Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene nekem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki segítene nekem?

Figyelt kérdés
A barátomról lenne szó. Nemrég írtam ki ide ezzel kapcsolatban kérdést. Fél éve járunk. Még 2,5 éve kellett volna diplomáznia nyelvi mesterszakon,de csak egy nyelvvizsgája van. Nincs második középfokúja. Munkát nem vállal, mondván nem fizetnek elég jól. Kb. nettó 180ezret kapna. Nem tudom eldönteni,hogy lusta e,vagy mi a baj.

2017. márc. 30. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor mit csinál és miből éltek?
2017. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem élünk együtt, szüleivel él. Én is az enyémekkel. 2 évvel vagyok fiatalabb nála.
2017. márc. 30. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet szeretne olyan munkát, vagy akár valami mást tanulni ami igazán tetszik neki. Beszéld meg vele, hogy mik a tervei. Biztos vannak tervei, elképzelései mit szeretne dolgozni, mivel szeretne foglalkozni stb.stb. és ösztönözd hogy valamibe kezdjen bele.
2017. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy megteheti, papa+mama eltartja. Visszaél ezzel a helyzettel.
2017. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt tényleg az a baj, hogy a srác nem teszi keresztbe a szalmaszálat sem, hogy előrébb jussin, de elvárja, hogy olyan munkája legyen, amiben a bér magasabb.

Nagyon nincs képben a munkaerőpiaccal sem és úgy ámblokk a való világgal sem.


Ott kezdődik, hogy nem fog egy nettó 300 ezres munkahelybe beleülni, még diplomával sem; évek kőkemény tapasztalatszerzése kell. Az első 1-2 év amúgy is erről szól: tapasztalatot szerezni a szakmában, hogy aztán abból profitálva jobban bérezett pozicióba kerülhess/munkahelyet válthass.


Ha meg a nyelvvizsgát sem hajlandó megcsinálni...?

Itt azt is meg kéne nézni, hogy a szülei ezt mégis miért engedik meg neki? Az én fiam (ha lenne) ilyet csinálna, repülne a házból :D

2017. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mihez kezdjek vele? Már gondolkodom a szakításon is. Azt mondja,ez az élete egy nehéz szakasza. De úgy érzem, nem csinál semmit,ami előbbre vinné.
2017. márc. 31. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Ülj le vele és kérdezd meg, hogy akkor konkrétan milyen "akciótervet" készített arra, hogy áthidalja ezt a problémát?

Beiratkozik egy nyelvsuliba?

Elmegy dolgozni, még akkor is, ha csak "kulimunka"?


Igazából a lényeg itt az lenne, hogy lásd: van-e elképzelése és ha igen, tenni is akar-e érte? Ha csak a vállát vonogatja, akkor meg sem fordult a fejében, hogy tegyen ellene. Nálam személy szerint ott akkor vége is lenne a sztorinak.


Természetesen a nap végén te magad döntsd el, hogy ez így kell-e neked.

2017. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. ápr. 1. 16:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Szakítani akarok vele, de nem hagyja. Mit tehetnék?
2017. ápr. 5. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hagyja? wtf?

Egyoldalúlag felbontható a "szerződés"...

2017. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!