adva.


Sztem semmikeppen ne add el a hazad mert barmi van van hova menned, plusz anyukad is ott lakik. Sztem ha ove a felso szint akkor nem gond ha odacuccolsz, abszolut kibirhato. Ezerszer inkabb ez mint az, h a vegen fedel nelkul maradj mert csak nagyon keves kapcsolat tart orokke ugyhogy csak erre ne epits:-))

2016. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!