Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből meg lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebből meg lehet élni nekem? Válófélben vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermek. Van 1 lakás és egy ház, amiből nem akarok semmit elhozni, otthagyom, maradjon a gyerekeknek, vagyis a részemet rájuk iratnám. Kicsit bonyolult, de kérném a segítségeteket.

Van főállásom, ahol kb. 120e. ft-ot keresek, illetve másodálásom, ahol kb. 150e. ft-ot, tehát közel 300e. ft jön be havonta.

Nem tudom a gyerektartás mennyi most, de a panel lakás ki van adva albérletbe, a kertes házban a felseégem lakik a 2 gyerkőccel. Ő jobban keres, mint én, főálásból neki szerintem olyan 250e minimum bevétele van (sosem tudtam mennyit keres, mert abszolut nem vagyok anyagias, nem érdekel).

Szóval a panel ki van adva, de az albérlőkkel úgy van lebeszélve, hogy bérleti díj+rezsi (bemutatjuk a befizetett számlákat nekik) fizetnek. De az én számlámról megy az utalás a rezsire, vagyis havi kb. 40e ft, amit én fizetek ki. Ezután is én fizetném ki, de az összes bevétel a nejemhez vándorol, vagyis ott már kap 40-ezret tőlem. Remélem érthető. Tehát a 300-ból már 40 mínusz, marad 260e. Van egy lakás a családban, amit ki tudok bérelni 30e-ért, marad 230. Annak a rezsije, hát lövésem sincs, gázfűtéses minigarzon, szerintem havi 30e lehet, marad 200e. A gyerektartás összegéről sem tuddok semmit, de úgy gondolom, hogy egyszer van 40e, ami a kiadott lakás rezsijébe fizetek, de számolok még másik 40e-el, tehát marad 160 e ft. Napi szinten a kaja nekem 1500 ft, de legyen 2000. Vagyis 30 napra az 60e. Van még 100e ft, amiből havi30 a kiadás mosószerre, meg mososgatószivacsra, meg a tö-köm tudja még mire....vagyis ebből lesz 70e. ruházkodásra nem sokat költök, szerintem havi pár ezer forint lehet.

Nem tudom, jól számolok-e, de nekem úgy tünik, ennyiből meg lehet éálni és még tudok is félre rakni, plusz a gyerekeknek is tudok még zsebpénzt adni, de mivel még nem voltam ilyen helyzetben, és nem is ismerem az árakat, ezért kérem a segítségeteket, hogy nagyjából jól számolok-e?


2016. nov. 22. 20:05
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Másodállásban tudok többet dolgozni, ezért számolok 300e-el.
2016. nov. 22. 20:06
 2/23 anonim ***** válasza:
Igen, meg fogsz élni, és igen, válófélben vagy.
2016. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Csak úgy puszta érdeklődésből kérdezem, mi a lópikuláért nem költözöl a lakásba? Attól az még később lehet a gyerekeké. Mi a pitsáért kell mártírkodni? Vagy ha továbbra is kiadjátok a lakást, a havidíj fele a tied. Egyezz meg a nejeddel, hogy mondjuk továbbra is te fizeted a rezsit, mert így van megszokva, de akkor annyival többet kapsz a bérleti díjból.

Mi ezen ilyen kib_szott bonyolult? Vagy jól esik játszani a szegény szerencsétlen áldozatot? Majd jól elmeséled a haveroknak, hogy semmizett ki a boszorka?

2016. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem mártírkodom és nem is ez a célom, de elég szarul érzem magam és a lelkiismeretem is bánt. Amúgy meg mi a francnak egy 3 szbás lakás nekem? Plusz tele van emlékekkel, ott kezdtük a közös életünket, az az utolsó hely, ahol szeretnék élni egyedül.Ráadásul sokkal több a rezsije, és még egy bevételi forrástól is kiesünk.
2016. nov. 22. 20:16
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Gyerektartásra számolj kb 40%-ot a két gyerek után a nettó jövedelmedből, mert kb sima válás esetén ennyit ítélnek meg, ezt fogják levonni tőled. Mást nem kell fizetned, ha mégis azt önkéntesed, ahogy jónak látod.

A kiadott lakásba miért nem költözöl be? Nem a tiéd? Nagy? Vagy mi az oka? Elvégre a legegyszerűbb az lenne, nem máséba költözni, ahonnan ki tudja mikor menni kell esetleg.

Havi 100-ból is meg lehet élni, én is azt csinálom, amíg a gyerekem kicsi volt és járt rá családi és gyerektartás addig 110-ből éltünk ketten. Semmi nem lehetetlen...

De azért a jó és egyszerű megoldást keresd, ami vita esetén sem okozhat gondot. Nem jó az albérleten való ilyen osztozkodás, ha nincs mindenről papír.Mert ha nincs papíron hogy ő mennyit kap simán le is tagadhatja és máris annyival mínuszban vagy. Ne legyenek közös anyagi dolgok, az a legjobb. Tudd le a gyerektartást egyben, az dokumentálva van, mást nem lehet számon kérni rajtad. Az anyagi dolgaitok legyenek egymástól teljesen függetlenek, ahogy ti is, itt már csak a gyerekek közösek, semmi mást nem szabad közösen, mindenki kezdjen új életet.

2016. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Már látom miért nem akarsz oda költözni, akkor az rész törölve.
2016. nov. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Pedig mártírkodsz...ne írassál semmit Még a gyerekeidre. Sajnos ismerek egy elvált apukát, aki a gyerekeire íratta az ingatlanát. A gyerekek felnőttek, le se kakilják az apukájukat. Az beteg lett és hajléktalan...

A gyerektartás 40 % két gyerekre. Nem mindegy 120 ezerből vagy 300 ezerből veszed, a másodállás is bejelentett?

2016. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Így értem, miért nem költözöl a lakásba, de azt továbbra se értem, hogy miért mondanál le önként a neked jogosan járó részből a bérleti díjból. Szerezzetek ügyvédet, üljetek le és szép higgadtan beszéljétek át, papírozzátok le, aztán megy mindenki szépen a maga útján.
2016. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%
Persze 7-es, biztosan ok nélkül teszik... nem minden elvált apuka szűnik meg apának lenni a válás után (és nem, nem a lóvéról beszélek... a gyereknek nem az a lényeg).
2016. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem 3rdekel 7-es, h okkal vagy ok nélkül teszik! Volt lakása, de ráíratta a gyerekeire. Most pedig hajléktalan. Ennyi.
2016. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!