Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok, akik egy évet vártak egymásra?

Figyelt kérdés

Olyanokra értem, akik

azért kértek/adtak/beszéltek meg egy évet, mert példaul hogy dolgozzanak lelkil sérüléseiken, amiket nem visznek bele a jövőbeli párkapcsolatukba.


Hogy bírtátok ki?

Sikerült e összejönni végül?



2017. febr. 23. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sérülten kezdtem az új kapcsolatot friss sebekkel.

Nem mondom hogy egyszerű volt, de sikerült begyógyítani őket és ebben az új páromnak rengeteget köszönhetek. Igyekszem minden tettemmel kárpótolni a zűrös időszakért azóta is.

De biztos nem vártam volna 1 évet, mikor ott és akkor is tudtam hogy ő nekem lett teremtve. Az alatt az 1 év alatt akár le is csaphatott volna rá más valaki és elúszik egy nagyon jó kapcsolat mindkettőnk számára.

Először én is időt akartam kérni de 2 hét szünet után én írtam rá, mert hiányzott.

2017. febr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem pont ilyen helyzetben, de picit hasonlóban... Mindjárt részletezem, de előtte szeretném kifejezni az elismerésem annak, aki még a párkapcsolat előtt rendbe akarja tenni magát lelkileg! Ez nagyon dicséretes dolog, kár, hogy kevesen vannak ezzel így, a többség a párkapcsolattól vár megoldást, ami viszont nagyon minimális eséllyel működik! (Azért remélem, hogy szakemberrel gondolod a feldolgozást, mert a házilagos módszerek nem szoktak működni... pláne ha valaki munkába, vagy más, elterelő tényezőkbe menekül bele.)


A mi helyzetünk kicsit más volt. Amikor megismertem a párom, mindketten jártunk pszichológushoz (lényegében ez hozott minket össze). Eleinte nem tudtam a páromra potenciális társként tekinteni, bár szimpatikus és vonzó férfinak tartottam, de nagyon éretlen volt még akkor érzelmileg. Aztán eltelt körülbelül fél év és láttam rajta a látványos változásokat, egyre jobban felkeltette a figyelmem, érdeklődésem, szimpátiám - és idővel a vonzalmam is. Sokkal érettebb, "vállalhatóbb" személyiség lett. Amikor összejöttünk, még javában dolgozott magán, de már láttam benne a potenciált, azt érzékeltem, hogy nagyon jó irányban halad. Közben pedig ugye én is dolgoztam magamon, így amikor összejöttünk, mindketten érettebb személyiséggel mentünk bele a kapcsolatba, ami nagyon hasznosnak bizonyult az idők során.


Egyvalamit még fontos azonban megjegyeznem... az önismereti munka során az ember változik, a preferenciái is. Így még az is lehetséges, hogy akit most potenciális társnak tekintesz, azt egy év múlva már nem fogod. Mert másképp kezded el látni önmagad és másokat is. Akkor is csak akkor működhet a dolog, ha valóban összeilletek.

2017. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noblesse Oblige ***** válasza:

"dolgozzanak lelkil sérüléseiken" ->Szerintem ez hülyeség.


1. lelki sérülésem volt bőven kapcsolat előtt. De a szerelem a vonzódás olyan erős volt, hogy éreztem: most vagy soha. (ennek kifejtése 2-es pont)

2. szerintem nincs olyan hogy két ember egymásnak rendeltetett. Mert akkor olyan nem fordulhatna elő, hogy hosszú barátság után jönnek össze. Vannak pillanatok amikor ez ember épp abba a lelki állapotba is van és kap egy lehetőséget amit megragad vagy nem. Eddigi megfigyeléseim szerint az nagyon ritka, hogy két ember között több ilyen pillanat is előjöjjön. Ha nem a megfelelő időben lépsz, hiába lesz később alkalom, már nem lesz olyan a kapcsolat sem, mint lehetett volna.

3. ha a szerelem nem is győz le mindent, de segít. Segít jobb ember lenni, ad egy löketett, hogy erősebb legyél, hogy hamar túllendülj a magad bajain, és felnőj a párod mellé. 1 évig pokol volt a kapcsolatom, mert betegesen rettegtem a bizalomtól. De a párom türelmes volt és megtanított bízni. Ha 1 évet várunk akkor lehet ez nem jött volna össze, vagy 2 év rámegy a kapcsolatunkból, mert bizony sok mindent a párom mellett tanultam meg magamról, a férfi-női kapcsolatokról

4. Én csak a saját bevált receptem tudom ajánlani: mond el a párodnak mi bánt, mi az a gond, amit nem tudsz megoldani. És ő támogathat segíthet, elfogadhat. Sokkal könnyebb lesz.


5. Ha nem ez a nagy szerelem akkor úgyse fog működni, se ha vártok 5 évet, se ha nem vártok. Úgyhogy akkor max ódázni lehet az elkerülhetetlent 1 évre, de elkerülni nem fogod.

2017. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha Istenre akarjuk alapozni a kapcsolatunk?
2017. febr. 23. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent ez? Komolyan nem értem.
2017. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindketten vallásosak vagyunk, elköteleztük magunkat amellett hogy várunk egymásra.

Közben Istenre is szeretnénk építeni a kapcsolatot.

2017. febr. 23. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Én éppen várok egy pasira,akit az előző barátnője tönkretett(a szeme előtt vált drogossá). Plusz családi gondjai is vannak.

Hetente találkozunk. És várok... most már 4 hónapja.

21L

2017. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, egy lelkigondozót keress, ne ide írogass. A volt sérülések ugyanúgy meg fogják nehezíteni az életeteket.
2017. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ên kb 5honap utàn jöttünk össz de a mienk bonyolult volt ismerkedtünk és a párom sokáig nem lépett igy én meg nem vàrtam rà igyekeztem próbàlkoztam aztàn semmi és csak barátok maradtunk és elfogadta aztàn összejöttem egy sràccal aki jol kiis hasznàlt tönkre tett lelkileg 2honapig jártunk de csunyàn bànt velem ezt most nem részletezem de után valahogy de elkezdtünk beszélgetni a mostani párommal kb 1,5honap utan jöttünk össze és én is lelkileg a padlón voltam de nem hagyott magamra!De sajnos elkövettem azt a hibàt hogy nem gyogyitottam magam és ezek kijöttek a kapcsolaton betegesen féltékeny voltam meg idegbeteg mostmár rendben vagyok !Jolt tetted kérdező hogy nem viszed bele a lelkisérüléseidet az uj kapcsolatba!
2017. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!