Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most támogatnom kellene a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most támogatnom kellene a páromat mindenféleképpen, vagy inkább reálisan elmondani a véleményem?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy zenekara. Kisvárosban élünk, alig tudnak próbálni, havi 3-4-5x, a munkabeosztásuk miatt. Már megjelent évekkel korábban egy lemezük, azóta kissé leálltak különböző okok miatt. 1-2 éve újra összeszedték magukat, hogy na akkor csinálják, mert nem csak szeretik hobbiból csinálni, hanem ebből is szeretnének majd megélni.


És itt jön a DE.

De szerintem nem játszanak igazán eredeti zenét. Nem igazán fülbemászó. Próbáltak menni tehetségkutatókba, saját számokkal és feldolgozással is, de ott se nagyon volt sikerük, max néhány dicséret, de visszahívni sose hívták őket. Koncertezni amikor tudnak most már, koncerteznek, szinte havi 1-2 koncert van, de ennyi. A rajongók... kb 1000 rajongó van (kicsit kevesebb), de azoknak is a fele legalább ismerős/barát/családtag.


A párom nagyon szereti, én ezt értem, de szerintem nem látja reálisan a dolgokat. Pl én voltam a legelső ember állítólag, aki nem csak jót mondott a zenéjükről (még az ismerkedésünk elején volt ez), mindenki másnak tetszett, mindenki azt mondja, hogy tök jók. És amikor én elmondtam a kritikámat, láttam a páromon, hogy nagyon nem tudja viselni, egyből feszült lett tőle, azóta is ez van, látszik rajta, hogy nagyon nem bírja elviselni, hogy nem pozitív kritikát kap.

Állítólag ilyen ismertebb zenekarhoz van kapcsolat, vagy amolyan zenekarhoz, és ha összehoznak valami jót, akkor mehetnének velük turnézni. De ezek az "ismertebb" zenekarok sem olyanok, hogy csak a zenéből élnek, mert mégsem olyan nagy zenekarok. Páromék pedig egy nyári turné miatt nem hagyhatják ott a munkahelyüket, ez egyértelmű, ők, így névtelenül, hiába mehetnek előzenekarnak akárkihez, nem tudnak belőle megélni, egyszerűen egy névtelen zenekar kb az útiköltség fizetésének örülhet, nemhogy ezért otthagyják 1-2 hónapra a munkájukat.

A párom alapvetően álmodozó típus, könnyebben él az álmaiban, mint hogy tegyen is értük. A zenén kívül vannak még egyéb vágyai a jövőt tekintve, de azokért se nagyon tesz, mert ő zenélni akar, jön az ichlet, és írja a zenét, és aztán a többivel megint nem foglalkozik. Tényleg mindig megy az álmodozás, hogy amikor majd ő turnéik, akkor így, meg úgy lesz, nagyon komolyan goldoja.

Szinte bele van betegedve, ha arról van szó, hogy kicsit félre kéne tennie a zenekart, ha haladni akar az életben, hogy ő mindig is zenélni fog és zenélni akar, nem akarja hanyagolni. És nagyon nehezen érti meg, hogy ha valami másba fektet energiát, akkor bizony a zenétől kell elvennie azt az energiát, mert egy nap még mindig csak 24 órából áll, így muszáj a zenét félrerakni, és olyannal foglalkozi, ami jövőt is ad neki az álmokon kívül.

Jelenleg olyan munkahelyen dolgozik, amit különösebben nem kedvel, de nem is utál, de nem akarja az életét ezzel tölteni, így még tanulni akarna valamit. Én ebben teljes mértékig támogatom, de tényleg nagyon nehezen érti meg, hogy ahhoz, hogy egyáltalán elkezdhessen tanulni, fel kell készülnie, stb (3 éve érettségizett), olyat választott, amihez muszáj már most elkezdenie tanulni, lesz alkalmassági/felvételi vizsga is.

De csak megy a siránkozás, hogy nem tudja, mihez kezdjen, mert az azért neki is nyilvánvaló, hogy hiába akar a zenéből megélni, (jelenleg) nincsenek meg hozzá a körülmények, de mégsem tesz igazán azért, hogy egy biztosabb jövőt teremtsen magának. Csak a zene, hogy neki fontos a zenekar, ezt akarja csinálni, nem fogja abbahagyni, nem akar vele kevesebbet foglalkozni, ő ebből akar megélni.


És itt jön ugye az, hogy most én támogassam teljes vállszélességgel a zenével kapcsolatban, vagy mondjam el, hogy mi a kőkemény realitás?

Tudom, hogy a párom a leírtak alapján nagyon éretlennek tűnik, de igyekszem támogatni a fejlődésben, hogy haladjon is végre előre. De ha ez nem következik be véges határidőn belül, én nem fogok arra várni, hogy majd 30 évesen észbekap, hogy nincsen egy normális munkahelye, mert csak a zenének élt és nem tett egy biztosabb jövőért.



2017. febr. 22. 22:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Megjelent évekkel korábban NETEN a lemezük, csináltak maguknak honlapot, és oda feltöltötték, valamitn youtube-ra is.
2017. febr. 22. 22:11
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám a véleményemet. Ja és IHLET, nem ichlet, nem német szó...
2017. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, csak sokáig tanultam németet (12-13 évig), és sokszor visszaköszön az írásomban úgy, hogy észre sem veszem.
2017. febr. 22. 22:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek vagytok és mennyi ideje vagytok együtt? szerintem ez még itt egy fontos információ lenne...
2017. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én 21 vagyok, párom 24, 1,5 éve vagyunk együtt.
2017. febr. 22. 22:38
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Sokáig jártam zenésszel és én is kreatív pályán vagyok, szóval gyakran kértük ki egymás véleményét.

Én egyből megmondtam neki, hogy drágám, ez szar.

Többször ő is nekem.

A nyílt kommunikáció az alapja mindennek, szerintem mondd meg neki, hogy ez butaság, mert az.

2017. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én őszinte lennék vele

ha annyira álmodozó típus, úgyis mondhatod neki, megy a saját feje után

2017. febr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is volt zenész párom. Én nem szóltam bele, de arra biztattam, hogy legyen azért rendes munkája. Fél évre rá a zenekar feloszlott, a többi tagnak lett elege, de addigra már a barátom is belátta, hogy nem ez lesz a jövője, a társai győzték meg, én akkor tudtam meg, mikor hárman megbeszélték, hogy kiszállnak.

Ide kívánkozik egy sztori: évekkel később (már nem voltam együtt a zenész barátommal) egy buliban megismerkedtem egy pasival. Beszélgettünk, kiderült, hogy az egykori énekes-frontember, T. újjáalakította a zenekart, és a pasi, akivel épp megismerkedtem, ennek a zenekarnak a szólógitárosa (vagyis a volt barátom "utódja"). Ez önmagában is vicces volt, de amikor T. meglátott, félrevonta a pasit és sugdosott a fülébe. Azt mondta: ne álljon velem szóba, mert az előző zenekara is miattam (?!) oszlott fel. Én csak nevetni tudtam ezen, hogy azt se tudja, mi volt az ok...

2017. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egészen mostanáig elmondtam neki, de úgy látom, hogy ezzel nem tettem jót.


Feszültséget szült közöttünk egy idő után. Az elején még "jó" volt, hogy kisebb "fejmosást" tarottam arról, hogy ha el akar érni valamit, akkor azért tenni is kell, stb, stb, de egy idő után inkább már csak mintha a falnak beszéltem volna.

Végül azt mondta, hogy ne szembesítsem ennyire a valósággal, mert neki szüksége van az álmodozásra, neki így lesz motivációja, és a keserű igazsággal csak elveszem a motivációját. Mondtam, hogy akkor nem mondok egyáltalán semmit most már ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. De ez sem jó, ha csöndben maradok. Nem tudom hogy mit tegyek, hogy előrébb mozdítsam.


1,5 éve még nem tűnt ennyire álmodozónak, sokkal inkább céltudatosnak. Akkor még nem is zavart volna, ha naivan áll a dolgokhoz, de 24 éves felnőtt férfi, és kezd zavarni, hogy még mindig egy álomvilágban él, és 1,5 év alatt nem haladt előre semmit, szó szerint semmit.


De mivel szeretem, így persze az az első, hogy megpróbálok segíteni neki fejlődni, megtalálni az útját hogy haladjon, de nyilván nem várhatok a végtelenségig, hogy ő kitalálja, mit akar az élettől. Én szeretnék egy jól működő párkapcsolatot, a járás kezdetétől számított 1-2 évben összeköltözni, még 1-2 év múlva eljegyzést, házasságot, közös lakást/házat, stb. Persze, én még egyetemre járok, de amennyit tudok keresek pénzt mellé, tehát nem tőle várnám, hogy letegye ezt mind az asztalra. De ha ilyen marad, így tervezni sem lehet majd vele. És hiába szeretem, megalázónak érezném, ha nekem kellene eltartani egy 26-30 éves férfit, akinek azért van szar állása, mert ő hű de zenélni akar, és mellette nem gondol másra.


Nyilván én már csak ismételni tudom magam, és vagy lesz foganatja, vagy nem. De ha nem lesz max 1 éven belül változás, akkor szinte biztos, hogy kiábrándulok belőle..

2017. febr. 23. 00:08
 10/16 anonim ***** válasza:

ugy latszik, meg vagy rola gyozodve, hogy te jobban latod a valosagot, mint o. velemenye mindenkinek lehet, a sajat szempontjabol. a bandatarsaknak az, hogy az egyik erre huzna, a masik meg arra, es egyutt valahogy nem mukodik, nem szolal meg igazan. vagy hogy az enekhangon csiszolni kene. lejjebb venni a basszust.


a menedzsereknek, producereknek, zenekiadoknak lehet az a velemenye, hogy nem eladhato.


neked meg pl az, hogy


nem a te vilagod a zeneje

esetleg van par otleted, mit lehetne meg beletenni, valtoztatni

hogy elveszi a kozos idotoket

hogy igy nem erzed anyagi biztonsagban magad mellette, esetleg tulorat vallalsz vagy sokat sporolsz.


magadrol beszelj. o nem gyerek, hogy felvilagositsd. egyszer elmondod a szempontjaidat, es ha nem ereszt gyokeret, gyozkodessel sem fog.


az en szemelyes velemenyem meg az, hogy annyira tipikus, hogy egy ferfi biztos benne, hogy a noknek iranyitas, terelgetes kell, mert ok annyival logikusabban gondolkodnak. en nem akarnam visszafele ezt csinalni.


az en baratom is zenel, es elvezem a zenejet, pedig elsosorban masabb zenet hallgatok. a tamogatasom abban nyilvanul meg, hogy elmondom neki, milyen peldakat lattam magam korul. hogy sok szerencset kivanok neki, remelem, hogy vele maskepp lesz. elmondom, hogy szerintem fontos masik labon is allni. biztonsagra torekedni kicsit.


a tamogatas nem azt jelenti, hogy hazudnod kell neki, hogy jaj de okosugyesaranyos.

2017. febr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!