Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvarasok lekuzdese?

Figyelt kérdés

Szeretnek praktikus tanacsot kerni, hogyan lehet az elvarasainkat lekuzdeni. Ma rajottem, hogy az a baj velem, hogy tul sok elvarasom van, es ha valami nincs ugy, maris ugy erzem, nem vagyok szeretve. Erre egy itteni valasz kapcsan jottem ra. Hogy konkret legyek, ilyen erzeseim vannak:

- miert nem kuldott egy nem vart smst, csak hogy erezzem, gondolt ram? / Pedig jol esett volna/

-miert nem irta meg randi utan, hogy jol erezte magat velem? Pedig jol esett volna/

-miert nem olelt at /pedig jol esett volna/

-Miert nem bujt hozzam ejjel, pedig jol esett volna?


tudom, egyreszt komunikacio - kozolhetnem a parommal, hogy jol esne/esett volna ha....es akkor talan o is az szerint viselkedne. De en valahogy szeretnem, ha ez spontan lenne...

Tudom, hogy valtoznom kene, tudom, hogy nem kene ilyen elvarasokat tamasztanom, de a kerdes, hogyan csinaljam, hogy ne legyen hianyerzetem? hogy ne legyek frusztralt?


Normalis valaszokat kerek, aki erdemben tud segiteni. Lehet, inkabb onismereti temakorbe kellett volna feltennem a kerdest, bizonyara az onkontroll sokat sehitene, de megis hogy csinaljam???

koszonom a valaszokat.


2017. ápr. 11. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress egy olyat aki minden parancsodat teljesíti.
2017. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De hogy ertelmeset is írják

Nem várt sms küldés.


Nem tudott kuldeni mert vartad az smst így hiába küldött volna, te megakadalyoztad hogy nem várt smst lehessen neked küldeni.

2017. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Latom, nem ertettel meg. Bar az utolso mondatod logikus :-) de nem sokat segit rajtam.
2017. ápr. 11. 19:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvárások lényegtelenek, nem az számít.


A szükségleteid a fontosak!

Nekem a Szavak ablakok vagy falak segített. Enkóron fent van

2017. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
„Marshall B. Rosenberg: A szavak ablakok vagy falak”
2017. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, hogy képesek emberek apró és bolhányi egyszerű dolgokból megcsinálni maguknak egy egész elefántot.


Akkor kezdjük a sikeres párkapcsolat alapjai első részénél:

- nincs gond a szükségleteiddel ( ezek nem elvárások, hanem inkább a saját belső igényeid)

- és valóban a kommunikáció az ember istenadta lehetősége, hogy megértesd magad a másik embertársaddal, szóval érdemes lenne mondjuk használni is ezen képességet

- és nem, nem kell ezt feltétlenül úgy csinálni/érezni, hogy "de azt akarom, hogy magától tegye, ne azért mert kérem vagy elvárom"



Kezdjük ott, hogy elfelejted, hogy az emberek nem rátalálnak a tökéletes, igényeiben 100%-ig passzoló nagy ő-re, aki majd minden kimondatlan szavadra már A KEZDETEKTŐL, AMIKOR MÉG NEM IS ISMER IGAZÁN tudni fogja a kimondatlan szavai, és úgy viselkedni, mintha ismerne.

E tekintetben valóban irreálisak az elvásáraid, mert ilyen nincs. Egyszerűen nem így működik.

(Amúgy ez tipikus női dolog, az "akarok valamit, de én nem mondom, találja ki a másik, nem igaz, hogy nem tudja mi a jó"- mondom ezt nőként)


-Mégis hogy a fitty fenéből tudja akkor a másik, ha te nem mondod??

Azt kell megtanulni, hogy a párok összecsiszolódnak, ami bizony nem úgy megy, hogy megismer valaki és egyből ismer és tudja neked mindig mi a jó. Ez a szint picit lassabb folyamat lesz, és bizony neked is meg kell tanítanod a másikat, hogy úgy szeresse, és úgy mutassa ki az érzéseit feléd, ahogy neked jó. Néma gyereknek pedig az anyja sem...


Szóval:

- miert nem kuldott egy nem vart smst, csak hogy erezzem, gondolt ram? / Pedig jol esett volna/ - mondjuk mondd meg neki, hogy neked ezek jól esnek

-miert nem irta meg randi utan, hogy jol erezte magat velem? Pedig jol esett volna/ - mondjuk kérdezz rá, és mondd meg neki, hogy amúgy jól esne, ha a tudtodra adná

-miert nem olelt at /pedig jol esett volna/ - hát mondd meg neki, hogy figyi, bujj már ide, vagy olyan jól esne ha most megölelnél.

-Miert nem bujt hozzam ejjel, pedig jol esett volna?

-> mert nem nyitottad ki a szád.


Egy idő után ezeknek pedig magától működnie kell, de komolyan nem értem, ha szeretnél valamit, miért nem mered a másik tudtára hozni. Ez egy aranyszabály, mégis sokan élnek a fenti elv hitében, pedig csak magaddal cseszel ki.

26N

2017. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
csak tudnám, hogy az ilyen "párok" mégis mit csinálnak egymás mellett... mert, hogy nem beszélgetnek.. vagy nem tudnak beszélgetni.. na az biztos!
2017. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, koszi az ertelmes valaszt ! :-) tokeletes igazad van.
2017. ápr. 11. 20:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan értem, hogy mi a bajod, az én barátnőm is épp ilyen. Még rátesz egy lapáttal, hogy azt szeretné, ha a Viber üzenetek közé képecskéket, szíveket, macikat tennék.

- Nagyon erősen a kedvére teszek az ágyban, emiatt nem akar elhagyni. Azt is mondhatom, ebben az értelemben dominálom.

- Határozottan megmondtam, hogy szívecskék és macik nem lesznek, nem az én stílusom.

- Nem kényeztetem el nemvárt smsekkel, de a randi után, ha megkérdezi a "számomat", azt megmondom (1-5, nekem milyen volt).

- Átölelem, amikor együtt vagyunk.

- Éjjel régen voltunk együtt, akkor átöleltem.

- Olykor-olykor mégis küldök smst, ha eszembe jut, és akkor nagy öröm van.

Nem állítom, hogy nem lehetne boldogabb, de évek óta működünk így is, éheztetett üzemmódban. Néha van szemrehányás, de nem komoly.

Tudom, hogy nagyképűen hangzik, de én egyféleképpen tudom az érzelmeimet kifejezni, és azzal kell beérnie. Olyankor pedig meg van elégedve. :)

2017. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!