Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pasik, mit szólnátok hozzá,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pasik, mit szólnátok hozzá, ha párotok esküvő után is meg akarná tartani nevét?

Figyelt kérdés
...ÉS a gyereketeknek is az ő vezetéknevét akarná adni?
2017. máj. 28. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem, ezzel mi a probléma. Szerintem ezt közös megegyezéssel esküvő előtt meg lehet beszélni. Egyenlőség van, én is meg fogom tartani a nevemet. A páromnak is mondtam már, problémázás nélkül elfogadta.
2017. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Édesanyám megtartotta a leánykori nevét.

Én megkaptam édesapám vezetéknevét.


Nem hiszem, hogy nagy hisztit csapnék az ügy körül, nem a tulajdonom sem a gyermek, sem a partner.

2017. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy vagyok vele ha meg akarja tartani a leánykori nevét akkor tartsa meg, meg is értem hogy nem akarja mindenhol átíratni mert elég nagy nyűg és pénz. Az hogy a közös gyerekünknek az ő leánykori vezetéknevét adja azzal nem értenék egyet, mert egy gyereknek alap hogy az apja nevét vegye át. Maximum abba mennék bele ha mindkettőnk vezetéknevét megkapná, de ezt is csak akkor ha nagyon hisztizik érte.
2017. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Ma is már csak ilyen nőkkel futok össze Kis-Kovács Kriszti, Nagy-kovács Niki, aztán majd ha lesz egy lány gyerek és az is férjhez megy, akkor már Kis-Kovács-Tóth lesz, és így tovább.

Ez megint erről az emancipációs téveszméről szól, hogy mindig, mindenben egyenlőnek kell lenni.

Bezzeg ha a diszkóba ingyen kell lehet bemenni a nőknek, akkor ott nem verik az asztalt, hogy ők is fizetni akarnak.

2017. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én amikor nősültem, önként felajánlottam s páromnak, hogy úgy válasszon nevet, ahogy akar...ő hezitált, de végüla ...né+ saját nevet választotta...2 év múlva elváltunk, visszavette a sima saját nevét.
2017. máj. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Csak két tagú lehet a vezetéknév, nem lesznek 3-4tagúak, választani kell kettőt.


Az én párom ragaszkodik hozzá, hogy felvegyem a nevét, ráadásul a keresztnévvel együtt szeretné és mindenképp né toldattal, pedig felajánlottam, hogy lecserélem a vezetéknevem az övére, de szerinte úgy nem látszik, hogy az ő felesége vagyok. Neki ez fontos.

A gyerek neve az apjáé lesz, ez szerintem is egyértelmű.

2017. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor még értelme sincs...
2017. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyi se, mint amennyit először véltem benne felfedezni.
2017. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
akkor minek esküvő?
2017. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy nekem, hogy mire változtatja vagy nem változtatja a nevét. Ha a gyerek vezetéknevéhez meg ragaszkodik, akkor javasolnám a kötőjeles megoldást.
2017. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!