Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 40-es férfiként kellett ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40-es férfiként kellett ilyen lelkiváságba kerülnöm?

Figyelt kérdés

Igencsak elcsesztem az életem. És félek nagyon, hogy másokét is elrontom. Pedig olyan szépen indult, de nem vettem észre a hibákat, jeleket, vagyis talán nem akartam észrevenni, féltem változtatni, most ennek iszom a levét. Nős vagyok, 2 gyerekkel. Én sem vagyok tökéletes, de alapvetően emberi oldalról rendben vagyok, sőt, amiket itt olvasok, ahhoz képest úgy érzem, hogy...inkább le sem írom, mert nagyképünek tartanál, pedig abszolút nem, sőt inkább szerénynek mondanám magam.

A feleségemmel régóta együtt vagyunk, volt szerelem, ha nem is olyan nagy, de határozottan szerelmes voltam belé annak idején. Azt kell mondanom, hogy tökéletes nő, megbízható, dolgos, tiszta, pontos, becsületes, segitőkész, természetes, szép, foglalkozik magával. De már nem szeretem. És nem tudok mit tenni ez ellen. Így visszagondolva, az elején már voltak problémák, amiket hibásan a szőnyeg alá sepertem, hogy "majd jobb lesz". De nem lett jobb, csak felemésztett a hosszú évek alatt. A számtalan jó tulajdonsága mellett viszont nagyon határozott, kemény, katonás nő (ezek nem feltétlenül rossz tulajdonságok), de mellete nem éreztem magam férfinak. Az otthonunkban én mindíg vendég voltam, aki "nem teheti" azt, amit szeretne, talán túlzás egy kicsit, de mint akinek beosztoták az idejét. Évek óta nem szeretek hazamenni, szinte mindíg gyomorgörcsöm van, hazafelé tartva, pedig ott vannak a gyermekeim, akikért odáig vagyok.

Segítségemet nem nagyon fogadta el, mert ő túlságosan maximalista, és csak az van megcsinálva tökéletesen, amit ő csinál. Értem ezt olyan apróságokra is például, hogy már pórszívót sem vettem a kezembe, mert inkább hagyjam, mert ha én csinálom, az nem jó és csinálhatja mégegyszer. Persze az éremnek két oldala van, de nem vagyok egy igénytelen, koszos ember, én is szeretem a rendet, a tisztaságot és igénylem is, de nem ilyen extrém módon. És ez szinte az élet bármely területére igaz. Bármit tettem, csináltam, főztem, ritka volt, mikor elégedettséget éreztem nála. Annyira meg akartam felelni, igyekeztem sokat, annyira szerettem volna, ha néha megdicsér valamiért. Persze az elején még volt néha ilyen, de aztán már csak elvétve. Imádok főzni, a gyerekek falják, mikor kérdeztem tőle, hogy ízlik-e, a legnagyobb elismerés egy egyszerü kijelentő módban :"jó". De emellet láttam rajta, hogy nem szól, de ideges, hogy olajos lett a gáztűzhely, vagy pár felesleges tányérral több mosatlant csináltam. Amit jelzek, el is mosok magam után, vagy rendbe teszem a konyhát.

Évek óta érzem, hogy ez az élet így nekem nem jó, régóta boldogtalan vagyok, de nem léptem, mert féltem, mert sok minden köt össze, ott vannak a gyerekek, meg lehet tényleg bennem van a hiba?

Szexuális életünk szintén romokba már régóta, akármilyen jó nő, nem vonz, nem indít be.

Természetesen már többször jeleztem neki, hogy valami nincs rendben. A kapcsolatink elején sokszor vágta a fejemhez, ha nem tetszik, akkor mehetek. Hibásnak érzem magam, hogy akkor a homokba dugtam a fejem, nem csaptam az asztalra, féltem a következményektől, hitegettem magam. Bár akkor még fiatal voltam, most másképp látom, de ez már késő bánat.

Pár hónapja megismertem valakit, aki teljesen más, aki annyira hasonló hozzám, akivel jókat beszélgetek, olyan lányt, akiben megvan az, ami mindíg is hiányzott. Azt hiszem belé is szerettem. És emiatt nagyon szégyellem magam. De mielőtt lefejeztek, nem feküdtem le vele, inkább csak érzelmi oldala van a történetnek, vagyis csak volt, már befejeztük, mert neki sem fért ez az értékrendjébe, hogy felrugjanak miatta egy családot és az én lelkiismeretem sem volt tiszta. Tehát már régóta nem is hallottam felőle, de folyamatosan rá gondolok.

Kicsit balfék voltam, sikerült is lebuknom a nejem előtt, hogy van valaki, aki felé érzek valamit, aztán mindent elmondtam neki. El is költöztem pár hétre, majd vissza, jött a csiki-csuki állapot.

Most ott tartunk, hogy pár hónapja, mióta hazaköltöztem, nagyon igyekszik, próbálja megmenteni a kapcsolatot, olyan dolgokat tesz, amiket nem szoktam meg tőle. De én nem találom a visszautat, nem tudok felé nyitni. Nagyon nehéz ezeket megfogalmazni, sokkal jobb lene, ha útálna, de ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni. Rettenetesen fáj látni, ahogy szenved, ahogy próbálkozik, ha ezt tizenéve teszi, annyira boldog lettem volna. Ha ezeket az érzéseket akkor megadta volna, más lenne minden. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Most sincs kedvem hazamenni. Esténként már többet is iszom, mint kellene. Félek, hogy hibát fogok elkövetni, ha vala maradok, azzal, ha elhagyom, akkor pedig azzal.

Párterápiában egyáltalán nem hiszek, meg egy romantikus, kettesben töltött hétvégén sem tudnék a helyzettel mit kezdeni, nem is szeretnék menni.


2017. ápr. 9. 11:43
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Csak hogy bonyolódjon a történet, azt azért világosan megmondta, hogy úgy készüljek, ha arra kerül a sor, akkor ő fog elköltözni, a két gyerek velem marad én nevelem őket. Nagyon furcsállom, de természetesen megoldom.
2017. ápr. 9. 11:49
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

lehet közhelyes, de sablonszerű a sztorid.

a legtöbb házasság/kapcsolat így ér véget.

az tisztán látszik, hogy nem vagytok egy hullámhosszon, így ennek az egésznek sok értelme nem lenne a jövőben.

itt már csak a megszokás, és a kötődés miatt nem tudtok túllépni egymáson.

pedig hidd el az első pár hónap lenne csak szar, utána fellélegeznél és újra tudnál "élni".

az idő sajnos ellenünk dolgozik, egy életünk van és azt meg kell becsülni.

te sem leszel már fiatalabb ezért gondold végig hogyan szeretnéd elélni az életed.

tudom hogy nehéz lépni, de saját tapasztalatból mondom, hogy megéri.

31F

2017. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen megértem, és szerintem hiába "sablonszerű", ez mindenkinek a saját egyetlen élete, és sablon megoldások pláne nincsenek.

A legrosszabb, hogy csak az biztos, hogy változtatni kell, de az ember nem tudja, mi a jó döntés. Bárhogy dönt, az kihat az egész hátralévő életére. Te is írtad:

"Félek, hogy hibát fogok elkövetni, ha vala maradok, azzal, ha elhagyom, akkor pedig azzal." Jó jel, hogy segítséget kérsz, akár itt is, de ezeket a válaszokat kezeld fenntartásokkal.

Ez is elég durva: "A kapcsolatink elején sokszor vágta a fejemhez, ha nem tetszik, akkor mehetek." Elképzelhető (valójában nem tudhatom), hogy ő egy amolyan fészekrakó nő, akinek kell egy stabil partner, család, stb., és nem a szerelem (szeretet) motiválja. Értékelendő, hogy próbálja menteni a helyzetet, de nem világos, hogy a kapcsolatotokat akarja megmenteni, vagy nem akar elvált szülő lenni. (Ezt sem tudhatom, csak találgatok.)


Szerintem érdemes lenne szakembert is megkérdezned. Egy jó pszichológus sok mindenre rá tud világítani, amire nem is gondolnál.

2017. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Pedig jó dolog a párterápia, lehet hogy nem mentené meg a kapcsolatot, de segítene a döntésben.
2017. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Ez a felvázolt "állapot" a hosszú házasságok felénél jelentkezik.

Csak nem minden esetben a nő a domináns fél,van ahol a férfi a katonás- elégedetlen és önfejű...


Egy idő után persze,hogy elidegenedés lesz a vége...

A lánnyal való fellángolás nem biztos,hogy szerelem volt,csak újdonság-figyelem - egy kis só' az íztelen hétköznapokban.

-Ami természetes vágy.


Két ember eredménye ami van...

Kérdés ki fárad" el és miért?


Értem amit érzel,de saját magadnak kell dönteni és segítség nélkül,hidd el.

40/N.

2017. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Lefogadom, anyukád is hasonlóan irányító, elnyomó nő volt, így nem tanulhattad meg gyerekként, hogyan érvényesítsd az érdekeid. Az ilyen nők ösztönösen keresik azokat a férfiakat, akiket irányíthatnak, mert hozzájuk nem kell alkalmazkodniuk egy cseppet sem. Most érzi, hogy túl messzire ment és elveszítheti a kis hűséges papucsát, aki mellett az élete olyan simán ment, így most próbál ellene tenni.


Neked egy pszichológusra van szükséged inkább, mert anélkül újra ilyen kapcsolatokban fogod magad találni.

2017. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy leírod a történeteteket én azt látom,hogy sajnos az érzelmi része kihunyt, nem hinném,hogy újra lehetne kezdeni.

Választhatsz: 40 évesen még újra tudod kezdeni az életedet a gyerekekkel is, de ahogy haladnak az évek ez már nehezebb lesz.

Ne ragadj bele ebbe a helyzetbe, beszéljetek át alaposan mindent a gyerekekkel is, hiszen már gondolom,hogy nem annyira kicsik.


Ráadásul az életedbe lépő lány előhozta Belőled a szerelem érzését, és rádöbbentett arra, hogy mennyire nem szereted már a feleséged. Ezt az érzést sosem tudod becsempészni a házasságodba, bármennyire igyekszik ezért a feleséged most mindent megtenni.


Nehéz lezárni, de nincs értelme továbbvinni...

2017. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ajánlom figyelmedbe A felnőtt párkapcsolatok->Szerelem rovatban ma feltett kérdés válaszait " Szerelem vagy fellángolás? Váljak vagy maradjak? címmel. Talán ott is van pár gondolat, ami segíthet neked a döntésben, vagy még jobban összezavar, nem tudom...

A párterápia tényleg segíthetne.

2017. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
A párterápia biztos segít, a felszínre hozza azokat a problémákat amik hosszú évek alatt felmerültek. lehet ezeket tisztázni - ésszel, de az érzelmet nem fogja visszahozni....
2017. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%

Voltam hasonló helyzetben, nőként. Az exem igyekezete nagyon átmenetinek bizonyult, be kellett látnom, hogy az ember személyisége már nem változik meg érdemben ennyi idős korban (hacsak nem jár évekig pszichológushoz).

Ami a párterápiát illeti: kevesen tudják, hogy kb. 50%-ban eredményezi a kapcsolat megjavulását. A másik 50%-ban az jelenti a sikert, hogy a felekben megerősödik a válás elhatározása, és akkor képesek is megtenni.

Én egészen biztosan tudom, hogy jó döntés volt elválni, ez utólag is megerősödött bennem, mert azóta az exem az új kapcsolatában is pontosan ugyanazokat a hibákat követi el, amiket velem. Nem változott semmit.

2017. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!