Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok? Ti mit tennétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vállalnátok? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Páromról kiderült, hogy mentális betegségben szenved (nem szeretném részletezni, az orvos azt mondta, egyike az egyik legnehezebb eseteknek).

Már az esküvőnket terveztünk, családot akartunk alapítani stb.

Most nem tudom mit tegyek. Hatalmas teher és felelősség egy ilyen betegséggel "megáldott" emberrel élni, nem tudom, bírnám-e. De magára hagyni sem akarom.

Ti mit tennétek a helyemben?

26/F



2017. jan. 20. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám. Csak akkor, ha gyógyszerrel abszolút tünetmentes, és hajlandó is őket szedni. De amint elkezdi, hogy neki nem kellenek a gyógyszerek, onnantól viszlát!
2017. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát basszus eddig nem tűnt fel, hogy valami nem oké?

Ha állítólag az egyik legnehezebb eset.

2017. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Selejt, lépj tovább.
2017. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
En nem vallalnam. Plane, ha csaladot szeretnek. Nem szeretnek attol rettegni, hogy a gyerekeim is ebben szenvedjenek, vagy hogy egy olyan anyaval kelljen felnoniuk, aki alkalmatlan az anya szerepre.
2017. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Milyen betegség? Névtelen fórum, leírhatod nagy általánosságban.


Ismerem a pszichiátriai kórképek egy jó részét, bizonyos fajtákkal együtt tudnék élni. Nem mindegy, hogy mennyire befolyásolja a napi életét. Egy pánikbetegség jól karbantartható, a depressziónak is különböző súlyossági foka van, és egy szkizofrén sem jelent feltétlenül kóborló-hallucináló zombit. Mondjuk egy nárcisztikus személyiségzavart már tudnék elviselni...

2017. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Létezik olyan férfi,akivel vállalnám. Igaz, hogy kb. esélytelen vagyok nála, de akkor is... el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy vállalnám. 36 N
2017. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha lehet, akkor én a másik oldalról szólnék hozzá a kérdéshez. Férfiember vagyok, de vannak pszichés problémáim, valószínűleg ebből is fakadóan voltam mindig zárkózott, önbizalomhiányos, nehezen kommunikáló. Hogy tényleg az-e a betegségem, mint amit a pszichiáter megállapított (elvileg disztímia), nem tudom, mert amit hallottam az ürgéről, azok alapján neki se volt joga másokat "betegnek" nyilvánítani, mivel ő szerintem volt legalább olyan zakkant, mint pl. én. Végeredményben annyira nem nehéz kijönni velem, bár néha vannak rossz napjaim, ingerültebb vagyok stb. De egész életemben féltem attól, hogy mi lesz, ha egy nő megtudja, hogy milyen vagyok, és el fog tőlem fordulni. Nyilván én is szeretném, hogy szeressen és elfogadjon valaki, de félek is attól, hogy mi lesz, ha minden kiderül. Rendszerint vagy sajnálkozást kapok, vagy pl. megszakad az ismerkedés, és ezt valahol meg is értem. Ha normális lennék, talán én sem cselekednék másként. Én sem akarom ráerőltetni magam senkire, és sokszor megfordult a fejemben, hogy talán jobb egyedül. Betegként nyilván másképp látom a helyzetet, mint a "normálisak", és tudom, hogy egy beteg emberrel nem feltétlenül könnyű együtt élni. Nyilván nem sokat segítek neked ezzel, de nem szeretnék se pro, se kontra nyilatkozni az ügyben, csupán annyit mondanék, hogy a "magamfajtának" is éppen elég nehéz sokszor, nem kértem a betegséget, és nem "hobbiból" vagyok olyan, amilyen, ráadásul nekem nem is igazán van senki támaszom, de ez van. Mindenesetre még ha fájna is, de megérteném azt a nőt, aki engem így tehernek tartana, mert tudom, hogy ijesztő az emberek számára az, ha valaki "problémás".
2017. jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbeteg vagyok (meg soska szerint úgy alapjában elmebeteg) szóval akkor ketten lennénk :D

De épp ezaz hogyha eddig nem tűnt fel akkor milyen borzasztó súlyos probléma lehet?

Így nagyon nehéz eldönteni, pl egy Aspergeres "nehéz eset" meg egy paranoid skizofrén "nehéz eset" két nagyon más súlycsoportot takar.

2017. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vállalnám.
2017. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mennyire nehezíti meg párod betegsége a kapcsolatotokat? Bevállalnád-e hogy "esetleg" örökölje a születendő gyermeked ezt a betegséget? Mennyiben befolyásolja a betegsége a munkavégzésben? Milyen a betegségtudata, tisztában van azzal, hogy mi is van vele? Mennyire képes elfogadni, hogy beteg? Biztosan Ő az igazi Neked? Ezeket kell megválaszolnod magadnak! Olvass utána a diagnózisának, keress meg ezzel a betegséggel kapcsolatos fórumokat. Kezd el kívülállóként figyelni ezt a kapcsolatot és gondolkozz. Pszichiátriai gondozó vagy házastárs akarsz lenni egy életen át? Itt a választás kizárólag a te kezedben van.
2017. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!