Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a szituációban mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a szituációban mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szóval, a párod elmegy egy napra egy fesztiválra a nyáron. Te is mennél szívesen, de nem engedheted meg magadnak. Ő pedig azt mondja, hogy szívesen elvinne, de ő sem engedheti meg magának, hogy vegyen még egy jegyet.

Majd, 1-2 hónappal később jön egy esküvői meghívó, amire nagy örömmel elmegy, pedig viszonylag költséges. És amikor próblod megbeszélni vele, hogy neked rosszul esik, hogy téged leráz a "nincs pénzem" szöveggel, de egy költségesebb esküvőre meg már van pénze, csak annyit mond, hogy akkor spórol neked is a jegyre, mert most már drágább, mint amikor ő vette januárban.


Te mit tennél? Egy ismerősömmel történt, én nem tudtam mit tanácsolni neki. Mert végtére is, amíg nem élnek együtt, nem sok köze van a másik pénzéhez, de közben meg szerintem elég csúnya dolog így lerázni a másikat.



2017. ápr. 12. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. A közös programokat együtt beszéljük meg, és nyilván olyat választunk, amire mindkettőnknek telik. Ha nem fér bele, akkor kihagyjuk. Ha viszont a haverjaival tervez, mint pl egy fesztivál, akkor arra értelemszerűen csak magát számolja, és ahhoz nekem sok közöm nincs.


Azt írod, a lány is szívesen ment volna. Ezt januárban, amikor a fiú megvette a jegyet, mondta? Akkor közölte a srác, hogy csak egyet tud megvenni? Kivel megy? Barátokkal?


Egyébként január óta bőven van idő arra, hogy a lány spóroljon rá - Ez miért nem történt meg?

2017. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A lány egyetemista egy komoly szakon, a diákmunkás pénze a megélhetésre megy el. A srác csak dolgozik. (Nincs nagy korkülönbség köztük.)


A srác a haverjaival megy, de többször is mondta, hogy nagyon szívesen vinné magával ilyen programokra, de nem telik rá.


A lány nem várja el, hogy kifizessék neki ezt, visszautasítaná, csak az esik rosszul, hogy ő le lett rázva anyagi okokra hivatkozva, közben meg másra örömmel kiadja a pénzt. (Az esküvő egy nagyon régi ismerősé, akivel évek óta nem is beszélt, azt se tudja, mit csinál, stb, mégis elmegy.)

2017. ápr. 12. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Felnott ember, el tudja donteni, hogy mire kolti a penzet. Ha a lany szeretne menni, akkor vallaljon plusz munkat a nyar elejen, ne pedig azert sertodjon meg, mert a pasija nem akar ra sporolni...
2017. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy olvastad-e a kommentem, de a csaj dolgozik, suli mellett is, és nyáron is, ami elmegy az éves megélhetésére. És még mindig nem az a probléma, hogy a srác nem rá költi a pénzt, hanem az, hogy a srác beeteti, hogy mennyire el akarná vinni magával, de nem tudja, aztán meg vígan másra költi a (nem létező) pénzét.


Szövegértés...

2017. ápr. 12. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!