Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel teszek jót? Ha kerülöm,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel teszek jót? Ha kerülöm, azzal fájdalmat okozok, ha meg kedves vagyok vele, azzal biztatom.

Figyelt kérdés
Röviden: van egy férfi kollégám, akit nagyon kedvelek, mint embert. Tudom, hogy bejövök neki, egyértelmű jelei vannak. Én nem akarok tőle semmit, különböző okok miatt, éppen ezért kerülöm, sőt, néha direkt "utálatos" is vagyok vele. Látom rajta, hogy ez nagyon rosszul esik neki. Mivel alapvetően kedvelem az illetőt, nem akarok neki fájdalmat okozni, már állandó bűntudatom van emiatt. Lehetnék közvetlen is, finoman flörtölhetnék vele, de félek, hogy azt meg félreérti és biztatásnak veszi. Mi a jó megoldás?
2017. márc. 20. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:

ŐSZINTESÉG főnév -et, -e [ë, e] (csak egyes számban)


1. Az őszinte (1) melléknévvel kifejezett (jellembeli) tulajdonság; egyeneslelkűség, nyíltszívűség. Nyers őszinteség. Legvonzóbb tulajdonsága az őszinteség. Kíméletlen őszinteséggel mond ki mindent.  Bocsáss meg, néha csevegő A bánat is, kivált ha megnyilik Őszinteség és részvét előtt. (Vörösmarty Mihály) Nincs szebb dolog, mint az őszinteség; Elrejtett gyertya mi haszonra ég? (Arany János) Diskurzusaink … érdekesebbek voltak a normális beszélgetésnél. És ezt nem az én ötletességem tette, hanem a lány érzelmi gazdagsága, tökéletes őszintesége. (Hunyady Sándor)

2. Vkinek vminek őszinte (1–2) volta, természete. Nem kételkedem érzelmeid őszinteségében. Köszönöm őszinteségedet. őszinteségi; őszinteségű.

2017. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
# 1: Abszolút híve vagyok az őszinteségnek, de adott esetben nem tudom, hogyan kellene reagálnom, hiszen ő nem lépett felém egyértelműen. Viszont van köztünk egy napi kapcsolat, amiben valahogy viselkednem kell az illetővel. Azt, hogy bejövök neki, csak a metakommunikációjából tudom (de egyértelmű), így csak ugyanezen a szinten tudok rá reagálni is.
2017. márc. 20. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi értelme utálatosnak lenni vele, ha nem szeretnél? Szerintem semmi különöset nem kell tenned, csak nem belemenni a flörtjeibe, aztán ha ténylegesen nyomul, akkor elmondani, hogy te ezt nem szeretnéd.
2017. márc. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mond meg neki,hogy kapcsolatot nem szeretnél tőle viszont szeretnéd ha barátság megmaradna köztetek mert nagyon megkedvelted.Ha azt mondja ok,akkor happy van.Ha nemet mond akkor viszont tartsd tiszteletbe a döntését.

(Nekem is volt olyannő az életben aki azt kérte hogy maradjunk csak barátok.Tudtam,hogy nem tudnék csak barátként tekinteni rá ezért visszautasitottam ezt...nem akartam áltatni)

Viszont ami nagyon fontos hogy ne legyél vele bunkó és ne hazaudgálj neki akárhogy is dönt.

2017. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
# 4: Félreértettél, itt egy napi munkakapcsolatról van szó, nem barátságról, tehát nem járunk össze munkán kívül, nem kezdeményezett semmit, így nincs mire azt mondanom, hogy nem akarok kapcsolatot, de még azt sem, hogy legyünk barátok. Egyszerűen csak naponta találkozunk és nem tudom, mennyire lehetek közvetlen, barátságos, hogy ne legyen félreérthető.
2017. márc. 20. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy többet akar tőled munkakapcsolatnál. Milyen egyértelmű jelei vannak? Lehet csak te látsz bele többet... Szerintem légy vele ugyanolyan kedves és rendes, mintha mi sem történt volna, sztem nem jó ötlet a kerülés sem, de a biztatás se ahogy mondod. Az is lehet, hogy egyszer, ha lépni fog feléd (mármint úgy...) akkor szépen elmondod neki, hogy te nem akarsz közeledni felé mert... ezért és ezért... pl. nem vagy az esete stb... Akkor majd tisztázod vele a helyzetet.
2017. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért van az, hogy azt egyértelműen észrevesz az ember lánya, konkrét randira hívás nélkül is.. Voltam ilyen helyzetben.


Nem kell feltűnően kerülnöd, meg bunkóznod vele. A másik végletet sem, tehát flörtölni sem kell vele.

Ha ő akar beszélgetni, maradhatsz ugyanolyan barátságos, de flörtölést nem javaslok, mivelhogy csak bátorítanád.


Hidd el, ha barátságos is vagy, de megállsz egy ponton és nem vagy vevő soha a flörtökre meg csipkelődéssel sem adod alá a lovat, akkor nagy eséllyel koppanni fog neki magától is.


Ha meg mégsem és rákérdez, vagy elhív valahova, akkor szépen felkészülsz rá mit mondj, és hogy ne haragudj, aranyos meg nincs vele baj, de kollégák vagytok, szóval rossz ötlet lenne bármi ilyesmi, meg egyébként sem szeretnél többet most.

Ja és a lényeg, hogy ne vedd kínosra, hanem vedd lazán, és akkor a másiknak sem lesz annyira kellemetlen. Utána is lehetsz vele barátságos( nem flörtölve). :)

Ennyi. No problemas.

26N

2017. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!