Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnálja rám a pénzt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnálja rám a pénzt?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyok együtt barátommal, és ez a "ki fizet a randin" dolog elejétől kezdve nem volt egyértelmű. 2. randinkon moziba mentünk,(első randin nem volt fizetős program) ő fizetett, majd utólag megkérdeztem udvariasságból, hogy tartozom-e valamivel, ő egyből rávágta a jegyem árát, kifizettem. Harmadjára sörözni mentünk, ahol mondta, hogy az első körre meghív, de aztán a másodikat is ő fizette, ezért utólag elővettem a pénztárcámat, adtam neki 1000 ft-ot, amiből nem adott vissza, pedig 600 volt a sör. Így úgy nézett ki, mintha az elsőt is félig én fizettem volna, de nem feltételezem, hogy ez szándékos volt részéről, szerintem csak nem figyelt oda, én meg nem akartam tartani a markom, h hol a visszajáró? Volt még pár "fizetős program" ahol két esetben nem kérdeztem meg a végén, h tartozom-e, így nem kérte el az árát, de azt ezt megelőző pár alkalommal szinte mindig felesben fizettünk. Kétszer voltunk az utóbbi időben inni a haverjaival, én kb 2500-3000 ft értékben fogyasztottam, amit ő fizetett, és hozzátette, hogy másnap majd megbeszéljük, és utólag mikor szóba került, 1000-1500 ft-ot elkért tőlem. Ott van az egésznek a lényege, hogy ő 300.000-at keres nettóban, és ezt most nem akarom leírni, hogy miért, de ebből a 300-ból 30.000 ft-ot a mi jóvoltunkból kap, "csak úgy".Míg én jelen pillanatban 60-70.000 ft-ot keresek az alkalmi munkámmal, amiből fizetem az iskolát is, amit végzek, így eleve alig marad valami. Volt nemrég egy vitánk, apukám megjegyezte neki kissé bárdolatlanul, hogy lehetne velem nagyvonalúbb, főleg ha már a 30.000 ft-ot nekünk köszönheti. Ez nagyon rosszul esett neki, azt mondta nekem, ő úgy érzi, mindig meghív engem, és csak akkor hagyta, hogy felesben fizessünk, mikor én RAGASZKODTAM hozzá. Mondom nem ragaszkodtam, hanem csak megkérdeztem, mert úgy illik, és magamban azt vártam, hogy azt mondja, hagyjam csak..Tényleg nem járunk el sokat, kb 8 hónapunk alatt 8-10 ilyen program volt max, amikor pénzt kellett költeni, a többi séta, kirándulás, stb. Szülinapomra kaptam tőle egy saját készítésű sütit, és egy kb 500, max 1000 ft értékű ékszert, illetve Valentin napra virágot. Nőnap semmi, illetve ezen a két alkalomon kívül egy szál virág sem. Ő most vett magának egy 145.000 ft-os órát...Persze a saját fizetéséből szíve joga azt venni magának, amit szeretne, csak eléggé bánt, hogy velem kapcsolatban meg megy ez a filléreskedés, és a legrosszabb, hogy ráadásul ő úgy érzi, hogy mindig meghívott engem, pedig ez közel sincs így. Nem gondolom, hogy mindig a pasinak kell fizetnie, viszont így, hogy kevés ilyen programunk volt, és 2-3000 forintokról van szó, utólag elfogadja tőlem a felét, és egyszer sem mondta még, h hagyjam, meghívott, ez azért rosszul esik. Ráadásul én amikor nagyon sz*rul álltam anyagilag, mondtam is mindig, hogy lehet inkább most ki kéne hagyni, mert nincs pénzem, mégis ragaszkodott hozzá, pedig én megvagyok ilyen programok nélkül, nekem ha havonta-2 havonta megyünk csak szórakozni, kikapcsolódni, az is tökéletes. Úgy gondolom alapvetően, hogy ő abszolút megtehetné, hogy azt az 1-2000 ft-ot rám szánja ilyen esetben, ilyen fizetésből,főleg ha az ő ötlete volt a dolog, én meg mondogattam előtte, h nincs pénzem, ne menjünk..Én pedig néha, ha jobban állok, meghívom. Ő is még otthon él, igaz, 40-et hazaad havonta, de szerintem még így sem kéne, hogy gondban legyen..
2017. márc. 13. 08:24
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
ja még ami szerintem vicces:D hogy voltunk wellnessezni, 40.000 ft volt kettőnk részére. Azt is felesben fizettük. Ez karácsony előtt volt, és megkérdezte, h amúgy vegyünk egymásnak karácsonyi ajándékot? Mondtam, hogy hát valami apróságot lehetne szerintem. Erre mondja, hogy ő úgy gondolta, hogy lehetne ez a wellness egymás számára az ajándék....Itt nem erőltettem tovább a dolgot, mondtam, hogy oké, de közben nem igazán értem, mi az ajándék abban, hogy egy wellness utazásban kifizetjük magunknak a saját részünket??:D
2017. márc. 13. 08:31
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Már nem az első ilyen kérdést olvasom...és meg vagyok döbbenve. A mai pasik (nem férfiak) ilyen szánalmas fillérb.szó köcsögök lennének???

Egyébként igen, sajnálja a pénzt.

De majd mindjárt jönnek az önérzetes hozzászólások, hogy "egyenrangú félként kezel" meg "nem akarja hogy elszaladjon a ló veled" és hasonlók.

Komolyan nem értem én sem. Szánalmas egy férfi részéről ha ilyen. Vajon az élet egyéb terüeletin mennyire van köztetek összhang? Azért érdekelne...

2017. márc. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2017. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Egyébként jól megvagyunk egyelőre, nagyon jól bánik velem, odafigyel rám, vannak apróbb súrlódások, de nem vészes, igazából ez a leírt állapot az, amit nem tudok hova tenni. És mindeközben nem egyszer mondta, hogy neki nem számít a pénz. És tényleg azt látom rajta, h ő ezt a "lehetne nagyvonalúbb" kijelentést teljesen magára vette, és igazságtalannak érzi. Mikor erről beszéltünk, láttam rajta, hogy tényleg megdöbbent azon, hogy ezt én így élem meg. Igaz, lehet, ha nem kérdezném meg a programok végén, tartozom-e valamivel, akkor ő nem is kérné, de én meg rosszul érzem magam, ha nem teszem meg ezt a gesztust. De ez valóban gesztus, nem pedig tényleges fizetési szándék:D Egy barátnőm azt mondta, eleve nem kéne megkérdeznem, hogy tartozom-e, mert hogy ezáltal nem viselkedem nőként..:D Barátom szerintem tényleg azt gondolja, hogy én erre az egyenrangúságra törekszem, pedig jelen pillanatban, mikor ilyen anyagi különbségeink vannak, azért nem ragaszkodnék ehhez, csak teszek felé egy gesztust. Ha csak kétszer ennyit keresnék,mint most, én egyáltalán nem sajnálnám arra a pénzt, hogy néha-néha meghívjam.
2017. márc. 13. 08:55
 5/25 anonim ***** válasza:
5%

Legalább eliamered, hogy a pénzére utazol. Egy nőnek nem szabad elárulni a keresetet, ez alap.

A pasid viszont tényleg lehetne kicsit odaadóbb, figyelmesebb. Ha neked valami sok szólj hogy nem tudod most kifizetni és meglátod majd mi fog történni.

2017. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

jééézusom..ez komoly h ilyen garasos emberrel vagy együtt 8 hónapja?!

hát neked sincs ki az összes kereked.

oké persze ne fizessen mindent a férfi, de ilyen szinten kicentezni..hagyjál már...

meg is érdemled h 8 hónapja vele vagy grat.

és ne gyere az álszent marhasággal, hogy "de mert minden más jó, meg szeretem"...jah k/*/rvűra szeret ő is ha fillérre elszámoltat.

26/F

2017. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Igazából itt nem arról van szó, hogy kia férfi és ki a nő, ahnem hogy ki keres többet. Ha ő kb háromszor annyit keres mint te, odáig csak el kéne jutnia fejben, hogy az ilyen közös programok megterhelőek számodra anyagilag.

Szerintem sok férfi fél, hogy kihasználják, van olyan nő aki emiatt meg túlzottan óvatos, inkább mindent pontosan elszámolna, még akkor is ha mondjuk kevesebből gazdálkodik... volt már korábban bnője? Van esetleg valami rossz tapaszatlata a nőkkel? Szerintem aki amúgy ilyen kicsinyes a szerelmével, attól sok jóra nem lehet számítani.

2017. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Most ha együtt vagytok jó pár hónapja, akkor h merül fel benned ez a kérdés, hogy fizetni akarod a részed? Nem működik az, hogy egyszer te, egyszer ő fizet és nincs ilyen probléma? Ha elhív valahova kedvességből fizet mindent te pedig rákérdezel h mennyivel tartozol, akk ebből tényleg az jön le h mindenáron fizetni akarsz. Többször ne kérdezz rá és nincs ilyen gond.
2017. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a faszikat honnan a francbol szeditek? :'D
2017. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
El is hánynám magam, ha én hívom meg a nőt és hagyom, hogy fizessen. Nem akarok, nem tudok fizetni, nem hívom meg. Ennyi. Ráadásul, ragaszkodik hozzá, hogy menjetek. Erre nincs mit mondani. Jó a meleg punci, de egy sör már sok érte.
2017. márc. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!