Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene azonnal beszélnü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kellene azonnal beszélnünk a párunkkal, ha van valami?

Figyelt kérdés

Szóval az imént olvastam egy olyan kérdést itt gyk-n, amiben egy lány/nő egy dologgal kapcsolatban kér véleményeket (most szerintem nem számít, hogy mivel kapcsolatban). Majd leírta, hogy azért nem beszélt még a párjával, mert még ő se tudja mire vélni a helyzetet, ha olyan döntésre jut, akkor majd beszél vele, de az ő szavaival élve "Nem szeretnék feleslegesen problémázni."


Erre elkezdték neki írkodni, hogy a mai fiataloknál már nem divat a kommunikáció, meg ha zavarja akkor miért nem szól róla, meg hogy ő egy házisárkány lehet.


De hát könyörgöm, még ő maga se tudja - a leírása alapján, hogy mit gondoljon, akkor miért is kéne feleslegesen rohannia a párjához? Egy szóval sem írta, hogy őt ez zavarná, vagy jajj de bántja, csak szimplán véleményeket kért, mert kicsit furának tartja/nem tudja mit gondoljon az adott helyzetről.


Én ezt valahogy nem értem. Az ilyen emberek - akik kapásból a "beszéljétek meg" dolgot javasolják, minden kis apró dologgal ami csak az eszükbe ötlik, rohannak a párjukhoz? Még véletlen se gondolják át a dolgot, esetleg kérnek véleményt szülőtől/baráttól/akár gyk-n?

Nekem meg ez a fura. Szerintem az a logikus, hogy végiggondolod a dolgot, és csak akkor beszéled meg a pároddal, ha tényleg bajt jelent számodra, és nem kell minden kis semmiségért azonnal rohangálni meggondolatlanul...



2017. jan. 23. 11:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Na jó, mégis leírom, hogy a csaj azzal kapcsolatban kért véleményeket, hogy a párja a barátaival minden bulinál fotózkodik, sok kép van a haverokkal, de vele csak alig készül kép, még alkalmakkor se, és ez jelent-e valamit?

Hát nem tudom, őszintén szólva, először lehet hogy nekem is fura lenne, de most ha átgondolom, rájövök hogy nem kell ezt akkora dobra verni. Most akkor amikor először furának tartottam, már rohannom is kellene a - nem létező :D/=( - barátnőmhöz, hogy "bébi ez engem zavar", aztán meg "ja bocs semmi, rájöttem hogy nincsen benne semmi rossz" ? Szerintem ez felesleges hajcihő...

2017. jan. 23. 11:51
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
A többieknek az volt a véleményük, neked más. Ha csak nincs tökéletes kapcsolatod, nem mondhatod, hogy nem hatékony, amit állítanak. Mindenki úgy építi a kapcsolatát, ahogy ő azt jónak látja. De az oldal is erről szól, mindenkinek megvan a véleménye.
2017. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Van olyan személyiség típus, aki nem érti, hogy létezik más fajta személyiség rajta kívül. Mellesleg az ebben a kategóriában feltett kérdések nagy része ezen alapul.
2017. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azonnal és átgondolatlanul, de ha valami már megfogalmazódott, akkor elfojtás helyett jobb megbeszélni, ha az bántja az egyik felem, mert ha magában tartja, egyrészt nem lesz megoldva, másr3szt elmérgesíti a kapcsolatot
2017. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző kérdésnél is, látszott, hogy tipródik a lány és rosszul esik neki (szerintem), ezért javasolták többen is (én is), hogy beszélje meg a párjával.


Ez nem azt jelenti, hogy olyannal is rögtön szaladnod kell a párodhoz, ami csak megfordul a fejedben (pl. milyen sajtot vegyél), de egy jól működő kapcsolatban, még akár ilyen kis problémát is gond nélkül meg lehetne beszélni szerintem.


Van olyan kapcsolat, ahol a sok kommunikáció és visszajelzések segítik a feleket, van, ahol a kevesebb beszéd több tett a megoldás, valahol meg teljesen más.


A lánynak csak segíteni akartak (akartam én is) azzal a válasszal, hogy beszéljék meg.


Mert pl. az én kapcsolatomban és ismerősökében is sokat segít, ha megbeszélik egymással a napot/dolgaikat. Ezt nem arra kell érteni, hogy az utolsó levegővételt is megbeszélik, hanem a számukra fontos dolgokat.


Mindenki másként éli meg és a Kérdező csak véleményt kért és kapott, az már rá tartozik, hogy ebből melyiket fogadja meg és használja fel. Erről szól ez az oldal szerintem.

2017. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igaz, mindenkinek megvan a saját véleménye, úgy építi a kapcsolatát, ahogy akarja. :D


Csak hirtelen különösnek találtam, hogy szerencsétlen csajnak mégis hogy kellene akkor a párjához fordulnia? "Te Béla, figyelj már, olyan fura, hogy a haverjaiddal sok képet csinálsz, velem meg keveset. De nem tudom, hogy ez zavar-e, vagy sem. Most akkor mi van?" vagy mi? Mikor még ő se tudja, hogy mit gondoljon a dologról, legalábbis ezt írta.


#3, a megfogalmazódás szerinted egyenlő a kialakult véleménnyel? Szerintem nem.

Pl kapsz egy lila virágot, és megfogalmazódik benned, hogy utálod a lila színt magát. Akkor mész is megbeszélni, hogy hát neked ez nem kell és mért olyat kaptál, holott még nem döntötted el, hogy maga a lila virág tetszik-e vagy sem? Szóval ehhez tudnám hasonlítani azt, amire én gondolok a "megfogalmazódás és átgondolás" alatt.

Érted, attól, hogy van valamiről egy kiindulási gondolatod, még nem biztos hogy azon a véleményen maradsz, főleg ha át is gondolod a dolgot.


Egy kapcsolatban pedig szerintem nem jó, ha azonnal mész és vered az ajtót, hanem jobb, ha előtte valamennyire átgondolod. Pl a csaj kérdése egy olyan dolog, hogy ha arra jut, hogy ez nem zavarja, és ejti a témát, tök felesleges lett volna beszélnie a csávóval a dologról. Persze, ennek az átgondolásnak sem kell túl sokáig tartania, nem is elfojtani kell a negatív érzéseket, de feleslegesen sem kell feszültséget generálni. Ha meg alapból arra jutok, hogy habár a lilát nem szeretem, de a lila virág tetszik, akkor meg nem is kell semmit se megbeszélni, és nem is bánt semmi, mert végiggondoltam, és tetszik a lila virág.

2017. jan. 23. 12:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyet is értek veled, meg nem is.

Én annak a híve vagyok, hogy jelezzük a problémákat, de különösen az érzéseket, viszont nem mindegy, hogy hogyan.

Ha valami zavar a párom viselkedésében, ha keletkezik bennem egy érzés, indulat, feszültség, akkor azt igenis fel kell oldani. Ez soha nem felesleges, nem indokolatlan, mert az érzéseinkhez alapvető és elvitathatatlan jogunk van, azt senkinek nincs joga kétségbe vonni.


Ugyanakkor a kommunikációnak egy magasabb szintje, amikor a problémát úgy jelzem, hogy a saját érzéseimet vizsgálom meg a konkrét szituációban és ezekről beszélek. Az érzések átlátásához pedig valóban néha idő kell. (Ebben néha segít, ha tudunk róla beszélni másokkal, de nem azért, hogy kész tanácsokat kapjunk, hanem hogy meg tudjuk fogalmazni az érzéseiket!)


Amikor problémákat jelzünk a másik félnek, akkor sokan abba a hibába esnek, hogy minősítik a másik viselkedését. Ez pedig kapcsolatromboló.


Szóval az igazság valahol középen van: nem tartom szerencsésnek sem a konfliktuskerülést, a problémák elfojtását és elbagatellizálását sem; de azt sem, ha meggondolatlanul, a saját érzéseink tudatosítása nélkül rontunk rá a párunkra.

Adott esetben tehát mindenképpen érdemes jelezni a problémát, de előtte tudatosítva, hogy MIÉRT zavarja a kérdezőt a párja viselkedése, milyen érzéseket vált ki ez belőle.

2017. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar felmerul mint kerdes, akkor zavarja. Azert a parjaval kellene megbeszelni, mert nyilvan o az egyetlen, aki tudja az okat, a kivulallok maximum talalgathatnak.
2017. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha már kiírta még gyakorira is ezt a "problémát", akkor már nagy valószínűséggel egy ideje, igen csak foglalkoztatja a kérdés és nem csak megfogalmazódott benne.


Ezért írtam, hogy inkább beszélje meg vele, mert mi van, ha jön a hétvége, megint egy bulizós hétvége lesz és jön a srácnak a millió kép a bulitól, (közben esetleg volt egy-két jó pillanata a párnak, de nyilván erről sem készült kép) és a lánynak már megint rosszul esik, hogy róla/róluk nem csinál képet a fiú.


Én ezért javasoltam, hogy valamilyen formában ezt beszéljék meg, hogy milyenben, az már az ő dolguk, ő ismeri a párját, hogy milyen formában közölheti ezt vele. Pl. viccesen, vagy fogja a kamerát és csinál egy képet és felveti, hogy ja tényleg jó lenne, ha rólunk is több készülne, vagy nyíltan elmondja neki, hogy mi bántja.


Mondom,... ez csak egy vélemény, mielőtt netán megint sértésnek venni valaki.

2017. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nem tudná illetve nem esne rosszul , nem írna ki ilyen kérdést....

Szóval ha kérdést képes kiírni mert zavarja a dolog, akkor az illetékessel mért nem lehet megbeszélni a dolgot?

2017. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!