Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék a nők vélemény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kíváncsi lennék a nők véleményére! Csak én nem szeretnék gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok. Persze még fiatal és változhat a hozzáállásom.


Van egy szuper párom, akivel az életemet tervezem leélni.

Egy ideje az foglalkoztat, hogy majd vagy bármikor a jövőben szeretnék-e gyereket.

És arra jutottam hogy nem... Most biztosan rengeteg kritikát fogok kapni és önzőnek tűnök majd, hiszen ha a szüleim döntenek így, akkor én sem lennék. Jogos. De valahogy... Nem vagyok motivált ezzel kapcsolatban.

Mi van például akkor, ha ténylegesen jól és szeretetben neveljük a kicsit, de rossz társaságba keveredik és eltávolodik tőlünk, az életét tönkreteszi. Ez egy nagyon szélsőséges kép, de benne van a pakliban.

És akkor ott tartasz hogy az idegeid és a házasságod romokban, és pénzt - időt - energiát áldoztál arra, hogy így alakuljon végül.


Illetve az is aggaszt, hogy egy gyerek után sokszor leragad az ember egy élethelyzetben. Otthon van, a teste teljesen megváltozott, nem tud aludni és folyton aggódik. A kapcsolat pedig valahogy nem tudom elképzelni, hogy ugyanolyan kiegyensúlyozott és szeretetteljes marad ezek mellett. Persze óriási kincs és áldás a közös baba, de minden csoda 3 napig tart. Előbb utóbb kibuknak a problémák.

Rengeteg házasságban szexhiány lép fel, aztán pedig jöhet a félrelépés. Most erre lehet mondani, hogy ha valaki hajlamos rá, akkor nem a gyerek lesz az ok..de azért valljuk be, hogy rengetegszer hozzájárul. És most szintén mondhatjátok, hogy talán mégsem olyan szuper a kapcsolatom, hogy ilyesmitől félek?! Nem erről van szó, egyszerűen csak nem lepődnék meg, ha otthon gyerekzsivaj és babahányás lenne, az én önértékelésem nullához közelítene, és mindketten fáradtak lennénk, ezáltal hanyagolva a szexualitást és intimitást - szóval ilyen kritériumok mellett a párom elcsábíthatóvá válna. És nem azért mert nem szeret, hanem mert ember és vannak szükségletei, amitől férfinak érezheti magát. Ugyanúgy ahogy a nő pedig nőnek.


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett!

Igazából csak véleményekre lennék kíváncsi. Ne értsétek félre, hihetetlenül tisztelem az anyákat és apákat, akik gyereket vállalnak. De én borúlátó vagyok a témával kapcsolatban.

20/N



2017. febr. 3. 23:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

nyugi, vannak nők, akik úgyszintén nem akarnak


én akarok, de még nincs itt az idő


nem kell rinyálni a gyerek miatt, a párkapcsolatért meg minden nap tenni kell, hogy ne romoljon meg


ha mindig pesszimista módon azon aggódsz, hogy mi lesz ha... ami csak a te fantáziád, akkor elég sanyarú életed lesz a továbbiakban, plusz túl merev is vagy.

amire gondolsz, az fog megvalósulni, úgyhogy csak így fantáziálgass tovább a negatívakról.

2017. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Alapvetően egyáltalán nincs pesszimista látásmódom! Sőt! Nagyon vidám és szabad lélek vagyok, így a merevség sem talált :D Csak a gyerekvállalással kapcsolatban vannak effajta fenntartásaim. Ez merevvé és negatívvá tenne az egész élettel kapcsolatban?

Örülök hogy Te szeretnél babát. Előre is sok sikert kívánok! :)

2017. febr. 3. 23:41
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Én sem akarok.

Nekem az is oka, hogy én nem is szeretem túlzottan a gyerekeket, ideig-óráig aranyosak, de egy idő után elegem van belőlük, nincs hozzájuk elég türelmem.

A másik ok, tényleg rohadt önző, nem úgy, mint a tiéd. Én nem akarom beáldozni az életemet egy gyerekért, karriert akarok építeni, világot akarok látni, élni akarok. Egy gyerek rengeteg pénzvesztességgel és lemondással jár, amit én úgy érzek, hogy nem vagyok képes vállalni. Ez van. Nekem is lehet azt mondani, hogy ha a szüleim is így álltak volna hozzá akkor.. De ez engem kicsit sem érdekel, mert én akartam, hogy megszülessek a világra. Azzal sem értek egyet, hogy majd egyedül maradok öregkoromra. Hát én nem azért szülném a gyereket, hogy majd magamhoz láncoljam, és semmi garancia, hogy ő maradni fog és nem menne el külföldre vagy stb.

Szóval nem vagy egyedül ezzel nyugi, csak lehet másoknál mások az érvek.:)

23L

2017. febr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Kimaradt egy szó:

Szóval NEM én akartam, hogy megszülessek.

2017. febr. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%
#5 vagyok, 30F
2017. febr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Én sem akarok. Szimplán azért, mert nem akarok. Szerintem ha meg tudod indokolni, miért nem akarsz, akkor azokat be lehet vizsgálni, megváltozhatnak.


Még soha nem gondoltam bele, hogy miért nem vagyok bulizós, miért szeretek kirakósozni, miért nem akarok gyereket. Egyszerűen ez vagyok.

2017. febr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Ez érdekes kérdés. Én az a típus vagyok akinek mindene hogy egyszer anya legyen. Olyannyira hogy ez beleszól a férfiak terén az ízlésembe. Csak olyan pasik tetszenek akikben "látom az apát". Szóval én lehet bele is őrülnék ha nem lehetne. Valószínűleg pont ezért nem gondolkozom azon hogy mi lesz ha... mert akkor is anya leszek és ez a fontos. Tudom ez így kicsit fanatikusan hangzik :) természetesen nem mindent ír felül ez a vágy csak akkor adom gyerek vállalásra a fejem ha minden adott és kiegyensúlyozott a kapcsolat. Aztán lesz ami lesz :) úgy gondolom a megfelelő emberrel odafigyelve egymásra minden megoldható.
2017. febr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Semmi gond nincs veled. Én 30 éves nő vagyok, de nincs meg a vágy most sem, hogy gyerekem legyen. Sőt összeteszem sokszor a két kezem és hálát adok, hogy a húszas éveimet is gyerek nélkül tudtam eltölteni. A barátnőmnek már van, volt is a kezemben, játszottam is vele, láttam is ahogy foglalkoznak vele, fürdetik stb. aranyos..de én nem kérek ezekből a napi teendőkből, köszönöm. Ezzel nincs semmi gond.
2017. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
5: Egyáltalán nem csökken a népességszám. A Föld lakossága elfogja érni a 7 Milliárd főt, ami hatalmas problémákhoz vezet majd. Az meg, hogy Magyarország népessége csökken, az ne haragudj, de kit érdekel???! Van annak rengeteg politikai oka, hiába szül mindenki sorozatban, ha folyamatos közben a kivándorlás, hülye meg nem vagyok, hogy anyakoca malacnak alacsonyítsam le magam, akinek Magyarkaország lakosságának kiegyenlítése a feladata.
2017. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs ezzel, az embernek vannak időszakai, Te még szeretnél sok élményt gyűjteni, szabad lenni és itt egyedül az aktuális partnered véleménye számít, vele kell tudnod megegyezni mindenben. Ha azonosak a tervek, akkor nincs miért aggódni. :) A gyerek nem vállalása meg nem önzőség, nem egy 2lábbal rendelkező méh vagy, meg itt a túlnépesedés, ... :D Az az önző, aki annak ellenére vállal, hogy gondoskodni tudna róla, csak mert szeretne.
2017. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!